Zidentyfikowano liczne pęknięcia ziemi po dwóch silnych wstrząsach w Kalifornii

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W zeszłym tygodniu Kalifornia została  dotknięta dwoma bardzo silnymi trzęsieniami ziemi, które nastąpiły nieco ponad 24 godziny po sobie. Były one na tyle poważne, że w całym regionie odnajduje się liczne pęknięcia ziemi.

 

Aktywność sejsmiczna w obrębie stan Kalifornia USA jest ostatnio bardzo duża. Niepokoi to specjalistów, którzy sugerują że może dojść tam dojść do katastrofalnego w skutkach trzęsienia ziemi. Na razie jednak mieszkańcy Kalifornii muszą się uporać ze skutkami zeszłotygodniowych zjawisk sejsmicznych.

Kilkanaście pęknięć pojawiło się na pustyni Mojave w południowej Kalifornii, zwłaszcza w pobliżu epicentrum obu zjawisk.  ziemia pęka przeważnie wtedy gdy jest bardzo sucha i gdy dochodzi do  przesunięć gruntu, na przykład na skutek działalności górnictwa albo naturalnych wstrząsów sejsmicznych. 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Skomentuj