Dziwna polityka Donalda Trumpa. Współpracuje z Koreą Północną, a teraz dogaduje się z Rosją

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeszcze niedawno Donald Trump twierdził, że Korea Północna porzuci broń jądrową i przestanie zagrażać Stanom Zjednoczonym. Jego spotkanie z Kim Dzong Unem było przedstawiane jako historyczne, choć w rzeczywistości nic z niego nie wynika. Korea Północna wciąż posiada arsenał nuklearny, a Trump chwali się jedynie dobrymi relacjami.

 

Po negocjacjach, które odbyły się 12 czerwca w Singapurze, Trump i Un podpisali oświadczenie. Korea Północna dobrowolnie wstrzymała testy rakietowe i nuklearne i zgodziła się na denuklearyzację. Nie istnieje jednak żaden dokument, który regulowałby przebieg tego procesu. Nie wiadomo, kiedy Korea Północna odda broń nuklearną, w jaki sposób do tego dojdzie i czy w ogóle. To tajemnicze porozumienie zostało jednak okrzyknięte przez Trumpa jako wielki sukces polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych.

 

W ostatnich dniach, prezydent USA rozmawiał z Władimirem Putinem w Helsinkach. Wcześniej w pewnym sensie dogadał się z Koreą Północną, a teraz próbuje to samo zrobić z Rosją. Trudno nie odnieść wrażenia, że Trump może planować jakieś tajne sojusze przeciwko Chinom. We wtorek ogłosił, że rozmawiał z Putinem o rozbrojeniu Korei Północnej, a Rosja będzie w jakiś sposób zaangażowana w ten proces. W kwestii szczegółów rozbrojenia, Trump powiedział, że trwają dyskusje i nie ma ustalonego limitu czasowego.

Wygląda na to, że Stany Zjednoczone nawiążą współpracę z Rosją w kwestii Korei Północnej. Być może chodzi o to, aby Rosja przejęła północnokoreański arsenał nuklearny. W chwili obecnej możemy jedynie spekulować, ale ewidentnie widać, że Trump będzie próbował przeciągnąć Rosję na swoją stronę, aby wspólnie postawić się ekspansji Chin.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Po prostu Trump spotkał się

Po prostu Trump spotkał się Kim Dzong Unem żeby obniżyć podgrzewanie atmosfery wojennej. Nie pamiętacie co było jeszcze parę miesięcy temu gdy leciały wzajemne nie byle jakie grożby. Może usiłują przekonać Kim Dzong Una że na co mu robienie psychozy wojennej w swoim kraju jak to do niczego dobrego nie zaprowadzi. Kim Dzong Un w końcu kształcił się w Szwajcari i pewnie ma jednak pokłady zdrowego rozsądku . Lepiej jednak zapisać się w historii jako przywódca który spowodował że półki sklepowe w kraju stały się pełne i kolorowe niż jako przywódca pod którego rządami kraj zamienił się w atomową pustynię.

Portret użytkownika SurvivorMan

Ostatnie zdanie artykułu

Ostatnie zdanie artykułu właściwie załatwia cały temat... Wszystko jest przygotowywane pod konfrontację z Chinami, które właśnie strącają USrael z fotela hegemona świata.
I tu już nie można mówić o spekulacjach... To już są fakty, poparte poważnymi analizami geopolitycznymi.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika MINOTAUR

Moje ukochane bobasy.

Moje ukochane bobasy.

Jedno jest pewne, ze to co sie dzieje jest bardzo podejrzane. I ja mysle tak. Zaczyna sie checa z Iranem i tym spotkaniem z Putinem doprowadzil dostrachu w Iranie bo to oni maja sie czego bac. Chiny na tym etapie sa katalizatorem gospodarki i kazdy podziwia ich za bardzo wnikliwe dzialania w Afryce, Azji i Amer. Pld.

Mam niestety jeszcze jedna koncepcje najmniej prawdopodobna. Mianowicie, Terra Homo Sapince jest na drodze kolizyjnej z jakims kawalkiem skaly i moze to wszystko zniszczyc 3/4 ludzkosci. Dlatego na sile zaczyna dogadywac sie ze wszystkim. Ale to podchodzi pod SF moje cudowne berbecie. I tym optymistycznym akcentem pozdrawia was byczy leb jeszcze z dalekiej polnocy.

Portret użytkownika Mojeimię44

Widocznie Trump doszedł do

Widocznie Trump doszedł do wniosku, że zagrożeniem dla porządku rzeczy nie jest teraz Rosja tylko Chiny i zjednoczona unia europejska. Najlepsze jednak z tych oświadczeń są słowa odnośnie Izraela. To tłumaczy wszystko. Są gotowi zrobić wiele żeby Izrael istniał i  przetrwał. poza tym denerwuje mnie, że kwestia Izraela jest ostatnio tak często poruszana na arenie międzynarodowej jak by to faktycznie był narod wybrany.

Strony

Skomentuj