Elon Musk twierdzi, że rząd USA miał pełny dostęp do prywatnych wiadomości na Twitterze

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Jak powiedział szef i właściciel sieci społecznościowej Twitter Elon Musk w wywiadzie dla Fox News, rząd USA miał pełny dostęp do osobistych wiadomości użytkowników. Według niego, gdy się o tym dowiedział, był zszokowany tą informacją.

 

 

 

„Fakt, że departamenty rządowe miały pełny dostęp do wszystkiego, co działo się na Twitterze, zadziwił mnie. Nie wiedziałem o tym” – powiedział biznesmen. Jednocześnie Musk nie sprecyzował, w jaki sposób firma rozwiązała ten problem i czy w ogóle go rozwiązała.

Dodatkowo w trakcie wywiadu Musk wyraził zaniepokojenie skalą rozwoju systemów sztucznej inteligencji, mówiąc, że jego zdaniem technologie AI mają potencjał zniszczenia cywilizacji. Według niego mówimy o rzeczach bardziej niebezpiecznych niż zła konstrukcja samolotu czy kiepska jakość produkcji maszyn. Jednocześnie sam Musk zarejestrował już firmę X.AI, która zajmie się systemami sztucznej inteligencji.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika irfy

Dziwne czasy. Gdyby pojawił

Dziwne czasy. Gdyby pojawił się artykuł, w którym Musk wyznaje coś w stylu: "Okazało się, że rząd nie szpieguje, nie czyta korespondencji i nie podsłuchuje, nie miałem o tym pojęcia!", to pewnie zacząłbym się zastanawiać, czy rzeczywiście nie było czegoś na rzeczy. Ale jeśli nie miał pojęcia, że władza może bez problemu przeczytać wszystko, co wprowadza na komputerze, to albo kłamie, albo jest bardzo naiwny. Na Facebooku, którego nigdy nie miałem, jest nawet algorytm zapamiętujący wpisy, które zostały napisane, a potem skasowane bez publikowania, zwykłym przyciskiem "backspace".

Z kolei większość służb, w tym zapewne polskie, posiada urządzenia do podsłuchiwania rozmów, które rejestrują te rozmowy dzięki skanowaniu wibracji szyb w pomieszczeniu, w którym znajdują się rozmówcy. Z kolei operatorzy komórkowi wprowadzają rejestrację rozmów abonentów na każde pierdnięcie dowolnej "służby". I tak dalej. Więc o czym my tu ogóle mówimy? Oczywiście istnieją sposoby, żeby wymieniać się informacjami bez wglądu wielkiego, wspaniałego brata, ale są uciążliwe i często wymagają odrobiny zachodu i determinacji.

Portret użytkownika OCTOPUS

Ameryki nie odkrył, każdy

Ameryki nie odkrył, każdy chyba jest świadomy tego że wszystkie portale społecznościowe są kontrolowane. Kto ma trochę pojęcia o informatyce to dobrze wie że wszystkie zabezpieczenia to pic na wodę a służby wywiadowcze mają dostęp do wszstkiego. 

Portret użytkownika Łon

Yełop jakiś czy co innego?

Yełop jakiś czy co innego? Przecież wszyscy wiedzą że wkoło wszyscy szpiegują! Więcej szpiegów niż normalnych ludzi! U nas na dwie osoby mamy 5 szpiegów! 2 srajfona, 1 tablet podłączony do sieci i dwa laptopy. Tv to jeszcze starą plazma która o dziwo działa choć działać nie powinna ale bez podłączenia do sieci jednak nie sprawdzałem co w tv zamontowali może jakaś szpiega! Gdzie się nie ruszysz tam coś nagrywa w sumie to jest 7 kamer! Jak żyć Panie premierze czy też prezydencie?

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika mordo schab ciało

rzad hehe durnie Teraz rzadzi

rzad hehe durnie Teraz rzadzi wywiad 

rząd to "aparat administracji albo organ sprawujący władzę "

Więc o co chodzi? Jakiś rząd jest i rządzi, ale nie taki, jak każdy sobie wyobraża.

Rząd ukryty, a nie teatralny. W ten sposób osoby typu Elon mówią między wierszami.

To, że na czubku piramdy zasiada istota pozaziemska lub osoba duchowa, nie każdy przyjmuje do wiadomości, ale wiele wskazuje, że tak jest.

Ten właśnie czubek jest ukazywany jako unoszący się i jest ze złota. Nie jest częścią jej, ale na niej osiada jako uzupełnienie. Oznacza tron.

W modelu piramidowym dół ma oznaczać ciemnotę, a góra oświecenie. Ciemnotę ma współtworzyć masa ludzi o najbardziej ograniczonej świadomości, zdziczałych, kierujących się emocjami zamiast rozumem.

W rzeczywistości jest tak, że pomiędzy nimi są osoby świadome o chęci samodoskonalenia, a na górze socjopaci i zepsuci szaleńcy.

Portret użytkownika dominikq

zydki finansowe robia dla

zydki finansowe robia dla ufoludkow jakich w przestrzeni kosmicznej jest wiele rodzajow watykan sluzy zostal stworzony ta cala religia chrzescijanka przez istoty wampiryczne inteligentne biale blade dlugowieczne potrzebujace krwi najlepiej malych dzieciatek, zydki dzialaja od upadku panstwa polskiego 1750 rok watykan 500 naszej ery rok niech bedzie

Skomentuj