Ciężarówki z Rosji i Białorusi nie będą już mogły wjeżdżać do Estonii

Kategorie: 

Źródło: tg

Od dziś obowiązuje zakaz przewozu towarów przez terytorium Unii Europejskiej, w tym w celach tranzytowych, dla przedsiębiorstw transportu drogowego towarów z siedzibą w Rosji i na Białorusi. Jest to część przyjętego wczoraj piątego pakietu sankcji UE.

Ciężarówki, którym wczoraj udało się przekroczyć europejską granicę, będą mogły dostarczyć towar do klienta, po czym muszą wrócić do swojego kraju nie później niż 16 kwietnia br.

 

Minister gospodarki i infrastruktury Taavi Aas powiedział, że pełne skutki sankcji, które weszły w życie dzisiaj, staną się jasne w ciągu kilku tygodni.

 

„Oczywiście część naszych przedsiębiorców nie otrzyma zamówionego towaru, ale wszelkie działania biznesowe, w taki czy inny sposób związane z naszym wschodnim sąsiadem, są zawsze ryzykowne” – powiedział Aas.

 

Sankcje pozostawiły państwom członkowskim swobodę w zakresie zwolnień dotyczących zakupu, importu lub transportu gazu ziemnego i ropy do Unii, w tym produktów rafinowanych, tytanu, aluminium, miedzi, niklu, palladu i rudy żelaza, jeśli to konieczne.

 

Państwo członkowskie może również ubiegać się o zwolnienie, w szczególności w przypadku zakupu, przywozu lub transportu środków farmaceutycznych, leków, produktów rolnych i spożywczych, w tym pszenicy, oraz w celach humanitarnych.

 

„Wprawdzie sankcje stały się ogólnoeuropejskie, o co prosiliśmy z Łotwą, Litwą i Polską, ale niestety pozostawiono każdemu krajowi możliwość wystąpienia o zwolnienia dla niektórych grup towarów. Czas pokaże, czy państwa członkowskie będą chciały tworzyć zwolnienia i w jakim zakresie, ale miejmy nadzieję, że nie otworzy to możliwości obchodzenia sankcji, a znaczenie sankcji nie zniknie” – dodał Aas.

 

Te pojazdy, które przewożą pocztę jako usługę powszechną i towary w tranzycie przez Unię Europejską między Obwodem Kaliningradzkim a Rosją, nie podlegają sankcjom.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika jaceks77

Jednak tu same trolle

Jednak tu same trolle radzieckie, To nie Ukraina zaatakowała Ruskich, więc Rosja się przeliczyła. Mam nadzieję , że po wojnie wróci tam gdzie jej miejsce , czyli na śmietnik historii z małym skrawkiem Moskwy. Ktoś kto zna historię wie , że ta turańska dzicz nie ma nic wspólnego z Europą. A wy nie straszcie bo się ze.... cie.

Portret użytkownika orka

To ten pajac zeleński i nasz

To ten pajac zeleński i nasz pajac morawiecki wciąż prośbą i groźbą nakazują przywódcom europejskim, ba, całemu światu nakładanie sankcji na rosję, czyli Polska litwa i łotwa same nałożyły na siebie dyby a dupa do kopania wystawiona jak nigdy. Morawiecki pajacu gdzie pieniądze z KPO, dlaczego dalej płacimy haracz klimatyczny, co z karami za kopalnię. Światowa mafia tobą rządzi, zamiast wpiepszać się między wódkę a zakąskę czyli rosję i ukrainę zadbaj o państwo, którego jesteś premierem. Tylko czy bankier może dbać o ludzi? 

Portret użytkownika spokoluz

Najpierw wjadą do nas a oni

Najpierw wjadą do nas a oni sami otworzą wtedy granice bo zablokowanie przesmyku suwalskiego i przewaga na bałtyku spowoduje bezsens jakiegokolwiek oporu.

Wczoraj pisałem o sztuce wojny SUN-TZU - jak patrzą na Polskę i sympatyków ulandu ruskie władze ? Dla nich jesteśmy takimi samymi nazistami jak Ci z ulandu, taka jest tam retoryka. Nie tylko Polska ale wszyscy , którzy popierają i wspierają uland . Reszty się na bank domyślacie.

 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Set

a wie ktoś może, kiedy wjadą

a wie ktoś może, kiedy wjadą tutaj?

Bo wydaje mi się, że wejdą w jakiś układ z Ameryką, aby jakoś wykręcić nato z wywiązania się z obrony. Wskażą na brak własnej armii atakowanego psństwa i odpowiedniego wkładu albo coś innego. Albo nieprzygotowanie się albo powiedzą, że nie idzie inaczej i trzeba poświęcić dane państwo dla świętego spokoju reszty sojuszu. Nie wierzę w NATO, widać, że Ameryka eksperymentowała na Polsce cierpliwość Rosji.

Portret użytkownika Q

Zwykle , dzieci z różnych

Zwykle , dzieci z różnych środowisk bawią się wspólnie w piaskownicy do momentu aż któreś nie uzna , że inne mu "zagraża" albo go dyskryminuje i biorą się za łby. Politycy to też takie "duże dzieci" tylko piaskownicę mają większą i zabawki lepsze. W kogo uderzą takie zakazy ? , w zwykłych przedsiębiorców i ich pracowników którzy z polityką nie mają nic wspólnego za to chcą prowadzić interesy - jak to kupcy. Jest to równie głupie , szkodliwe i bezskuteczne jak protesty rolników blokujących ulice gdzieś daleko od siedzib polityków. Sankcje motywowane względami politycznymi powinny uderzać bezpośrednio i wyłącznie w interesy wrogich polityków - tylko wtedy odniosą spodziewany skutek. 

Wiosną bierzącego roku w centrali UE miały się rozpocząć obrady dotyczące ochrony gleby przed wyjałowieniem i pustynnieniem ziemi , jednakże z powodu wojny na Ukrainie odroczono zajęcie się tym palącym problemem o dwa lata ... wojna u sasiada jest ważniejsza choć nas nie dotyczy. Mają się czym zająć , nad czym biadolić i już nie muszą rozwiązywać ważnego problemu. Politycy zawsze mają "ważniejsze" sprawy od tych naprawdę ważnych. Tak samo jest z sankcjami , które uderzają nie w tych których trzeba.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ARTUR

Wyjałowione to oni mają mózgi

Wyjałowione to oni mają mózgi i dlatego nie wiedzą że Ziemia ma obieg zamknięty i dlatego jeśli GÓWNO  nie wróci na pole to z czasem ziemia jałowieje i pustynnieje . Niestety wchodzimy w wieki ciemne i lepiej już nie będzie o ile nie nastąpi wojna światowa która wybije robactwo szkodzące rozwojowi i przetrwaniu 

Portret użytkownika Q

Sęk w tym , że samo gówno

Sęk w tym , że samo gówno jest gówno warte bo to odpad dostarczający glebie głównie związki azotowe a rośliny pobierają z ziemi wiele różnych pierwiastków , których już później się do ziemi nie zwraca - tej z której to pobrano tylko gdzieś indziej - dlatego współczesne warzywa i owoce nie mają już tak wysokiej wartości odżywczej jak te sprzed paru dekad .

Portret użytkownika axell69

Bardzo ciekawe info na  temat

Bardzo ciekawe info na  temat wojny , linka  brak  - wklejam 

"Pod strefą przemysłową Azowstal, należącą do oligarchy Rinata Achmetowa, rzekomo nieślubnego syna byłego prezydenta Ukrainy Kuczmy, znajdują się 24 km tuneli o głębokości do 30 metrów. Istnieje również tajna placówka NATO PIT-404- oraz tajne biolaboratorium NATO z bronią biologiczną. W obiekcie PIT-404 oficerowie NATO są zablokowani. Tunele wyposażone są w system bunkrowy z ochroną pancerną. Wewnątrz znajduje się około 240 obcokrajowców, w tym oficerowie z NATO i francuskiej Legii Cudzoziemskiej, a także personel biolaboratorium. Ich ochrona, finansowana przez Achmetowa, liczy nawet 3000 osób.Biolaboratorium pod zakładem Azovstal w Mariupolu w tzw. W laboratoriach tego obiektu przeprowadzono testy tworzenia broni biologicznej. Tysiące mieszkańców Mariupola stało się „świnkami morskimi” w tych strasznych próbach. I w tych nieludzkich eksperymentach brali udział głównie zachodni „specjaliści". Oficerowie wywiadu i operacji specjalnych Francji nie mogli wyprowadzać swoich kolegów z Mariupola. Dlatego Macron tak często dzwonił na Kreml i prosił o „korytarze humanitarne.” Niektórzy oficerowie francuskiego wywiadu zginęli podczas akcji ratunkowej. Szef francuskiego wywiadu Eric Vido został zwolniony 31 marca 2022 r. za niepowodzenia francuskiego wywiadu w wojnie na Ukrainie. Oficerowie z USA, Kanady, Niemiec, Francji, Włoch, Turcji, Szwecji, Polski i Grecji są teraz zablokowani w lochach Azovstal. Amerykański generał porucznik Roger Cloutier przechwycony poprzedniego dnia przez Milicję Ludową DRL z zestrzelonego helikoptera, był śledzony przez Główny Zarząd Wywiadu Sztabu Generalnego i rosyjską SWR w Mariupolu na podstawie wyników obserwacji zewnętrznej jego kochanki w Turcji w Izmirze. Obywatelka Ukrainy, znana wywiadowi jako Klute, zawsze towarzyszyła generałowi jako żona polowa, powierniczka i tłumaczka. Gdy tylko otrzymano informację, że ta dama przybyła do Mariupola, Rosja rozpoczęła operację wojskową i zablokowała miasto."

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Strony

Skomentuj