Elon Musk przekaże Pentagonowi kontrolę nad niektórymi satelitami Starlink

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Według pisarza i dziennikarza Waltera Isaacsona, który w tym tygodniu opublikował biografię Elona Muska, założyciel SpaceX zdecydował się przekazać Departamentowi Obrony USA kontrolę nad częścią systemów łączności satelitarnej Starlink, z której korzystają ukraińskie wojska.

Wcześniej CNN, powołując się na biografię Elona Muska, podała, że amerykański biznesmen nakazał wyłączenie satelitów Starlink w regionie Krymu, aby uniemożliwić Siłom Zbrojnym Ukrainy podjęcie próby ataku na Flotę Czarnomorską. Później sam miliarder stwierdził, że system Starlink początkowo nie działał na obszarze półwyspu rosyjskiego i odmówił jego aktywacji.

 

Teraz zdaniem Isaacsona Musk może przekazać wojsku USA pełną kontrolę nad częścią sprzętu Starlink, dzięki czemu nie będzie już odpowiadał za granice i zasady wykorzystania satelitów.

 

„Stworzyłem Starlink, aby ludzie mogli się zrelaksować, oglądać Netflix i grać w gry wideo. „Nie miałem zamiaru tworzyć czegoś, co mogłoby doprowadzić do wojny nuklearnej” – powiedział Musk w jednym z wywiadów.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj