Putin stwierdził, że gdyby chciał to w dwa dni podbije całą Europę Wschodnią

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Niemiecka gazeta "Süddeutsche Zeitung" poinformowała dzisiaj, że podczas rozmowy Poroszenko-Putin padły groźby nie tylko w stosunku do Ukrainy, ale też do Pribałtyki, Polski i Rumunii.

 

Jeśli wierzyć słowom Petro Poroszenki, Władimir Putin ostrzegał go przed Europą, która jego zdaniem nie uratuje Ukrainy.

"Jeśli bym chciał, to wprowadziłbym wojsko w ciągu dwóch dni nie tylko do Kijowa, ale i do Rygi, Wilna, Tallina, Warszawy i Bukaresztu" miał powiedzieć Władimir Putin

Szczegóły tej rozmowy Poroszenko zdradził szefowi unijnej Komisji Europejskiej, Jose Manuelowi Barroso. Wcześniej ten sam Barroso oświadczył publicznie, że Putin straszył w rozmowie z nim, że w dwa tygodnie mógłby być w Kijowie. Wygląda na to, że Donbas już został zdobyty, a przyszłe podboje wydają się kwestią czasu i niewielkiego wysiłku ze strony Rosjan.

 

Jak dobry żart brzmi w tym kontekście dziwaczny plan naszej armii, aby zwolnić 20 tysięcy żołnierzy kontraktowych, w tym wielu weteranów z Iraku i Afganistanu. Jednocześnie robiąc taką głupotę rozpoczynamy rytualną dyskusję o przywróceniu w Polsce armii z poboru, podczas gdy zagrożenie ze wschodu może być kwestią miesięcy, a nie lat.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gnago

hm . Z tekstu wynika że

hm . Z tekstu wynika że podsłuch albo dziennikarz tego szmatławca był obecny np. pod stołem. Albo sypia z Putinem i ten mu podczas upojnych chwil wyszeptał jak zdołował hachła
 
Jesli nie, to jest to trywialne "podżeganie " przez niemca 

Portret użytkownika do Arahian

Przeczytałam Twoje

Przeczytałam Twoje wypowiedzi,nareszcie rzeczowe ,bez pieniactwa  i koguciej czupurności.Duma jest może gorzką przyjaciółką,ale masz rację,mamy ją we krwi. Każdy skawek tej ziemi jest nią nasączony,byliśmy tu,jesteśmy i będziemy.Nie oprzemy się może takiej potędze jak Rosja,jeśli my padniemy,padnie cała Europa a może i reszta świata gdy nadejdzie armagedon.Wiecie czego się obawiam?Nie bombardowań,nie atomu nawet-ale uwolnienia tej całej dziczy,która jeszcze jest trzymana stalową ręką Putina.To będzie prawdziwe uwolnienie BESTII:(

Portret użytkownika Holg

Ludzie nie pozostaje nic

Ludzie nie pozostaje nic innego jak robić proce ze szprych od roweru, albo iść na noże na rumakach przeciw czołgom jak to było za II wojny światowej nic się ne zmieniło więc na co ja płacę te cholerne podatki?

Świat jest piękny, tylko niektórzy ludzie są nieobliczalni.

Portret użytkownika ixi

Prawdą jest, że polska

Prawdą jest, że polska kawaleria w czasie IIWŚ nie przegrała żadnej potyczki, prawdą jest też to, że nigdy nie atakowała czołgów. Myślę, że warto te mity obalać.
Jeżeli chodzi o Twoje podatki to są przjejadane przez k....y i złodzieji rządzące naszym nieszczęśliwym krajem. Czy to można zmienić? Można, ale chyba nie w pokojowy i demokratyczny sposób. Osobiście uważam, że nastąpią jkakieś zmiany po krachu gospodarczym albo po jakiejś wojnie, normalnie raczej nie da się.

Portret użytkownika Gość_207

Ja podchodzę do wypowiedzi

Ja podchodzę do wypowiedzi Putina bardzo poważnie i niestety, ale nie wierzę w zadne zapewnienia ze strony NATO, jak i UE.
Oni wyłącznie kierują się własnym interesem, ale Polacy to tak głupi naród, że niczego się nie uczy chociaż nie raz dostał kopa w zadek. Mało tego w mojej opinii to już za jakieś najwyżej 20 lat Polska będzie tylko śladem na mapie Europy. I co gorsze to rządy tego kraju z konsekwencją idioty, maniaka do tego prowadzą prostą drogą. Można drwić z Rosjan jeśli chcecie, ale idiotą jest ten, kto ich lekceważy. Podział Europy "wschodniej" przewiduję taki - Litwa, Łotwa, Estonia, Ukraina, Rumunia pod juryzdykcję Rosji. A Polska, Czechy, Słowacja, Węgry pod juryzdykcję Niemiec przy czym Niemcy bardzo szybko przejmą całą Polskę północno-zachodnią i to czy wam podoba się to, czy n ie nie ma to żadnego znaczenia, bo nikt nie zrobi nic by było inaczej. Emigrujcie na zachód Europy, bo to jedyny rozważny krok , jaki można zrobić w tej sytuacji.

Portret użytkownika re1

Już pisałem gdzie indziej,

Już pisałem gdzie indziej, polecam trochę własnego wysiłku intelektualnego i czytać źródła wojskowe, ta brygada (zawiązana w 2007 roku) dzisiaj kończyła ćwiczenia sztabowe cytat "ćwiczenia pk. „MAPLE ARCH – 14”, stanęło ponad 250 żołnierzy z Kanady, Litwy, Ukrainy i Polski."
Myślę, że szefem będzie zdymisjonowany z ćwierkadła obstalowany doświadczeniem z Afganistanu:)
http://www.wb.wp.mil.pl/pl/37.html
POLLITUKRBRIG ma swoją własna witrynę internetową nawet nie wiecie w jakim kraju żyjecie. Ech młodzi, młodzi Wam smartfon i internet nie zaszkodzi, chyba?

Portret użytkownika Wlodi

[...EDIT...] Angelus

[...EDIT...] Angelus wiarygodnosc twoja uleciala razem z atomowka na warszawe, tak jak pieprzyles glupoty wtedy tak i pieprzysz teraz wiec daj juz ludzia spokoj i zamilknij. Rosja jest wielkim oredownikiem antysemityzmu Rosja jest panstwem gdzie zyje pelno dewiantow, gejow i zbokow tylko z przykazania wladzy sprawe trzeba zamiatac pod dywan - po co mowic jsk jest? Lepiej tworzyc wlasna wizje "idealnego" spoleczenstwa i ludzic sie ze jest cacy - jak w socrealizmie Rosja uczy ludzi ze wszyscy dookola sa zli tylko car putin wie co dobre Rosja sie zbroi bo chce odbudowac ZSRR - bez wzgledu na srodki i straty Rosja wspiera ugrupowania nazistowskie i faszystowskie Rosja wspiera skrajny nacjonalizm Rosja zabija cywilow by osiagac wlasne cele - zamachy na budynki mieszkalne, zestrzelenie samolotu, porwania i zabojstwa opozycjonistow Rosja klamie - klamie caly czas - nie wyslala wojska na krym, nie chce zajac krymu, nie zaatakuje ukrainy, itd Rosja wspiera garstke oligarchow kosztem ubostwa reszty spoleczenstwa Rosja sie boi - boi sie byc tym kim jest bo jest slabym zdepnietym panstwem o wysokich aspiracjach. Jedynie powyzszymi metodami putin moze urabiac wlasne spoleczenstwo w przekonaniu ze rosja cos znaczy. Po przegranej rosji w siatkowke z Polska putin powinien oglosic ze druzyna rosji wcale nie bierze udzialu w mistrzostwach a stroje siatkarskie reprezentacji rosji mozna kupic w kazdym sklepie hahaha

Strony

Skomentuj