Elon Musk zamierza zainwestować w start-up Synchron, konkurenta Neuralink

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Brak zastosowanych rezultatów Neuralink w rozwoju interfejsu neuronowego zmusił Elona Muska do zwrócenia się do Synchron, bardziej udanego startupu w tej dziedzinie. Według Reutersa przedsiębiorca skontaktował się z założycielem Synchron Thomasem Oxleyem i zaproponował mu inwestycję w jego projekt. Szczegóły możliwej transakcji nie zostały jeszcze ujawnione.

 

Wtajemniczeni sugerują, że zainteresowanie Muska jest związane z niepowodzeniami własnej firmy – Synchron wszczepia już swoje technologie prawdziwym pacjentom, podczas gdy Neuralink przygotowuje się dopiero do badań klinicznych na ludziach i nie jest pewne, czy kiedykolwiek się rozpoczną.

 

Cztery źródła Reuters, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedziały, że Elon Musk i Thomas Oxley omawiali możliwe inwestycje. Szef Neuralink planuje wspierać badania i przyszłe projekty Synchron. Jednocześnie jeden z informatorów zauważył, że Synchron nie podjął jeszcze decyzji, czy firma zaakceptuje tę inwestycję, ponieważ negocjacje są na wczesnym etapie. Nie wiadomo też, co Musk chce otrzymać w zamian za wsparcie finansowe.

 

Neuralink i Synchron to ideologicznie bliskie startupy, które znacznie różnią się osiągniętymi wynikami. Obie firmy powstały w 2016 roku i obie są pozycjonowane jako przedsiębiorstwa z pogranicza biologii, farmacji i zaawansowanych technologii. Neuralink i Synchron opracowują interfejsy neuronowe, tj. miniaturowe układy elektroniczne, które wszczepiane są w głowy użytkowników i pozwalają sterować różnorodną elektroniką za pomocą „siły myśli”.

 

Firma Synchron poczyniła już znaczne postępy w tej dziedzinie. Firma szybko uzyskała szereg licencji na przejście od testów na myszach i naczelnych do testowania swoich chipów na ludziach, a w zeszłym roku wszczepiła pierwsze interfejsy neuronowe czterem Australijczykom. Później w tym samym roku Synchron stał się pierwszą prywatną firmą, która zrobiła to samo w USA.

 

Dzięki najnowszej operacji Synchron nowojorski pacjent cierpiący na stwardnienie zanikowe boczne może teraz sterować swoim komputerem siłą myśli. W szczególności może przełączać zakładki przeglądarki internetowej, przeglądać wiadomości e-mail, pisać tekst i wysyłać wiadomości.

 

Jeśli chodzi o Neuralink, firma Elona Muska nie radzi sobie zbyt dobrze. Podczas prezentacji 2019 roku przedsiębiorca powiedział, że jego startup otrzyma wszystkie niezbędne licencje do końca 2020 roku. W tym samym roku Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) odmówiła Neuralinkowi wydania certyfikatu, więc Musk musiał przełożyć testy na ten rok. Biorąc pod uwagę, że do tej pory firma nie wydała żadnych publicznych oświadczeń, najwyraźniej Neuralink nie był w stanie przejść przeglądu przez organy regulacyjne.

 

Ponadto Neuralink napotkał trudności w fazie testów. Seria nieudanych eksperymentów zmusiła programistów do eutanazji ośmiu eksperymentalnych małp. Ponadto w ciągu ostatnich dwóch lat Neuralink stracił prawie wszystkich założycieli. W firmie pozostało tylko dwóch z ośmiu współzałożycieli, a kluczowi pracownicy naukowo - echniczni również odeszli. W tej chwili tylko sam Musk i inżynier implantacji Donjin „DJ” Seo należą do kadry menedżerów Neuralink.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ba

Biblia donosi :

Biblia donosi :

2 Tymoteusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Izajasza 5: 20  Biada tym, którzy mówią, że dobre jest złe, a złe jest dobre,+ którzy ciemność przedstawiają jako światło, a światło jako ciemność, którzy gorycz przedstawiają jako słodycz, a słodycz jako gorycz!+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ​euklides

Technologia, która ma swoje

Technologia, która ma swoje korzenie w cierpieniu niewinnych istot nie przyniesie długofalowo nic dobrego. Natura tego świata jest okrutna i sadystyczna sama w sobie, ale człowiek chcący wydostać się z tego piekła powinien przestrzegać reguły by przynajmniej nie być bardziej okrutnym niż ona.

Portret użytkownika spokoluz

Czyli nawiedzony debil Musek

Czyli nawiedzony debil Musek sam przyznał się do tego , że jest debilem i patrzy już jak podpie..ić komuś coś , co działa.

Jest spora grupa debili , którzy od wielu lat okradają z pomysłów innych a potem ogłaszają jako własne .

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj