Arizona przygotowuje się na masowy napływ uchodźców z Kalifornii, który nastąpi po niszczycielskim trzęsieniu ziemi

Kategorie: 

Uskok San Andreas - źródło: sanandreasfault.org

Naukowcy są już praktycznie pewni, że w Kalifornii wystąpi destrukcyjne trzęsienie ziemi, które wywoła wielkie zamieszanie w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Wzdłuż Kalifornii ciągnie się długi na niemal 1200 km uskok tektoniczny San Andreas, który może zostać aktywowany praktycznie w każdej chwili. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy to nastąpi, ale wiadomo, że jeśli dojdzie do silnego wstrząsu, to straty materialne i w ludziach będą ogromne.

 

Uskok San Andreas zaczyna się w południowej Kalifornii przy mieście Brawley, gdzie przebiega przez sztuczne jezioro Salton Sea. Na swojej drodze napotyka na liczne miasta, w tym również na te wysoko zaludnione – Los Angeles i San Francisco, i wychodzi do oceanu daleko na północy stanu.

Kalifornia to najludniejszy (niemal 40 milionów mieszkańców), najbogatszy i trzeci co do wielkości stan w USA. Oczekiwane przez naukowców silne trzęsienie ziemi z pewnością doprowadzi do poważnych zniszczeń i śmierci wielu ludzi, zaś sąsiednie stany będą zmuszone przyjąć wielu obywateli Kalifornii.

 

Władze stanu Arizona zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie będzie nieść ze sobą aktywność sejsmiczna w Kalifornii. Jej destruktywna moc wywoła falę uchodźców. Agencje rządowe, firmy i inne organizacje w Arizonie przygotowują się na takie zjawisko. 21 maja rozpoczęto specjalne ćwiczenia, które zakładają szybkie udzielanie pomocy w postaci żywności, schronienia i opieki medycznej dla 400 tysięcy ludzi. Ćwiczenia potrwają do 24 maja.

Kalifornia jako obszar aktywny sejsmicznie, położony nad Pacyficznym Pierścieniem Ognia, przygotowuje się na destrukcyjne zjawisko sejsmiczne, podobne do tego, jakie wystąpiło w San Francisco w 1906 roku. Trzęsienie ziemi o mocy 7,9 w skali Richtera zniszczyło wtedy ponad 80% miasta i spowodowało śmierć około 3 tysięcy ludzi. Wstrząs o podobnej sile jest tylko kwestią czasu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika alojzy

Ciekawi mnie tylko co zrobią,

Ciekawi mnie tylko co zrobią, żeby oskarżyć o to Putina...
Zauważyłem, że w radiu zaczęli odgrzewać skripala i jego córkę, znowu pojawiły się słartorytety, że "Rosja upadnie haha", "Putin ściąga pieniądze skąd może i wsadza za kratki właścicieli firm" itd. - coś wywiną po koncu maja, jak już internet będzie wystarczająco kontrolowany i cenzurowany.

Portret użytkownika alojzy

O, i kolejny - gadowski

O, i kolejny - gadowski dołączył do chórku: Rosja uzależnia Polskę od swojej gospodarki - trzeba temu przeciwdziałać, bo Polska kupuje węgiel z Rosji! Rosja chce przejąć polską gospodarkę!!Jak mnie ten uśpiony judowski palant wkurzył - dopiero po sprawie 447 wyszło na 100% na czyjej harfie przygrywa to przymilające się i pozujące na inteligencika bydlę.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj