Elon Musk nazwał sztuczną inteligencję jednym z największych zagrożeń dla ludzkości

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Amerykański biznesmen Elon Musk powiedział, że sztuczna inteligencja jest „jednym z największych zagrożeń dla ludzkości”, dodając, że szczyt bezpieczeństwa w Wielkiej Brytanii jest „w odpowiednim czasie”, biorąc pod uwagę skalę zagrożenia. Według miliardera sztuczna inteligencja niesie ze sobą „egzystencjalne ryzyko”, ponieważ po raz pierwszy ludzie mają do czynienia z czymś, „co będzie znacznie inteligentniejsze od nich”.

 

„Po raz pierwszy spotkaliśmy się z sytuacją, w której mamy coś, co będzie znacznie mądrzejsze od najmądrzejszej osoby. Nie jesteśmy silniejsi ani szybsi od innych stworzeń, ale jesteśmy bardziej inteligentni i oto po raz pierwszy w historii ludzkości mamy coś, co będzie znacznie mądrzejsze od nas. Nie wiem, czy jesteśmy w stanie nad tym zapanować, ale myślę, że możemy dążyć do skierowania tego w kierunku korzystnym dla ludzkości. Myślę, że sztuczna inteligencja stwarza zagrożenia o egzystencjalnych proporcjach i potencjalnie jest to najbardziej paląca kwestia, biorąc pod uwagę czas i tempo rozwoju branży” – powiedział Musk podczas swojego przemówienia na Szczycie Bezpieczeństwa AI.

 

Miliarder wyraził także nadzieję, że dwudniowy szczyt uda się wykorzystać do zbudowania międzynarodowego konsensusu w sprawie zrozumienia sztucznej inteligencji, tak aby w tej dziedzinie znajdowała się „osoba z zewnątrz”, która mogłaby śledzić, co robią wiodące firmy zajmujące się sztuczną inteligencją. Wszystkie kraje uczestniczące w szczycie, w tym Chiny i Stany Zjednoczone, podpisały wspólne porozumienie zwane Deklaracją Bletchley, które określa wspólne rozumienie zagrożeń w obszarze sztucznej inteligencji, a także określa wektory wspólnej pracy w celu zarządzania tymi zagrożeniami.

 

W ramach szczytu Elon Musk miał także spotkać się z premierem Wielkiej Brytanii Rishi Sunakiem, aby omówić kwestie związane z tworzeniem ram zrozumienia sztucznej inteligencji. Zdaniem miliardera regulacje w tym zakresie powinny przypominać te, które obowiązują w sporcie, bo każdy sport ma sędziego, który dba o uczciwą grę, a szczyt był dobrą okazją do dyskusji na ten temat.

 

„Nie forsuję żadnej konkretnej polityki. Proponuję stworzyć ramy porozumienia dla neutralnych stron trzecich. Kiedy będziemy mieli podstawę do zrozumienia, zaproponowane zostaną pewne zasady lub regulacje, a zostanie to zrobione we współpracy z firmami zajmującymi się sztuczną inteligencją” – dodał Musk.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Nie przejmuj się tym , oni

Nie przejmuj się tym , oni poprostu są zwykłymi zazdrośnikami którzy nienawidzą każdego kto ma coś do powiedzenia, bo dla tych pajaców człowiek mądry to "zagrożenie ich racji bytu".  Przecież napewno słyszałeś o tzw: "hejterach". Olej tych durniów ciepłym moczem. 

Portret użytkownika spokoluz

SI jest wrogiem tych co ją

SI jest wrogiem tych co ją stworzyli bo jakby nie było to ona "myśli" racjonalnie a to co się dzieje wokół jest nieracjonalne - oni nie chcą aby SI wyprostowała pokrętną głupotę korpo i oligo.

Na SI założą kaganiec ale ........ na głębinową sieć nie nałożą a na tą pod dnem nie są w satnie bo to nie jest archaiczne i śrdniowieczne 01.

System 01 jest średniowieczni i na to są dowody w opracowaniach naukowych ówczesnych - do sprawdzenia w necie Smile

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj