Elon Musk twierdzi, że pierwszą istotą na Marsie będzie sztuczna inteligencja

Kategorie: 

Źródło: Twitter/elonmusk, Wikimedia Commons, pixabay.com

Elon Musk twierdzi, że istnieje 30% szans na to, że pierwszy Marsjanin będzie sztuczną inteligencją. Musk ujawnił na swoim Twitterze, że istnieje prawdopodobieństwo, jakoby pierwszą istotą na Marsie mogła być sztuczna inteligencja.

Pewien użytkownik portalu Twitter zapytał założyciela SpaceX jakie są szanse na to, że pierwszym mieszkańcem Czerwonej Planety może być sztuczna inteligencja. Musk odpowiedział, że istnieje 30-procentowa szansa na to, że ​​sztuczna superinteligencja a nie człowiek, jako pierwszy skolonizuje Marsa.

 

Pewien przedsiębiorca z branży kosmicznej złożył tak odważną proklamację dotyczącą sztucznej inteligencji w lipcu zeszłego roku. Musk powiedział, że tego typu działanie „stanowi fundamentalne ryzyko dla istnienia ludzkiej cywilizacji”.

 

W listopadzie SpaceX wydało oświadczenie, mówiące o tym, że kolonizacja Marsa rozpocznie się prawdopodobnie już w 2025 roku. Jeśli przewidywania te są realne, możliwe, że obecnie konkurencja przeprowadza zaawansowane testy dotyczące sztucznej inteligencji, która mogłaby zasiedlić Czerwoną Planetę.

SpaceX, zamierza ukończyć budowę dwóch statków kosmicznych do 2022 roku. Promy kosmiczne będą używać innego paliwa do rakiet Falcon 9, które pozwoli na tankowanie w przestrzeni kosmicznej i powrót na Ziemię. Ambitnym celem Elona Muska jest zbudowanie kolonii na Marsie w ciągu siedmiu do dziesięciu lat od pierwszego lotu.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Idąc tym tokiem myślenia to

Idąc tym tokiem myślenia to Mars został skolonizowany już wiele lat temu przez łaziki. Choćby nie wiem jak bardzo była rozwinięta sztuczna inteligencja, to nie może być mowy o kolonizacji. Dopiero jak człowiek zamieszka tam na stałe można mówić o kolonizacji. Jednak 2025 rok to kpina Biggrin nie jesteśmy w stanie wylądować na Księżycu a oni chcą mieszkać na Marsie...

Portret użytkownika euklides

Największe ryzyko dla

Największe ryzyko dla istnienia ludzkiej cywilizacji stanowią politycy i organizacja kryminalna zwana państwem. Rządy tyranii i głupoty nie będą jednak wieczne. SI będzie takie jak cywilizacja, która je stworzy. Jeśli ludzkość zacznie zmierzać w stronę harmonii, pokoju i rozwoju, to SI będzie odzwierciedleniem ludzkich dążeń. Nie będzie stanowiło żadnego zagrożenia. Elon Musk wyraża swoje obawy na podstawie obserwacji patologicznych działań funkcjonariuszy państwowych, którzy tworzą wymyślną broń do uśmiercania niewinnych. Jaki twórca, takie dzieło!

Portret użytkownika Wolność (obecnie Korwin)

Nie zapominaj o ich wy

Nie zapominaj o ich wy biorcach, czyli większości, która nie liczy się z nikim ani z niczym !

Generalnie albo zaczniemy eliminować z życia pub licznego wybiorców świń z Wiejskiej na społeczny margines gdzie ich miejsce albo oni unicestwią nas !

Portret użytkownika I❤️NWO

“Elon Musk twierdzi, że

“Elon Musk twierdzi, że istnieje 30% szans na to, że pierwszy Marsjanin będzie sztuczną inteligencją. Musk ujawnił na swoim Twitterze, że istnieje prawdopodobieństwo, jakoby pierwszą istotą na Marsie mogła być sztuczna inteligencja.”

Napisz jeszcze z 10 razy ze Musk twierdzi ze... bo raz nie wystarczy.

Skomentuj