Kandydatura Donalda Trumpa zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Stany Zjednoczone zawdzięczają sobie wszystkie ostatnie przełomowe wydarzenia na Półwyspie Koreańskim. Chodzi o zbliżenie obu Korei, które w ostatnich tygodniach obserwuje cały świat. Donald Trump, który jeszcze niedawno groził zniszczeniem Korei Północnej, jest teraz nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

 

Norweski Komitet Noblowski otrzymał list podpisany przez 18 kongresmenów, którzy argumentują, że Trump przyczynił się do zakończenia wojny koreańskiej, rozbrojenia Półwyspu Koreańskiego z broni nuklearnej i zaprowadzenia pokoju w tej części świata. Ich zdaniem uciążliwe sankcje pozwoliły osłabić gospodarkę Korei Północnej do tego stopnia, że wreszcie zgodziła się negocjować i przystała na żądania Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump jest nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla na rok 2019. Wciąż jednak jest zbyt wcześnie, aby mówić o trwałym pokoju na Półwyspie Koreańskim. Na dzień dzisiejszy są tylko same deklaracje i dobre chęci. Nikt przecież nie wie jak w ogóle będzie wyglądał proces likwidacji broni nuklearnej i czy faktycznie do tego dojdzie. Nikt tak naprawdę nie wie co się stało, że Kim Dzong Un nagle przystał na wezwania Amerykanów i zgodził się oddać technologie wojenne, nad którymi północnokoreańscy naukowcy pracowali od wielu lat.

Nie jest to wykluczone, że Donald Trump zostanie nagrodzony przez Komitet Noblowski. W 2009 roku Barack Obama otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za jego rzekome starania na rzecz wzmocnienia międzynarodowej dyplomacji, choć w kolejnych latach jego urzędowania Stany Zjednoczone wyraźnie zintensyfikowały bombardowania z użyciem uzbrojonych dronów. Obecna sytuacja jest podobna – Donald Trump może otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za zaprowadzenie pokoju na Półwyspie Koreańskim, choć w tym samym czasie USA okupują część Syrii i bombardują ją pod pretekstem stosowania broni chemicznej. Pamiętajmy, że swego czasu nawet Adolf Hitler i Józef Stalin byli nominowani do pokojowej Nagrody Nobla.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MINOTAUR

Kochane dzidziaki. Kochany

Kochane dzidziaki. Kochany Trump powinien dostac te prestizowa nagrode razem z kochanym Kim Dzong Unem bo przeciez razem przyczynil sie do pokoju na Plw Koreanskim. Teraz tylko bede czekal az Trump spotka sie z KDU i podczas spozywania big mac'a klon KDU eksploduje robiac z Donalda pieczyste Wink A teraz musze uciekac cudowne berbecie papatki...Ale jeszcze tu wroce Smile

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika ola

W 2009r- NIE MA JUŻ POKOJOWEJ

W 2009r- NIE MA JUŻ POKOJOWEJ NAGRODY NOBLA- to jest fałsz i obłuda, bo dostał ją Obama.  To tak jakby przyznać nagrodę pokojową Hitlerowi, Stalinowi, czy Musoliniemu. Teraz Trump następny nominowany. I jak tu wierzyć w sprawiedliwość.

Strony

Skomentuj