Elon Musk przedstawia nowe informacje na temat kolonizacji Marsa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Elon Musk przedstawił plan kolonizacji Marsa. Na łamach czasopisma „New Space” przedsiębiorca omówił jak obniżyć koszt lotów na Czerwoną Planetę oraz poruszył temat niezbędnego wyposażenia statku kosmicznego, który będzie środkiem transportu.

 

Artykuł powstał na podstawie prezentacji, która odbyła się już na Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym i zaczyna się od wyjaśnienia dlaczego to właśnie Mars jest odpowiednim miejscem na stworzenie życia międzyplanetarnego.

 

Elon Musk zauważa, że w dobie obecnych technologii bilet na Marsa może kosztować około 10 miliardów dolarów. Okazuje się, że to właśnie obniżenie kosztów lotu na Czerwoną Planetę do kwoty około 200 tysięcy dolarów jest kluczem do stworzenia realnego planu kolonizacji Marsa. W tej cenie załoga statku będzie mieć podczas podróży dostęp do rozrywki, sal wykładowych, własnych pokojów oraz restauracji.Założyciel PayPala twierdzi, że do przedsięwzięcia niezbędny jest statek kosmiczny wielokrotnego użytku, który będzie mógł być tankowany na orbicie Marsa. Ponadto konieczne jest wyprodukowanie paliwa na Marsie, przy użyciu na przykład metanu, a koszt jego produkcji musi być jak najbardziej zoptymalizowany.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika TOMEK123

Ludzie bogaci poprostu wiedzą

Ludzie bogaci poprostu wiedzą, że na planecie Ziemia w niedalekiej przyszłości będzie bardzo ciężko żyć i chcą tego uniknąć.Statek "Ziemia"(Tytanic) "tonie" i bogaci chcą się dostać do "szalup ratunkowych".Naiwnym się wciska ,że "może" będzie gorzej za 100 lat ,a "może" za 200,ale ONI wiedzą, że to już tuż,tuż.

Portret użytkownika ajwaj

Nie potrafią zęba wyleczyć

Nie potrafią zęba wyleczyć (co do różnicy w słowie "wyleczyć" wyjaśnienia powinno udzielić porównanie idei "leczenia kanałowego" vs np. leczenie zapalenia płuc). Nie potrafią leczyć chorób wirusowych, alzheimera, na ulicach odz dziesiątek lat te same spalinowe samochody i można dużo jeszcze wymieniać, ale kuźwa najważniejsze to polecieć na marsa.
Od tego bogactwa to ludziom naprawdę klepki się sypią.

Strony

Skomentuj