Zachód postrzega Iran jako "drugą Koreę Północną"

Kategorie: 

joeahargrave.wordpress.com
Stany Zjednoczone są wyraźnie oburzone ostatnimi testami rakietowymi jakie odbyły się w Iranie. Państwa zachodnie wzywają ONZ do nałożenia kolejnych sankcji na ten islamski kraj. Pokazuje to wyraźnie, że Iran stał się "drugą Koreą Północną", która ma zagrażać bezpieczeństwu na świecie.

 

Irańscy wojskowi przetestowali niedawno rakietę balistyczną Emad o zasięgu minimum 1700 kilometrów. Okazuje się że nie jest to do końca jasne, czy pocisk może przenosić ładunki nuklearne - Zachód twierdzi że tak, lecz Iran temu zaprzecza. Minister Obrony Hossein Dehghan oświadczył, że jego kraj nie potrzebuje czyjegoś pozwolenia na rozwijanie swoich możliwości obronnych.

 

Test rakiety balistycznej zastąpił teraz temat programu jądrowego. Jeszcze niedawno słyszeliśmy, że Iran chce zbudować broń nuklearną i należy go powstrzymać. Teraz dokładnie to samo mówi się w przypadku rakiety, którą według USA można wyposażyć w ładunki jądrowe. Wygląda to raczej na nic innego jak próbę ograniczenia możliwości wojskowych tego kraju, który jest przecież wrogiem Arabii Saudyjskiej.

 

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i Niemcy uważają, że ONZ mogłaby rozpocząć śledztwo w sprawie naruszenia przez Iran rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ z 2010 roku, która nie zezwala temu państwu na testowanie tego typu rakiet. Wiadomo jednak, że Rosja i Chiny wspierają Iran i z całą pewnością nie zgodzą się na nałożenie kolejnych sankcji.

 

Iran i Korea Północna są w dość podobnej sytuacji. Islamska Republika Iranu nie może już rozwijać swojego programu nuklearnego ani nawet testować rakiet balistycznych, natomiast kraj Kim Dzong Una prawdopodobnie posiada już broń jądrową i rakiety dalekiego zasięgu lecz jest odizolowany od świata i cierpi przez międzynarodowe sankcje. USA twierdzą, że państwa te, które wspierane przez dwa mocarstwa - Rosję i Chiny - należą do tzw. osi zła.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/2015/10/21/us-iran-missiles-un-idUSKCN0SF22320151021

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

jak ktoś może ośmielać się

jak ktoś może ośmielać się produkować rakiety bez zgody USA i jego wasali? Takie rakiety mogą mieć tylko ci, którym na to pozwoli wielki pan zza oceanu. Takie rakiety mogą mieć np. israhell, albo arabia ssaudyjska, czyli największe demonokracje świata, gdzie za udział w manifestacji odcina się publicznie łeb mieczem (ssaudowie), ale nie ci, którzy nie chca się podporządkować USA. To niezgodne z prawem międzynarodowym. Gdyby Iran pokłonił się USA i Israhellowi i oddał im hołd oraz poprzysiągł wieczną wierność małemu i wielkiemu belzebubowi tego świata, to wtedy może otrzymał by takie pozwolenie. Z założenia, nikt, kto nie należy do usmańsko-israhellskiej osi zła, nie może posiadać zbyt potężnych form uzbrojenia, aby nie zagrażać hegemonowi. No, chyba że są to takie potęgi jak Rosja czy Chiny, których hegemon nie może tak się łatwo pozbyć jak to zrobił w Iraku, czy Libii a teraz próbuje w Syrii.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika inzynier magister

Zachów to wogóle postrzega

Zachów to wogóle postrzega wszystko na opak ! Oni tam na zachodzie w UE i USA postrzegają pederastów chorych na umyśle jako normalnych, eutanazję jako miłosierdzie a przecież to są morderstwa, uznają zabijanie nienarodzonych dzieci jako "modę" uznają to za coś "normalneg" a to są morderstwa prowadzone z premedytacją, potem postrzegają wariatów od Gender jako ludzi normalnych, potem postrzegają kraje słowiańskie jako niewolników ktorzy muszą wykonywać ich rozkazy i się samozniszczyć przyjmując islamistów, potem uznają wszystkich chcących prawdziwej demokracji za niebezpiecznych przeciwników a najbardziej uznają za niebezpiecznych chrześcijan, ktorzy są dla nich zagrożeniem bo wierzą w Boga Jezusa Chrystusa który może przepędzić ich dowódcą anioła czeluści w którego wierzą zachodnie elity ! http://argonauta.pl/elity-farmakis-nowa-cywilizacja-farmakia/
 
Nie wydaje się wam że PO i PSL to są poniżej progu wyborczego a oni wszystkim wciskają wyborczy i propaagandowy kit z tymi sondażami ?!
Na kilka dni przed wyborami ukazały się cztery sondaże. Ich wyniki znaczącą się różnią, wszystkie wskazują jednak na wyraźną przewagę Prawa i Sprawiedliwości. Platforma Obywatelska nie ma powodów do zadowolenia z przebiegu kampanii. Ile partii znajdzie się w Sejmie? Tego nie wie nikt.
 Według IBRiS na PiS zagłosowałoby 37 proc. Polaków, a na PO 23 proc. Deklarowane poparcie dla Zjednoczonej Lewicy to 8,9 proc., Nowoczesnej Ryszarda Petru – 6,4 proc., formacji Pawła Kukiza – 5,9 proc., a PSL – 5,1 proc.
: http://www.pch24.pl/rozne-wyniki-w-czterech-przedwyborczych-sondazach--ale-we-wszystkich-i-tak-zwycieza-pis,38940,i.html#ixzz3pO10J1Nz
 
A dlaczego prawica nie zrobi "swojego" sondażu? Przecież to wszystko co nam podają, to jest na zlecenie Newsweeka, TVN, TVP, Rzeczpospolitej. Wiadomo więc, że są fałszywe.
 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Medium

inzynier magister

inzynier magister wrote:

Zachów to wogóle postrzega wszystko na opak ! Oni tam na zachodzie w UE i USA postrzegają pederastów chorych na umyśle jako normalnych, eutanazję jako miłosierdzie a przecież to są morderstwa, (...)
Oj, nie tak! To USA lansuje Europie takie normy, by ją osłabić. W USA póki co ponoć jest ciut inaczej, ale podejrzewam, że to, co wcisnęli innym w końcu i w nich uderzy.
Boskie prawo, prawda inzynierze magistrze?
 
 

Skomentuj