Wielka Brytania obiecała obronę krajów bałtyckich przed agresją Rosji

Kategorie: 

Brytyjski premier David Cameron powiedział, przemawiając w parlamencie, że ukraiński kryzys nie powinien być rozwiązany za pomocą środków wojskowych, ale zapewnił jednocześnie, że NATO jest zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa w krajach bałtyckich.

 

David Cameron odpowiadał w Izbie Gmin na pytania w związku z kryzysem na Ukrainie.

„Wysyłanie okrętów wojennych nie było na razie możliwe. Nie ma rozwiązania wojskowego. Podejście musi być przemyślane, długotrwałe, ale poważne i konkretne" - słowa Cameron w odniesieniu do kryzysu ukraińskiego przytoczył Times.

Brytyjski premier obiecał chronić kraje bałtyckie przed rosyjską agresją. Powiedział parlamentarzystom, że NATO będzie działać, gdy prezydent Rosji Władimir Putin zdecyduje się na użycie siły przeciwko Estonii, Łotwie i Litwie. Obowiązuje zasada „atak na jednego, to atak na wszystkich”.

„Musimy zrobić wszystko, co możliwe w celu ochrony przyjaciół i kolegów na Łotwie, Litwie, w Estonii i w Polsce. Naprawdę wierzymy w ich członkowstwo w NATO i w gwarancje, które im daliśmy” – dodał Cameron.

Jak widać na przykładzie Ukrainy, która też miała gwarancje z konferencji w Budapeszcie, jeśli takie zapewnienia padają z Wielkiej Brytanii, są one zwykle niewiele warte.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Zgadza się, że takie

Zgadza się, że takie zapewnienia są niewiele warte, ale jest zasadnicza różnica pomiędzy republikami bałtyckimi, a Ukrainą, nie mówiąc już o Polsce.
Ukraina nie jest ani w UE ani w NATO i NATO nie ma żadnego obowiązku Ukrainy bronić. Gdyby państwo rosyjskie pokusiło się o zdobycz terytorialną na terenie republik bałtyckich to byłby to już policzek wymierzony bezpośrednio w UE i test dla samego NATO. Dlatego państwo rosyjskie na taki atak z całą pewnością się póki co nie zdecyduje. O Polsce w ogóle nie ma mowy, bo nie byliśmy republiką radziecką, a Rosjan o których mogła by się upominać władza rosyjska jest niewielu.

Portret użytkownika Czelsi

Ten błazen Tusk , nawijał coś

Ten błazen Tusk , nawijał coś dzisiaj o bezpieczeństwie energetycznym na Śląsku a niemiecka firma RWE, sprzedała wczoraj ruskim oligarchom polskie złoża gazu. Pytanie kto sprzedał polskie złoża niemcom? Zobaczycie drodzy Państwo że łupki też zostaną sprzedane, albo już je sprzedali. Tak będziemy bezpieczni energetycznie dzięki tym (ocenzurowano), błedziemy płacić krocie za nasz własny gaz niemcom albo rosjanom.  Polski już nie ma, daliśmy się sprzedać.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika jj

heheheh, hohoho, taaaaaa. czy

heheheh, hohoho, taaaaaa. czy to nie ten sam pan ktory miesza co 2 miesiace polakow z gownem? czy to ten pan pochodzi z kraju, z ktorym mielismy pakt o pomoc w latach 30 i jakos im sie zapomnialo?..szokujace jest to, ze jeszcze ktos tych bredni slucha, a jeszcze bardziej ze w nie wierzy.
jak ruscy zechca nam dowalic- to po 2 tygodniach walki zostaniemy sami, od wschodu ruscy zabiora co zechca, a jak juz nie bedziemymieli tych batalionow zolnierzy i wspanialych f16 bez kodow-to helmuty przyjda i wezma co zechca na zachodzie.
pomyslcie przez chwile- UK robi ogromne interesy z ruskimi, oligarchowie wydaja miliardy w UK, polacy wg camerona to stonki zabierajace prace w uk i zyjace z zasilkow... a teraz pajac mowi, ze bedzie tej stonki bronil, rozwali dojna krowe w imie zasad. taaa,, a jutro beda rozowe swinie lataly nisko nad ziemia. 
co za debil. 
" I know you by your actions"- tak tylko mozna oceniac politasow-zazwyczaj ich akcje sa 100% przeciwne do wypowiadanych obietnic.
out
 

Portret użytkownika Takitam

Masz 100% racji. UK wyżej

Masz 100% racji. UK wyżej będzie ceniła interesy z sąsiadami ze wschodu niż jakiekolwiek "deklaracje". Jakby co, to z zachodu będą płynęły tylko i wyłącznie "wyrazy oburzenia" - tak jak w roku 1939. A my tak jak wtedy nie oddamy nawet "guzika od munduru".

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
       ___   ___   ___ 
/\ /\ / __\ / __\ / _ \
\ \ / / / _\ /__\// / /_\/
\ V / / / / \/ \ / /_\\
\_/ \/ \_____/ \____/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII