"Polska i kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi" - twierdzi rosyjski polityk

Kategorie: 

Źródło: Internet

Echa wywiadu, którego rosyjskiej telewizji Rossija 24 udzielił lider Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, Władimir Żyrinowski rozeszły się po całej Europie. Rosyjski polityk oświadczył w nim, że decyzja o rozpętaniu III wojny światowej została już na Kremlu podjęta, a Polska i kraje bałtyckie zostaną "zmiecione z powierzchni ziemi".

 

Władimir Żyrinowski pełni w Rosji podobną funkcję do tej jaką w Polsce odgrywa Janusz Palikot. Jest to po prostu osoba, która mówi głośno to czego władza z różnych powodów nie może powiedzieć. Dlatego słowa Żyrinowskiego, często są szokujące i przerysowane, ale można traktować je jako radykalny głos wyrażony za przyzwoleniem Kremla.

"Ameryce nic nie grozi, jest daleko. A kraje wschodnioeuropejskie same wystawiają się na pełne unicestwienie. I winne będą tylko one, bo my nie możemy dopuścić do tego, aby z ich terytorium były wystrzeliwane rakiety i startowały samoloty w kierunku Rosji"

Potem rosyjski polityk oświadczył jeszcze, że klucz do rozwiązania tego, co dzieje się obecnie na świecie ma tylko Władimir Putin.

"Decyzje podejmie tylko jeden człowiek - głowa państwa rosyjskiego. Tak było w wypadku I wojny światowej, gdy ostateczną decyzję podjął car Mikołaj II, i tak było w wypadku II wojny światowej, kiedy to wszystkie słuszne i ostateczne decyzje podejmował Stalin. Tak jest i teraz. III wojna światowa - to najważniejsza decyzja. Jestem przekonany, że została już podjęta. Będzie stopniowo podawana do wiadomości, by oni się zastanowili, czy chcą znowu spalonej Europy"

Władimir Żyrinowski powiedział też, że przyszłość tej części Europy zależy od Ukrainy i tego jak potoczy się ten konflikt. Niewątpliwie docieramy do punktu zwrotnego, w którym albo Rosja uzna utratę Ukrainy, albo spowoduje wojnę, która stanie się wyrokiem dla Europy Wschodniej.

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika 720

ola napisał: głupek,

ola wrote:

głupek, głupkiem....ale cholera ma rację...polski rząd doprowadził i nadal brnie w swoim amerykańskim amoku do wywołanie kofliktu tu, na polskiej ziemi.

Nic dodać, nic ująć z tego, co powiedziałeś. Tylko, że osja przed nami zgrywa ważniaka, a tak naprawdę sama się boi. Nie Ruropy bynajmniej,  ale Chin.

Portret użytkownika GROTTESCA

  nie , nie bierze  to 

  nie , nie bierze  to  tylko  bies putina  :)  ...  sam putin  nie  stanie na mównicy , i nie powie :   zamiotę was  wszystkie sprzedawczyki  pro amerykańskie  w  dwa tygodnie !  -   dlaczego nie powie ? bo ma od tego  żyrinowskiego  - natomiast sam w oczach  narodu i świata pragnie   uchodzić za  ostoję opanowania , postać dumną , władczą  niemal jak  car ...  dlatego  czasami warto  posłuchać żyrinowskie ścierwo ,  bo on wie  co tak naprawdę  na kremlu  piszczy ....    Smile

Pisarz nigdy nie powinien tak wyczerpywać przedmiotu, aby czytelnikowi nie pozostało nic do myślenia ...
 
Charles Montesquieu

Portret użytkownika Takitam

Ja bym tak bardzo nie

Ja bym tak bardzo nie bagatelizował jego słów. Putin jest nieobliczalny i bardzo pewny siebie, a ponad 80% Rosjan bardzo go popiera. Jeśli chodzi o Ukrainę, to radykalna "prawa strona" też ma zakusy na ziemię chełmińską i inne polskie tereny. Ukraińcy nigdy nie byli przyjacielsko nastawieni względem Polaków. I aby się o tym przekonać nie trzeba zbyt daleko sięgać pamięcią wstecz. Znałem wielu ludzi z dawnych polskich terenów na Ukrainie i wiem co UPA wyprawiało na tych terenach z polską ludnością. Co do rosyjskich zagrożeń wzgl. Litwy, Łotwy i Estonii - są one oczywiste i bardzo realne. Jak z kolei Putin będzie chciał wkroczyć do Polski - to znajdzie się pretekst by to zrobić, wystarczy nawet głupia prowokacja z rosyjskiej strony. Oni są z tego znani. A nasze zaufanie do sojuszy skończy się wtedy tak samo jak skończyło sie w 1939 roku. Cała ta sytuacja polityczna wygląda nader śmierdząco, jak nasi politykierzy nie skończą z "wymachiwaniem szabelką" to może być naprawdę źle - a oni spokojnie wyjadą sobie w bezpieczne rejony zostawiając nas - naród w kupie gówna które sami wysrali. Nasze położenie geograficzne sprawia że jakakolwiek konfrontacja, tak gospodarcza czy militarna odbywa się na naszych terenach i naszym kosztem - front zawsze jest u nas. A z zachodu napływać będą tylko "słowa poparcia i oburzenia". Widać że historia nauczyła Polaków tylko jednego, że jeszcze nigdy Polaków niczego nie nauczyła.

Portret użytkownika Szczerbiec

Wczoraj miałem sen. Śniło mi

Wczoraj miałem sen. Śniło mi się, że jechałem samochodem trasa Toruń-Gdańsk (tak mi się wydaje) zarkam na pobocze, a tam stoi kolumna Rosyjskich wosjk (Czołgi, armaty, wyrzutnie rakiet i masa żołnierzy)
Mam nadzieję, że to tylko zły sen. Z reguły nic mi się nie śni, a tu proszę taki sen i to w takim czasie, być może jest on spowodowany tym, żę non stop czytam o tym...

"Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy."- Jan Mosdorf

Portret użytkownika Statystyczny

Myślę że śni ci się to bo w

Myślę że śni ci się to bo w ciągu dnia w wiadomościach ciągle o tym gadają, jeśli wchodzisz na takie strony jak ta to rozumiem że się interesujesz tym co dzieje się na świecie i takie wiadomości oglądasz. Wchłaniasz te obrazy, może się tym przejmujesz i dlatego ci się to śni, to tak jak niektórzy ludzie mają z horrorami, jak się ich naoglądają to potem mają złe sny.

Portret użytkownika Xardas

Dlaczego powielacie

Dlaczego powielacie manipulacyjne schematy?
 
Zacytuję tu jakiś komentarz z onetu:
Wysłuchałem dokładnie wywiadu Żyrinowskiego, razem z napisami by nic nie umknęło. To co podaje Onet, jest manipulacją, że "Żyrinowski, który mówił o tym w wywiadzie dla państwowej telewizji informacyjnej Rossija 24, wyraził też przekonanie, że prezydent FR podjął już decyzję o rozpoczęciu III wojny światowej."
Istotny fragment wywiadu o podjęciu przez Putina decyzji o rozpoczęciu wojny - napisy:
третья мировая война (trzecia wojna światowa)
главное решение (ważną decyzję)
я уверен что уже принято она будет (myślę, że już podjęto, że ona będzie)
постепенно озвучиваться с тем (stopniowo wyrażać tak)
чтобы они поняли ребята вам нужно (żeby oni zrozumieli, ludzie wam potrzeba)
снова сгоревшей европа (znowu spalonej europa)
европейские котята (europejskie kocięta)
A teraz faktycznie wypowiedziane słowa przez Żyrinowskiego:
Третья мировая война, (trzecia wojna światowa)
главное решение (ważna decyzja)
я уверен, что оно уже принято, (myślę, że ona już jest podjęta,)
оно будет постепенно озвучиваться с тем (ona będzie stopniowo wyrażana tak)
чтобы они поняли (żeby oni zrozumieli)
Ребята, вам нужна снова сгоревшая европа? (Ludzie, czy potrzebujecie znowu spalonej Europy?)
Европейцы не хотят этого! (Europejczycy nie chcą tego!)
Na zakończenie wywiadu Żyrinowski powiedział, że jest przekonany, że do wojny nie dojdzie!
Kto nie wierzy niech sprawdzi u źródła: youtube.com/watch?v=CBwPbbfyL74
 
Może warto jednak najpierw rozejrzeć się po sieci w celu uwiarygodnienia informacji, które zamierzamy zamieścić a nie od razu wklepywać wszystko bezmyślnie jak automat?

Portret użytkownika Frank

Mam kolegę w Kijowie. Wczoraj

Mam kolegę w Kijowie. Wczoraj mi napisał, że biorą do armii do 60 roku życia, a oficerów do 65. Jest załamany (ma 50 lat). Nie chce strzelać do przyjaciół i rodziny, których ma w Doniecku i w Rosjii. Z jego punktu widzenia to wygląda przerażająco i zupełnie inaczej niż serwują nam to ścierwomedia. Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj