Założyciel Paypala planuje skolonizować Marsa, za wszelką cenę

Kategorie: 

Źródło: Internet

Technologiczny miliarder, Elon Musk, planuje wysłać ludzi ze swojej firmy na Marsa, w celu jego kolonizacji. Podróż ma odbyć się specjalnie zaprojektowanym statkiem kosmicznym, który będzie w stanie pomieścić 100 osób i dotrzeć na Marsa w ciągu zaledwie 80 dni.

 

Statek ma powracać na Ziemię, aby mógł być ponownie wykorzystywany w celu zaludniania Marsa i dostarczania tam wszelakich środków potrzebnych do życia. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że pierwsi ludzie wysłani na Marsa zginą.

"Pierwsze podróże będą bardzo niebezpieczne" – mówi sam Musk – "Ryzyko śmiertelności będzie bardzo wysokie i każdy kandydat musi być na to przygotowany".

"Życie musi być czymś więcej, niż tylko rozwiązywaniem codziennych problemów. Każdy kto tam dotrze i prawdopodobnie umrze, może pocieszyć się świadomością, że był częścią planu zmierzającego do zasiedlenia tej planety." - powiedział Musk

Osoby, które dotrą na planetę będą musiały zmierzyć się z problemem przystosowania panującego tam klimatu do życia, tak by móc stworzyć samowystarczalną cywilizację. Elon Musk patrzy jednak na całą tę kwestię bardzo optymistycznie:

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika tomasz26

narodziła nam się nowa

narodziła nam się nowa lichwiarsko technologiczna tradycja zamiast religijnych..co jakiś czas wypuszczają sterowanego(opłacanego) królika żeby obwieścił światu jaki to człowiek jest już rozwinięty itp.kiedyś miały kursować promy komiczno-wycieczkowe nie wypaliło oj cóż za przypadek ? teraz, która to już z kolei eskapada na marsa?.....3,4,5,6.........? ..a po co ,tylko na Marsa .niech ogłoszą światu ze będą kolonizować wszystkie planety ...tylko niech pamiętają ze w każdej ekipie kolonizatorów niech będzie też ksiądz, policjant,sołtys ,burmistrz ,urzędnik skarbowy,bankier ,co najmniej jeden premier ,prezydent ,jakiś wacek z loży itp,itd....i niech fruwają takie statki w każdą stronę kosmosu 2 razy w tygodniu do skutku...powodzenia ja zostaje Lol

Portret użytkownika husarz

Pamiętam w 2003 i 2005 roku

Pamiętam w 2003 i 2005 roku były takie sensacyjne wiadomości a do 2017 ludzie mieli postawić nogę na Marsie, teraz jest to czas 2025, może 2040 albo i dalej. Pod koniec lat 90tych były info o powstawaniu korporacji, która miałą zabierać turystów w okolice księżyca aa do roku 2020 w ..poblże Marsa. Biggrin i tak to jest z tym pieprzeniem w mediach. Nie zdziwi mnie fakt, że na Marsie nie ma nawet żadnych sond i łazików Wink

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Przy wpadkach jakie zaliczają

Przy wpadkach jakie zaliczają ze startami to raczej tylko samobójcy zgodzą się na ochtnika lecieć.ja Proponuję wysyłać więźniów z dożywociem i karami śmierci, mają oni na pewno większą determinację by przetrwać dzięki nadzieji na wolność. Przy okazji odciążyć budżety państw i społeczeństwo oczyścić z chwastów.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Anyari

Ale przecież my to już

Ale przecież my to już zrobiliśmy kiedyś. Więźniów, przestępców i zwyrodnialców wysłaliśmy do Australii. Nie wyszlo źle więc i z MArsem się uda.
Faktem jest jednak to, że jak niby oni chcą lecieć na Marsa jak nawet porządnie rakiety nie są w stanie wystartować? W latach 60 ludzie polecieli na księżyc, dobre sobie. Ściema jak wszystko. Tyle lat i jakoś nikt więcej tam się nie wybrał, a co za problem, na tak bliskim nam ciele niebieskim, przetestować sobie budowę kolonii? Ciekawe, że nikt tego nie zaproponował, tyko od razu wysyłają ludzi na Marsa z misją samobujczą.  Przecież tu się kompletnie nic nie trzyma kupy,....

Strony

Skomentuj