Prezydent Estonii: Rosja stara się skłócić inne państwa

Kategorie: 

Źródło: Vabariigi Presidendi Kantselei/ Andres Putting/ CC BY 4.0

Rosja stara się skłócić wszystkich międzynarodowych graczy w polityce, a przynajmniej tak twierdzi prezydent Estonii Kersti Kaljulaid, która oświadczyła to w wywiadzie dla stacji telewizyjnej LNT.


Zgodnie ze słowami Kaljulaid, Kreml postawił sobie na cel wpływanie na wszystkie państwa demokratyczne wykorzystując każdą szramę w samej demokracji. Szeroko zakrojona wojna informacyjna, która ma na celu uwieść umysły zachodnich obywateli, trwa już od dawna i skutkuje wzrostem nastrojów prorosyjskich.


Prezydent Estonii wierzy, że Rosji i tak nie uda się nawiązać konkretnego dialogu z Zachodem ani powrócić z nim do pełnej kooperacji nim poważne zmiany zajdą w samym największym kraju świata, z naciskiem na Moskwę i biuro polityczne.

 

Kersti Kaljulaid zgodziła się w wywiadzie ze słowami, że Estonia, Łotwa i Litwa nie mogą być nawet w takiej sytuacji postrzegane jako jeden organizm – bałtowie – choć, mimo to, kooperacja pomiędzy nimi pozostaje w tym regionie kluczowa. To właśnie współpraca ma, jej zdaniem, wyznaczać wartość krajów bałtyckich w polityce międzynarodowej.

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika fix

Trallllllla  Dzis po wyw. Gen

Trallllllla  Dzis po wyw. Gen.Pyt. u P. Moniczki mysle sobie, ze jest nie fajnie u nas (przypadkiem wpadl. na to)To jest to co mnie boli najbardziej w naszym kr. NIE SZANUJEMY SIE NAWZAJEM...chodzi mi o sam fakt wrecz.wypow.....w taki sposob jakby byl...no nie wiem zwyklym szarakiem...a to przeciez Gen....nie wiem 

Nie znam sie na wojsku, ale sory jesli nie szanujemy tych, ktorzy maja nas chronic....to jak ma byc w naszym kraju dobrze....i w tym momencie nie obchodzi mnie, co ta pani mowi....skoro we wlasnym kraju wladza nie szanuje swoich zoln.....

Poza tym jest dobrze, bo pisza niektorzy, ze jak masz ponizej 15 lat skladk... to prawdopod...nic nie dostaniesz...moze ktos napisze sprostowanie....co to znaczy....znow nas okradna......prosze czy ktos w tym siedzi i mi to wylusci....bo szlak mnie trafia....wiec...pora relaksu:

  • Słowianska mantra /AGMA/ wew sily i zdrowia 432Hz
  • Freedom, Pharrell Williams
  • Ona tanczy dla mnie
  • Przez kredyty frankowe, kabatet pod wyrwigroszem (tu mi sie filmik spodob,nie tekst pios;))

Wszystko na YT komu sie chce niech sobie poslucha...

I prosze przerekl. Grej z pier.cz, juz reklamuja druga......zawsze sie zastan. czemu ten film pochwala trakt.kobiet jak przedmiot...wiec na walent. lepiej skoczyc razem ze spadochronu albo wszystko inne tylko nie ten badziew.film....

Portret użytkownika Zenek ;)

" Ministerstwo Macierewicza

" Ministerstwo Macierewicza złamie tradycję, byleby okręt nosił nazwę ORP „Lech Kaczyński”? Chcą przechrzcić „Ślązaka”
http://natemat.pl/201401,ministerstwo-macierewicza-zlamie-tradycje-byleby-okret-nosi-nazwe-orp-lech-kaczynski-chca-przechrzczic-slazaka

Jeśli chodzi o wypadek premier Szydło, to brak śladów hamowania samochodu świadczy o oszustwie całej ustawki.

Kolejna zorganizowana ustawka z aktorami udającymi wypadek. Zniszczenia w aucie są takie jak w samochodzie który uderza o nieruchomą przeszkodę z prędkością około 30-40km/h (oczywiście w zależności od masy pojazdu, a tu wiemy że była duża ponieważ auta rządowe są wzmacniane). I w związku z tym pytanie, GDZIE SĄ ŚLADY HAMOWANIA? Każdy kierowca jak widzi przeszkodę ma odruch hamowania, dlaczego oni nie hamowali? Do tego wyrżnęli centralnie w drzewo, tak jakby celowali w jego środek. Prawda jest taka że nie hamowali bo taki mieli scenariusz do odegrania, aby media teraz karmiły publikę przed telewizorami własnie tym tematem, rozważając różne wersje, które i tak nie mają nic wspólnego z rzeczywistością a są tylko kolejnym etapem utrzymania uwagi niczego nieświadomej owczej publiczności siedzącej przed telewizorami lub czytającej gazety. W ten sposób odciągają uwagę od rzeczywiście istotnych kwestii i jednocześnie zapewniają sobie monopol na dostarczanie dezinformacji. "
(https://www.monitor-polski.pl/prof-maria-d-majewska-grozne-zanieczyszczenia-w-szczepionkach/comment-page-2/#comment-272139)

 

Portret użytkownika Ogo Pogo

Co za bzdury wypisujesz?Skąd

Co za bzdury wypisujesz?Skąd te informacje?Dzień po zdarzeniu byłem przy "świętym" dla jednych ,diabelskim dla drugich drzewie.Ślady hamownia widoczne mimo neutralizującej olej posypki.Drzewo ledwie draśnięte auto zdemolowane.Niemiecki szajs.Trabant.Auta wożące vipów winny być jak przysłowiowe "ziły". Kto przygotowuje specyfikacje dla zamawianych pojazdów?Przecież to auto które wiozło Panią Premier to odpustowy szajs.Co do prędkości kolumny mam spore wątpliwości.Wielokrotnie obserwowałem kolumny vipów .Generalnie zasada taka im niższy w hierachi kacyk tym więcej hałasu,sygnałów i zamieszania.Akurat w tym przypadku nie doszukiwałbym się spisku .

Portret użytkownika Zenek ;)

To jest CYTAT..... to jest

To jest CYTAT..... to jest CYTAT..... to jest CYTAT..... to jest CYTAT..... to jest CYTAT.... to raz

a dwa to to iż PISdzielce już próbują tego chłopaka wkrecić w "ZAMACH na żydło".... WMUSZAJĄĆ w niego zeznania......

więc sprawa jest "rozwojkowa" jak z wypadkiem jednego hitlerowca zwanego gieereeemkiem któremu w czasie jazdy jego "asystentka" loda ssała a za spowodowanie czołowego na przeciwległym pasie ruchu oskarzono kierowcę NIM POPRAWNIE JADĄCEGO.....

tu też będą mataczyć aż z chłopaka zrobią kolejnego B Kwietnia.... by kfaczyzm miał swoją męczennicę....

 

 

Portret użytkownika kolo21

150 lat zaboru ruskiego.To

150 lat zaboru ruskiego.To mało? A teraz zachód z nas niewolników zrobił, i w to jescze pejsaci i służby specjalne, plus nasi rządowo-urzędnicze złodzieje.Więc nikt nie jet dobry dla Polski.Taka jest prawda.A Putin i reszta to zwykły wasal narodu nie wybranego.Każdy, czy z prawej czy lewej, chce nas dymać.Więc nie ma za kim się opowiadać.Udają że się kłocą i browarka obalają razem.To jak za czasów rozbioru Polskiego, stwierdzić, czy jest się za Austrio-Węgrami, czy za Rosją.Jeden Chu.Kto był na Upadlinie i widział osobiście Banderowcow? Albo gwałcących i mordujących islamistów? Nikt? Mam wielu znajomych w Niemczech czy w Szwecji, i żaden tego nie potwierdził.A te fotki czy filmiki, to mogą być zwykli przebierańcy.Tak jak szkopy, przebierali się w Polskie mundury i mordowali.Czy żołnierze W.P udając żołnierzy wyklętych, paląc całe wsie.

kolo21

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Garść trudnych pytań do

Garść trudnych pytań do oszołomów i zmanipulowanych Jeżeli Ty również boisz się "rusków", uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i sam sobie odpowiedz kto to wszystko robi:
1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy "Planu Balcerowicza", którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej "transformacji ustrojowej i gospodarczej", której efekty widzimy dzisiaj?
3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do "odzyskiwania" kamienic lub ziemi ornej?
31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca "kaźni Rosjan" i "polskich morderców"?
32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o "mordercach Polakach w Jedwabnem" czy o "polskich obozach koncentracyjnych"?
33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?

Portret użytkownika UPAdlina

mendak !!..............To

mendak !!..............To chyba końcówka żywota twojego banderowskiego grajdoła tak cię nakręciła, bo ostatnio rzucasz się, jak kupa spłukiwana w kiblu !!...........Nic to nie pomoże !!..........Ścieki już czekają !!    

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wlodi

"Grzmia pod Stoczkiem armaty,

"Grzmia pod Stoczkiem armaty,/ Blyszcza biale rabaty/ A Dwernicki na przedzie/ Na Moskala jedzie..." - wszystkiego najlepszego dla prawdziwych Polakow z okazji rocznicy pierwszej zwycieskiej dla nas bitwy stoczonej z Moskalami przez powstancow listopadowych pod Stoczkiem 14.02.1831

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj