Manewry wojsk rosyjskich w Obwodzie Kaliningradzkim, Polska może być zagrożona?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Generał Koziej, czyli szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, powiedział dzisiaj publicznie, że "nie można wykluczyć zagrożenia inwazją na Polskę". Wczoraj bardzo groźnie brzmiały też słowa premiera Tuska. Czy to oznacza, że stoimy u progu wojny z Rosją?

 

Sytuacja, jaka powstała w wyniku kryzysu ukraińskiego do złudzenia przypomina tą, która w 1939 roku doprowadziła do wybuchu II wojny światowej. Wtedy również dochodziło do zajmowania kolejnych państw, a Zachód zamiast reagować szedł na kolejne ustępstwa, kupując czas. Ostatecznie i tak doprowadziło to do hekatomby wojennej.

 

Prezydent Komorowski powiedział dzisiaj, że jego zdaniem Polska nie jest zagrożona. Twierdzi on też, że prezydent USA, Barack Obama w rozmowie telefonicznej zapewnił go o gwarancjach bezpieczeństwa dla naszego kraju. Inna sprawa czy człowiek rozsądny może w to wierzyć. Obecnie bardziej prawdopodobne wydaje się to, że Putin po zajęciu Ukrainy weźmie się z kraje nadbałtyckie i Polskę. Wszystko zależy od tego, jaka będzie reakcja NATO z powodu inwazji na Krym. Jest to doskonałym probierzem realnej polityki i jak widać na razie jest wola tylko na pokrzykiwanie.

Martwi też nieco to, że kanclerz Angela Merkel twierdzi po rozmowie z rosyjskim przywódcą, że "Putin stracił kontakt z rzeczywistością". Nie wiadomo do końca, co miała na myśli, ale potwierdziła, że jest on zdeterminowany w swych działaniach i uważa swoje działania za adekwatną odpowiedź na zaistniałą sytuację. Co ciekawe rośnie cena ropy naftowej na rynkach światowych, więc Putin może ją sprzedawać drożej, a Europa nie może sobie pozwolić na zaprzestanie jej kupowania.

Dzisiejsze ćwiczenia w Obwodzie Kaliningradzkim były zaskoczeniem dla wojskowych i są one bardzo niepokojące, ponieważ rozpoczęły się nagle i bez uzgodnień. Ich skala jest spora, gdyż angażują 3500 żołnierzy. Uczestniczy w nich Flota Bałtycka, która obecnie wyszła w morze. Poinformowano też, że podczas manewrów będą testowane różne rodzaje wojsk i uzbrojenia w tym również czołgi, transportery opancerzone i działa samobieżne. Z przecieków co do scenariuszy manewrów wynika, że żołnierze ćwiczą obronę i natarcia pod ostrzałem wroga.

Wśród naszych wojskowych słychać już nerwowość, bo nikt nie potrafi powiedzieć jaki plan realizuje Władimir Putin. Słychać nawoływania do zwołania posiedzenia NATO z uczestnikami na jak najwyższym stopniu. Wzywa się też do skorzystania z art. 4 paktu północnoatlantyckiego, co otwarcie potwierdza, że jako członkowie NATO czujemy się zagrożeni.

 

To jest już chyba oczywiste, że Rosja nie żartuje i nie pręży muskuły, a po prostu działa. Wystarczy zobaczyć  poniższy film z Kazania, który znajduje się jeszcze za Moskwą. Wygląda na to, że aktualnie trwają realokację wojsk na terenie Federacji Rosyjskiej i to na dużą skalę. Słowo wojna zaczyna już też padać z ust naszych polityków. Robi się niebezpiecznie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ewka

ruskie świnie,cały swiat

ruskie świnie,cały swiat chcieliby zająć....wredny naród .....szkoda że giną niewinny cywile ...dzieci , ktre nic nie sa winne...moi rodzice przeżyli wojnę , nie wyobrarzają sobie żeby była następna wojna, która rozpeta Putin...chory człowiek jak niegdyś hitler....

Portret użytkownika Czelsi

Obama i NATO nie kiwną

Obama i NATO nie kiwną palcem. W Syrii też grozili że jak władze użyją sarinu wobec ludności cywilnej to wjadą i zrobią porządek. Co się stało, jak wyglądała obrona tych ludzi wszyscy pamiętają. Nato i Obama wyszli na głupców.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika SurvivorMan

Oni nawet nie pomagają

Oni nawet nie pomagają członkom sojuszu... Jak niedawno Turcja (członek NATO) została ostrzelana z terytorium Syrii, to tylko wysyłali groźby za pośrednictwem mediów! ...A ludzie ginęli...
NATO to kolos na glinianych nogach! Pręży muskuły tylko w czasie pokoju... Gdyby doszło do większego konfliktu zbrojego, podkuliliby ogony i każdy dbałby tylko o swoją dupę!
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Czelsi

Survivor, Francja

Survivor, Francja zapowiedziała że nadal będzie dostarczać sprzęt wojskowy do Rosji a Anglia wczoraj zdecydowała że nie chce wprowadzać sankcji. Tak na prawdę konflit się jeszcze nie rozpoczął a NATO już ma problem aby się dogadać. Taka instyutucja powinna mówić jednym głosem. Niech co niektórym ludziom otworzy to oczy, że liczyć  musimy sami na siebie jak w I i II WŚ.
Szczekacze wywołąją wojnę bo liczą że Obama nas obroni. Zobaczycie że Polska ucierpi na tym zamieszaniu strzasznie. Putin nas zniszczy gospodarczo w odwecie, tak się teraz wojny prowadzi. Musimy pozbyć się tych błaznów. Widzimy w TVNie jakie Janukowycz ma wille. Niech pokaża wille naszych błaznów, niech udowodnią że wszystkie pieniążki zdobyli legalnie. U nas jest taka sama korupcja jak na Ukrainie.
Miller z Kwaśniewskim wzieli 15mln dolaró za więzienia i co? Sprawa po dwóch dniach ucichła. Banda błaznów.

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Alez nasze poltykierskie

Alez nasze poltykierskie pajacyki zostali po to wynajęci, by spowodowac V rozbiór Polski
 Kto przy zdrowych zmysłach na miejscu pozycji militarnej i gospodarczej Polski ośmieliłby sie grozić Niedźwiedziowi?
 Toż to jest zaplanowane a te syjonistyczne marionetki na wiejskiej i bolszewickie w Belwederze dążą do wojny na zlecenie...

Portret użytkownika zuraw

Zobowiązań traktatu

Zobowiązań traktatu dotrzymali -po prostu traktat nie najlepszy. Jest tam napisane, że w razie agresji na państwo członkowskie inne państwa nato udzielą pomocy w sposób który uważają za konieczny nie wykluczając użycia sił zbrojnych. Czyli mogą składać groźby w TV jak wspomniałeś.

Portret użytkownika Afterwiner7

00:33 Czurkin: - Na

00:33

Czurkin: - Na zachodzie i w centrum Ukrainy doszło do aktów przemocy. Doszło do pozbawienia ludzi ich stanowisk. Te akty mogą rozszerzać się na wschodnią część Ukrainy. Nie możemy pozwolić, by to się powtórzyło na wschodzie i na południu Ukrainy. Chodzi jedynie o ochronę mniejszości i walkę z terrorystycznymi siłami.
Wnioski tej wypowiedzi wyciągnijcie sami.

 


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika colowy3

LUDZIE MYLIŁEM SIĘ CO DO

LUDZIE MYLIŁEM SIĘ CO DO ATAKU CHIN NA ROSJE
NAJPIERW BEDZIE WOJENKA PÓZNIEJ KRÓTKI I DRUGA WOJENKA ZACZNIE SIE OD ATAKU CHIN NA ROSJE 
W TYM MOMENCIE ROSJA MA POPRACIE CHIN CZYLI NAPOTĘŻNIEJSZEJ ARMI LĄDOWEJ ŚWIATA 
 
SPRAWDZAŁEM JESZCZE RAZ TEKSTY KTÓRE CZYTAŁEM I JEDNA RZECZ MI UMKNEŁA DOSYĆ ŚWIEŻA ALE BARDZO PRAWDZIWA
TEKST POWSTAŁ W 2012 
 
PRYPOMNIJCIE SOBIE WYDARZENIA OD TEGO CZASU WKLEJAM TEKST I CZEKAM NA WASZE ODPOWIEDZI CZY EUROPA PADNIE CZY NIE 
 
fragment orędzia z serii OSTRZEŻENIE, które otrzymuje Maria Bożego Miłosierdzia- Druga pieczęć: III WOJNA ŚWIATOWA środa, 16.05.2012, 03:10 Moja najukochańsza córko, muszę poinformować cię, że trzecia WOJNA ŚWIATOWA wkrótce ukaże się światu. Jak widzisz, dziś rano, płyną Moje łzy.* Druga Pieczęć wkrótce zostanie złamana, jak przepowiedział Jan Ewangelista w Księdze APOKALIPSY. Rozpocznie się ona w EUROPIE. Przyczyną będzie system BANKOWY i NIEMCY po raz kolejny wezmą udział w tej tragedii, jak to było w ostatnich dwóch przypadkach. Kiedy się rozpocznie, w dużym stopniu będzie to z powodu oszczędności w gospodarce, a katastrofa wpłynie na GRECJE z wielkim opadem RADIOAKTYWNYM we FRANCJI. Bliski Wschód będzie również zaangażowany z IZRAELEM i IRANEM w wojnę, a SYRIA odegra poważną rolę w upadku EGIPTU. Moja córko, budzę cię, by ci to powiedzieć, nie żeby straszyć, ale wzywam do wielkiej MODLITWY za Europę w tym czasie. Z powodu WOJNY i braku pieniędzy, dużo zbiorów zostanie utraconych, a to doprowadzi do otwarcia Trzeciej PIECZĘCI oznaczającej GŁÓD. Dlatego teraz wzywam wszystkie dzieci Boże, aby próbowały magazynować suszoną i nie łatwo psującą się ŻYWNOŚĆ do wyżywienia swoich rodzin. Ważne jest, aby uprawiać własne zbiory, jeśli to możliwe. Pamiętajcie jednak, że modlitwa może złagodzić wiele z tego cierpienia. Efektem tej WOJNY będzie to, że Mój KOŚCIÓŁ na ziemi, będzie wciągnięty do jednego ŚWIATOWEGO kościoła, w imię zjednoczenia. To zjednoczenie czyli fałszywy pokój, staną się rzeczywistością, w której ANTYCHRYST ujawni się, by stworzyć fałszywy pokój i tak zwany koniec wojny. Ten pokojowy pakt obejmie świat zachodni aż CHINY i ROSJA zaangażują się w sprawy świata. Będą one stanowić zagrożenie dla BESTI Z DZIESIĘCIOMA ROGAMI - EUROPY i przejmą nad nią kontrolę, aby wprowadzić KOMUNIZM. Czerwony smok- CHINY, już zdobywają silną pozycję w świecie ze względu na ich kontrolę światowych finansów. Czerwony smok i "Niedźwiedź", którym jest ROSJA nie kochają Boga. Są one kierowane przez ANTYCHRYSTA, który pochodzi ze WSCHODU i kryje się za zamkniętymi drzwiami. Kiedy te proroctwa zaczną się spełniać cały świat uwierzy w te orędzia. Wtedy nie będzie żadnych wątpliwości
 
W RAZIE POTRZEBY KONTAKTU PISZCIE NA [email protected]

Portret użytkownika zuraw

Brzmi fajnie jak się czyta

Brzmi fajnie jak się czyta ale to jest lipa. Chiny i Rosja wprowadzające komunizm... przecież rosyjska i chińska gospodarka  z akcentem na to drugie to w porównaniu do europy to kapitalistyczne ostoje świata - w porównaniu bo pełnym kapitalizmem to to nie jest. A  Europa już oddawna komunizuje, a raczej faszyzuje zresztą jak zwał tak zwał, który warian nie istotne ważne że stała się socjalistyczna. Usa zresztą też, wyraznie widać przebiegunowanie poglądów między usa, a rosją.

Portret użytkownika Ares

Nie wierz w orędzia

Nie wierz w orędzia nawiedzonej Maryśki z Irlandii bo nie są od Boga lecz od szatana, w co nie watpię że jakiekolwiek zdarzenia mogą sie sprawdzać. Prawdziwy katolik dawno to wie, orędzia rownież są odrzucone poprzez kościół katolicki i ostrzegają wierzących przed tymi oredziami.. Maryska już chyba tam 2 lata dzień w dzień ma kontakt z Bogiem i Jezusem i smaruje pierdoły by uwieść jeszcze wierzących katolików..

Strony

Skomentuj