Korea Północna i Południowa zacieśniają relacje i podpisują kolejne umowy o współpracy

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Na Półwyspie Koreańskim jest coraz stabilniej. Przywódcy Korei Północnej i Korei Południowej spotkali się w Pjongjangu, gdzie podpisano kolejne porozumienia o współpracy. Wśród nich jest dokument, w którym Kim Dzong Un „obiecał” zlikwidować główny kompleks nuklearny pod warunkiem, że Stany Zjednoczone również podejmą „odpowiednie działania”.

 

Korea Północna zgodziła się na demontaż kluczowego poligonu rakietowego oraz platformy startowej przy udziale międzynarodowych inspektorów. Ministrowie Obrony obu Korei podpisali porozumienie, w ramach którego powstaną strefy buforowe wzdłuż granic lądowych i morskich. Natomiast na Koreańskiej Strefie Zdemilitaryzowanej nastąpi likwidacja 11 posterunków straży granicznej i zostanie ustanowiona strefa zakazu lotów.

 

Obie Koree będą organizować częstsze spotkania rodzin, rozdzielonych w wyniku wojny koreańskiej w latach 1950-1953. Kim Dzong Un i Moon Jae-in chcą wspólnie zorganizować Letnie Igrzyska Olimpijskie 2032. Korea Południowa zamierzała również rozpocząć prace nad utworzeniem połączeń kolejowych do Rosji, które prowadziłyby przez Koreę Północną, lecz ta inicjatywa została wcześniej zablokowana przez Stany Zjednoczone.

Najważniejszym punktem rozmów była oczywiście kwestia likwidacji północnokoreańskiego arsenału jądrowego. Choć współpraca w innych obszarach kwitnie, temat rozbrojenia Korei Północnej wciąż pozostaje nierozwiązany. Stany Zjednoczone wskazują, że Pjongjang faktycznie przestał organizować testy rakietowe i nuklearne, ale nie poczyniono jeszcze żadnych istotnych kroków ku denuklearyzacji.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Annie

Wszystko dzięki temu

Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )

Portret użytkownika szach90

Wiele było podpisywanych

Wiele było podpisywanych dokumentów sprawie pokoju. Sam dokument nie wystarczy aby zaistniał pokój. Człowiek musi przestać walczyć bronią, budować wosjko czy również  bomby atomowe.

Człowiek jest zawsze skłonny do zemsy nawet najdrobniejszej sprawie. Jeśli chcecie pokój na swiecie to zróbicie pokój swoimi sercu, swoich myślach od tego wszystko się zaczyna. I w korei północnej większośc społeczeństwa głoduje choć tak jak wielu innych krajach,ale chyba w Koreri jest większy z tym problem. Jest także problem z zabijaniem dzieci niepełnosprawnych o tym ten portal nie wspomina, za to szukacie na marsie mikroorganizmy ;).

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika alabama

Ty paranoiku we wszystkim

Ty paranoiku we wszystkim widzisz atak Niemców na Polskę, gdy Merkel korzysta z toalety to pewnie już według ciebie to jest już zagrożenie dla Polski. Czekam na wejście tego ACTA w UE w takiej postaci, że takich jak ty będą leczyć psychiatrycznie pod przymusem. Skończą tacy jak ty siać nienawiść do Niemców, Żydów, UE, gejów i do całego świata który jest zły a tylko Polska dobra w myśleniu takich paranoików jak ty i wielu innych na tej stronie.

Skomentuj