Korea Północna zaproponowała połączenie się z Koreą Południową

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com
W dniu wczorajszym na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, szef MSZ Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej wezwał Koreę Południową do pojednania się. Kraj nie od dziś proponuje połączenie się w jedno państwo i zaznacza, że Stany Zjednoczone pogłębiają konflikt między narodami.

 

Ri Su Yong zaproponował wczoraj Korei Południowej połączenie z KRLD na zasadzie konfederacji, zachowując jednocześnie ustrój państwowy w obu krajach. Według ministra, obie Koree powinnny się pojednać wbrew polityce, jaką stosują Stany Zjednoczone.

 

Polityk oświadczył również, że strategia stosowana przez Amerykanów od ponad 50 lat zmusiła Koreę Północną aby ta rozwijała swój arsenał jądrowy i stała się mocarstwem nuklearnym. Zaznaczono oczywiście, że północnokoreański program jądrowy ma charakter obronny przed agresją USA.

 

Ri Su Yong zapewnił, że istniejący konflikt wokół programu jądrowego można rozwiązać tylko, gdy Stany Zjednoczone nie będą stanowić zagrożenia dla suwerenności i uznają prawo do istnienia KRLD. Władze Korei Północnej wielokrotnie stwierdzały, że Amerykanie stosują agresywną politykę, która skłóciła ze sobą obie Koree.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Roki

No ba, rację masz,  ale tolko

No ba, rację masz,  ale tolko zalukaj kolego na flagę północnej i co powiesz? Gwiazda pięcioramienna (i sześcio) wpisana w okrąg to stary znak zwany pieczęcią Salomona lub pentagramem czyli koło się zamyka....jak świat długi i szeroki żądzą ci sami ludzie choć na pozór tak różni...

Skomentuj