Na Hawajach rozpoczęto symulację życia na Marsie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rozpoczęto nowy eksperyment, symulujący marsjańskie warunki życia na Ziemi. Informacja została podana na oficjalnej stronie internetowej Uniwersytetu Hawajskiego.

Sztuczny obóz znajduje się w samym sercu wulkanu Mauna Loa, na wysokości 2,6 kilometrów nad poziomem morza. Eksperyment rozpoczął się 19 stycznia i ma potrwać około ośmiu miesięcy. W projekcie bierze udział sześć osób (czterech mężczyzn i dwie kobiety), które zostały wyłonione spośród 700 kandydatów.

Zostaną przeprowadzone badania w celu testowego wyposażenia, między innymi monitorowania zużycia zasobów, w tym energii, wody oraz długoterminowej żywności. Uczestnicy będą całkowicie pozbawieni kontaktu z otaczającym światem, a komunikacja z zespołem, znajdującym się „na zewnątrz”, będzie odbywać się z 20-minutowym opóźnieniem.

To już piąty tego typu projekt realizowany przez Uniwersytet Hawajski (pierwszy odbył się w 2013 roku). Badania są finansowane przez NASA, a celem eksperymentu jest identyfikacja fizjologicznych, technicznych oraz psychologicznych trudności, które koloniści mogą napotkać podczas prawdziwej misji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika magi74

Skonczyc z tym badziewiem!

Skonczyc z tym badziewiem! Dajcie ludziom dostep do czystej wody, nakarmcie i ubierzcie. Uporzadkujcie ten burdel na Ziemi! Wstyd w ogole chwalic sie czyms takim kiedy miliony umieraja z glodu, chorob, zanieczyszczen. Wsadzcie sobie te eksperymenty gleboko w anus!! 

Skomentuj