„To będzie więcej niż maszyna” - Musk opowiada o „robotyzacji” ludzkości

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W najnowszym wywiadzie przesłanym na kanał TED na Youtube Elon Musk mówił o robotach, sztucznej inteligencji i dzielił się tym, jak widzi przyszłość. „Hi-tech” jest najważniejszym zagadnieniem. Założyciel firmy kosmicznej SpaceX wyjaśnia w wywiadzie, w jaki sposób rozwiązania Tesli do samodzielnej jazdy przydadzą się w dziedzinie robotyki. Według przedsiębiorcy w niedalekiej przyszłości roboty humanoidalne będą bardziej powszechne.

 

Elon Musk zgadza się również z ankieterem, że do około 2050 roku w większości domów będą roboty domowe, chociaż ulepszenie sztucznej inteligencji (AI) pozostaje przeszkodą w tym obszarze rozwoju.

„Zajęło mi trochę czasu, zanim zdałem sobie sprawę, że aby rozwiązać problem samodzielnej jazdy, trzeba stworzyć prawdziwą sztuczną inteligencję” – powiedział Musk.

Gdy dostaną pojazd („właściwie robot na czterech kołach”, wyjaśnia biznesmen), będzie to duży krok naprzód. Sztuczną inteligencję można również zastosować do robotów humanoidalnych.

 

Musk podkreślił, że firmy takie jak Boston Dynamics już wykazały zdolność do tworzenia atrakcyjnych robotów humanoidalnych, ale wciąż daleko im do robotów AI pomagających w pracach domowych.

„Na razie brakuje im prawdziwej sztucznej inteligencji, aby asystent mógł „nawigować w prawdziwym świecie i robić przydatne rzeczy bez wyraźnych instrukcji” - wyjaśnia założyciel Tesli. „Samochody Tesla są w tym bardzo dobre. Musimy tylko opracować specjalistyczne siłowniki i czujniki dla robota humanoidalnego. Ludzie nie mają pojęcia, że będzie to coś więcej niż tylko maszyna” – podsumowuje Musk.

„Robotyzacja” domów niesie ze sobą niebezpieczeństwa. W związku z tym biznesmen ostrzega, że świat będzie musiał ciężko pracować, aby uniknąć dystopijnego scenariusza, jeśli chodzi o sztuczną inteligencję. CEO SpaceX i Tesli powiedział wcześniej, że jego druga firma, Neuralink, została założona po części w celu „łagodzenia zagrożenia AI”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Od eonów Natura tworzy

Od eonów Natura tworzy wszechświat. Znalazło się w nim miejsce też i dla człowieka.W sumie nic w tym szczególnego ale Musg..kk sobie myśli że robota sobie stworzy ale takiego super.Dla praw wszechświata i natury nie ma to żadnego znaczenia a nawet jak ktoś chce, to może się dodatkowo i to zero jedynkowo powiesić na własnej gumce od majtasów No i co ? No właśnie że NIC.Praw natury i wszechświata i tak o nie zmieni :) 

Portret użytkownika Arset

Po każdym człowieku można po

Po każdym człowieku można po ścieżce do szyszynki dostać się do jego wymiaru, czyli kolektywu, z którego pochodzi.

To dlatego ludzie są tak ważni dla Boga.

Sam Bill Gates to zauważył, że umysły podobne do siebie są połączone niewidzialną siecią i tworzą superumysł. Stąd pojawiają się synchroniczności i dziwne przypadki w życiu.

Portret użytkownika Q

Robotyzacja ciężkiego

Robotyzacja ciężkiego przemysłu by odciążyć ludzi od cieżkiej , brudnej , znojnej i niebezpiecznej pracy jak hutnictwo itp. jak najbardziej TAK , ale stanowcze NIE dla robotycznego sługi w domu wyręczającego domowników od codziennych prostych czynności zapewniających zdrowiu służące minimum ruchu. Kto potrzebuje autonomicznego pojazdu niech jeździ autobusem czy taksówką a kto sam wytrzepie dywan , pozamiata i posprząta w domu nie musi chodzić do siłowni by jak debil biec do nikąd na mechanicznej bierzni czy podnosić bezmyślnie ciężarki aby się zmęczyć bo niezbędną dawkę zdrowego ruchu ma w domu.

Portret użytkownika Endymion

Dokładnie, tak jak Bill Brama

Dokładnie, tak jak Bill Brama, Putler, Bidet, Macaron, MorawIcek, Kalkstein itd.. to są figuranci. Za sceną niewidoszni są suflerzy, władcy marionetek, archtekci i planiści. Pochowanie w bukrach, czy prywatnych chronionych wyspach, niewidoczni dla mediów oraz ludzkości.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika px2195

Z tą robotyką i

Z tą robotyką i kognitywistyką to sprawa jest prosta, fizyka kwantowa sama podpowiada rozwiązanie kurka biofeedback ha ha. Na masowanie musującego mózgu muska :: Umysł U ma koherencję względem przedmiotu P, ale jednakże U to także jest pewien P... więc co uspójnia co? Funkcja falowa jak się układa w takiej fizyce? Sprzeczność typologii redukcji absurdu idem per idem sprzężenia zwrotnego mechaniki kwantowej. Kwantówkę Shrodingera i innych „podzespołów” wymyślili demoniści po to by spłaszczać wykres inteligencji społeczeństw, prefabrykować «klony» fenomenol. (a przeciwstaw. do kognityw. – Porfiriusz się kłania...). Jednak mniemam że NIEkażdy Żyd to demonista, gdyby nie Brodacze to by nawet Windowsa nie było. Znany Elon ma mało... liczy się też wygląd, jakiś robocop a raczej ten filmowy schwarcenneggerrr... adrenochromowiec..... KM Ultra..., na właściwą, fajną fizykę to trzeba sobie zasłużyć! To HAEMUNAH się liczy, VA SHALOM!

Portret użytkownika Mojeimię44

Media jednak cały czas kreują

Media jednak cały czas kreują zbawicieli ludzkości. Wystarczy mieć mamonę, pochodzić z bogatej rodziny, mieć kontakty i już drzwi są otwarte by być światowym filantropem który zjadł wszystkie rozumy. Widać, że Elon dociera swoim przesłaniem nawet do niszowych mediów.

Ja z kolei widzę narazie nadchodzącą fale głodu na świecie, kryzys humanitarny i kryzys praw człowieka ale o to mózga nikt nie pyta. Przecież jest on synonimem Boga na ziemi według amerykańskich chrześcijan więc pytać nie wypada.

 https://www.forbes.com/sites/ericmack/2018/06/14/elon-musk-really-is-god-at-least-in-the-minds-eye-of-christian-believers/amp/

Niestety tak to właśnie jest, że los tak wielu biednych ludzi jest w rękach tak niewielu bogatych rządzących. Wchłaniamy ich świat poprzez programowanie filmami, muzyką, wiadomościami i tak rzeczywistość, która jest chora staje się normalnością a normalność chorobą. 

Dlatego porzuciłem już wszystkich zbawców ludzkości bo nie są godni mojego zaufania a sam też doszedłem do wniosku, że świata nie zbawię.  Być może jestem szaleńcem w oczach innych ale tylko dlatego, że inni nie dostrzegają świata takim jakim go widzę ja. 

Dla mnie moim jedynym zbawicielem był Jezus. Jego słowa są tak oczywiste i zrozumiałe, że nie sposób nie kochać tego mesjasza. Próbował odmienić świat ale świat tak jak teraz i wtedy miał inne wartości. Dla mnie faktycznie zasługuje on na tytuł Pana drzewa życia- winorośl gdyż próbował przestawić świat na prawdziwe wartości, na prawdziwe człowieczeństwo. Winoroślą w czasach Jezusa oznaczano drzewo życia.

Nie chcę też nikogo pouczać odnośnie wiary gdyż każdy powinien sam budować w sobie duchowość. Ja poznałem Jezusa i uważam, że tak dobrego Pana, któremu można bezgranicznie służyć nigdy już nie będzie no chyba, że Jezus powróci z zaświatów w potędze i chwale. Mój jeden z ulubionych tekstów Jezusa w biblii.

https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=354

Portret użytkownika Q

Poznałeś "..pana , któremu

Poznałeś "..pana , któremu można bezgranicznie służyć.." ? Miałem dać Ci (+) ale za to zdanie masz (-) .. Bo sam się stawiasz w roli niewolnika , sługi swego "pana". Czyli nic nie zrozumiałeś z tego czego Jezus nauczał popadając w idolatrię . Duchowości się nie "buduje" bo to tylko bardziej wzniosłe określenie na głębsze poziomy psychiki , której cywilizowanie czyli uszlachetnianie poprzez odrzucanie prymitywnych , archetypowych jej cech nazywamy rozwojem. 

Strony

Skomentuj