"Rosja to przeciwnik, a nie partner" twierdzi dowódca wojsk NATO w Europie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Generał Philip Breedlove, dowódca wojsk NATO w Europie powiedział dzisiaj, że Rosja stanowi duże zagrożenie i nalezy o niej myśleć w kategoriach przeciwnika, a nie partnera. Wojskowy stwierdził, że siły zbrojne skoncentrowane na zachodzie Rosji stanowią szersze zagrożenie.Amerykański generał uznaje, że na ukraińskiej granicy zgromadzono siły zbrojne, które stanowią zagrożenie nie tylko dla tego kraju, ale i innych republik postsowieckich. Breedlove wspomina przede wszystkim Naddniestrze, ale otwarcie mówi też o zagrożeniu dla państw bałtyckich.Uznał on, że sytuacja jest na tyle poważna, że konieczne jest przesunięcie dywizji bardziej na wschód. Jego zdaniem taki ruch trzeba rozważyć już teraz jeśli poważnie myśli się o ewentualnej obronie państw nadbałtyckich. Niewątpliwie miał na myśli Litwę, Łotwę, Estonię i Polskę.

 

Być może jeszcze podczas spotkań przy okazji szczytu w Hadze, będą dyskutowane jakieś posunięcia Paktu Północnoatlantyckiego. Oczywiście nie wiadomo o ilu dywizjach mowa i gdzie miałyby stacjonować, ani jak długo.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

W ludzkiej świadomości póki

W ludzkiej świadomości póki co nie ma miejsca na samo dobro,zawsze musi być dobry i zły. Sami popatrzcie, gdyby Rosja, Chiny, Iran (i kto tam jeszcze do kompletu tych "złych") były po stronie USA, to kto byłby ten zły?Wtedy znowu zaczęłoby się szukanie nowego złego, czy może mniej dobrego, bo inni byliby lepsi, więc musiałby stać się ktoś znowu zły czy może gorszy.Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby NWO jeśli zostanie wdrożone, to potrwa długo, bo ludzie sami to zniszczą na zasadzie - dobry i zły.Szybko dojdzie do ponownych podziałów i walk, koalicji i tak się to koło będzie kręcić...

Portret użytkownika olo manolo

Mojem skromnem zdaniem - a

Mojem skromnem zdaniem - a moc mojego intelektu za nim stoi - to - jak zazwyczaj - mialem racje, wiec powtorze bo madrosci nigdy dosc. A mianowicie:

Amerykanska akcja (wsparta byc moze przez Polske) na Ukrainie miala kilka celow, a jednym z wazniejszych - jesli nie najwazniejszym - bylo wbicie klina miedzy Niemcy i Rosje w celu poluzowanie ich sojuszu, ktory zdominowal Europe.

Dalsze akcje dyplomacji USA kontynuuja ten kierunek.

Gdyby to sie powiodlo to byloby to oczywiscie korzystne dla Polski - sojusz Niemiec i Rosji zawsze sie dla nas zle konczyl. Do tego przesuniecie strefy wplywow zachodu na wschod. Jesli to sie nie powiedzie to moze nas to sporo kosztowac. Nie tylko ze wzgledu na antyrosyjska postawe naszej dyplomacji, ale takze ze wzgledu na domniemany udzial naszych sluzb.

Inna sprawa to kontrola nad rozwojem wypadkow. Jesli przylaczenie do Rosji Krymu i prawdopodobnie wsch Ukrainy bylo wliczone albo wrecz uzgodnione - to szapo ba. Jesli jest to nieprzewidziany efekt uboczny, to politykierzy zachodu nie dorastaja Putinowi do piet a my jestesmy w dupie, bo mozna sie spodziewac dalszego obracania spraw na korzysc Rosji.

Jak widac nie tylko jestem skromny, ale jeszcze diabelnie madry.

Pozdrawiam rusofilow i rusofobow - zarowno tych z glupoty jak i tych z mendoty.

PS. Klakierskie mendy ruskie na tym forum nie maja racji ze laczy nas z Rosja slowianskosc. Dzieli nas z nimi kultura - oni sa azjatycko-prawoslawna, my lacinska. A tylko kulturalne podzialy maja dzis sens.

Portret użytkownika Medium

olo manolo napisał:Jesli

olo manolo wrote:
Jesli przylaczenie do Rosji Krymu i prawdopodobnie wsch Ukrainy bylo wliczone albo wrecz uzgodnione - to szapo ba. Jesli jest to nieprzewidziany efekt uboczny, to politykierzy zachodu nie dorastaja Putinowi do piet a my jestesmy w dupie, bo mozna sie spodziewac dalszego obracania spraw na korzysc Rosji.
 A jak to było z Paktem Putin – Obama, bo nie znam szczegółów?
olo manolo wrote:

PS. Klakierskie mendy ruskie na tym forum nie maja racji ze laczy nas z Rosja slowianskosc. Dzieli nas z nimi kultura - oni sa azjatycko-prawoslawna, my lacinska.
Bo mendy-przybłędy się wmieszały, namieszały w religii i na ziemiach, które przebyli (dość spojrzeć na mapę) i skłóciły Europę, w tym Jugosławię, gdzie NATO przeprowadziło czystki etniczne (wiadomo kogo, prawda?). Bo Serbowie to ruskie mendy, nieprawdaż Panie Kulturalny?

Portret użytkownika olo manolo

Nie, Serbowie nie sa ruskimi

Nie, Serbowie nie sa ruskimi mendami.

Serbowie to dzielny slowianski narod nalezacy do kultury lacinskiej (choc prawoslawny), a nie azjaci albo arabowie kierujacy sie zupelnie innymi wartosciami.

Serbowie zostali skrzywdzeni, glownie przez Niemcow, ktorzy wywolali tam wojne domowa. Nie znaczy to ze serbowie mieli zupelnie czyste rece, a jeszcze bardziej ubrudzily sie w czasie wojny. Nadal jednak racja byla glownie po ich stronie.

Portret użytkownika Nostra Damus

@ ANGELUS   Ja bronię

@ ANGELUS
 
Ja bronię Sprawiedliwości, nie jestem zwollenikiem ani kapitalizmu, ani socjalizmu, ani komunizmu.
A Sprawiedliwość potrafi być raz tam, raz tu, bo lubi przebywać wszędzie.
Nie przyklejam komuś łatek za pochodzenie, ale za czyny.
Nie wszyscy Niemcy byli gestapowcami, nie wszyscy stalinowcy mordowali w katyniu.
Te tragedie miały miejsce tylko dlatego że za mało było Sprawiedliwych i Odważnych, którzy mogliby tym tragediom zapobiec.
Za dużo było tych, którzy udawali że nie widzą, nie słyszą, i tych którzy milczeli. Za mało było tych, którzy mogli powiedzieć nazistom i faszystom:"nie"!!!
Kim jest Putin jest obojętne w obliczu tego, kim są naziści w Kijowie. Ukraina była wolna przez ostatnie 22 lata, i jakoś Putin jej nie napadł.
Gdyyby sądzić kogoś po pochodzeniu i dzieciństwie, trzeba by chyba połowę ludzkości pozamykać.
Gdyby zapytać Niemców na ulicy, gdzie był twój dziadek podczas II wojny światowej, usłyszelibyśmy: Wehrmacht, Gestapo, SS... A dlaczego? Bo wtedy wszyscy byli w Wehrmachcie, Getapo albo SS - TO BYŁY CZASY WOJNY !!!
Kiedy zapytasz o to samo Rosjanina, odpowiedź będzie adekwatnie taka sama: Armia Czerwona, NKWD, itd. TO BYŁY CZASY WOJNY !!!
No tak, jeszce była partyzantka.
 
Pamiętaj abyś był Sprawiedliwy i nie sądź pochopnie.  
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Masz wiele racji ale ja mówię

Masz wiele racji ale ja mówię o decydentach syjońskich. Niestety to tacy ludzie jak Beria, stalin i kilkunastu innych syjonistyczanych zbrodniarzy zrobiło Polakom Katyn...
 To Bierut, Cyrankiewicz zrobiły rekami UB składającego sie w 80% z syjonistów holokaust naszych polskich braci...
 To, że były wyjątki ( a były) nie rozgrzesza głównych sprawców po kądzieli..
 Tolerancja głównych nacji w świetle ogromu przesladowań i eksterminacji jest anarchia pojęciową.
 Doświadczyliśmy króciutki czas wolnej od syjonistów Polski w roku 1968/69
 Pamietam te lata swobody i błyskawicznego rozwoju, który kontynuował Gierek.
 To był ten smaczek słowiańszczyzny...
 Wkrótce po tym obalono Gomółkę i w kilka lat póxniej  Gierka, gdyz sowiecki syjonizm nie mógł ścierpieć słowiańszczyzny i prosłowiańszcvzyzny Gierka (który chciał polskiej bomby atomowej w tajemnicy przed ZSRR - o naiwny)
 No a za Gierka wiadomo... Powstał syjonistyczny KOR, który miał ściągnąc do Polski syjoinizm; został powołany na papieża "Polak" z zydowskim rodowodem skrzętnie ukrywanym przed Polakami ( Katz)... i tak sie to rozwija...
 Nie, ja nie jestem tolerancyjny i zarazę nalezy bezwględnie wytepić o ile nie ma dowodów wybranych, że czują sie Polakami. Polakami z duszą słowiańską i polskim patriotyzmam, takim jak żydowscy bojownicy  Powstania Warszawskiego, czy żydowscy oficerowie Wojska Polskiego w Katyniu.
 Innym - banicja lub gilotyna... zależnie od "zasług"
 

Portret użytkownika Medium

Nostra Damus napisał: Gdyyby

Nostra Damus wrote:

Gdyyby sądzić kogoś po pochodzeniu i dzieciństwie, trzeba by chyba połowę ludzkości pozamykać.
Po co zamykać, dość, że trafiliśmy na Ziemię Wink
Pochodzenie jest o tyle ważne, o ile wychowanie kontynuwane było w adekwatnym do pochodzenia duchu. 
Przykłady z bajek i legend: Romulus i Remus, Brzydkie kaczątko, itp.
Chodzi tu raczej o mentalność, która cechuje narody. Głęboka adaptacja w obcą kulturę zmienia mentalność, choć zostają jeszcze geny, a i te od czasu do czasu dochodzą do głosu. Ale Piotr Gariajew i na to ma już lekarstwo, słowo, dźwięk. Ale to dopiero początek, póki co dla najbogatszych, o ile wiem.
 
Zaś co do dzieciństwa, niech ktoś mi zaprzeczy, że jest absolutną podstawą, fundamentem, szkicem na całe życie.

Portret użytkownika Wojox

NATO zawaliło sprawę, bo

NATO zawaliło sprawę, bo zajmują się razem z parlamentem unijnym takimi problemami jak :
1 - Zmiana płci żolnierzy NATO
2 - Zwiększenie w jednostkach wojskowych ilości transwestytów, gejów i lesbijek
3 - Zastosowanie eutanazji u rannych żołnierzy bez zgody rodziny
4 - Zwiekszenie wieku poboru do wojska od 10 lat.
 :)

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Strony

Skomentuj