Setki zapadlisk w Nepalu bardzo niepokoi mieszkańców

Kategorie: 

W poniedziałek rano ciągnik znalazł się w zapadlisku, które pojawiło się w pobliżu jednej z obór w miejscowości Kaski w Armala Thulibeshi Phant, pisze The Himalayan Times.

 

Kolejne dziury zaczęły pojawiać się następnego dnia. Ziemia osunęło się pod budynkiem gospodarczym. W ostatniej chwili wyprowadzono z niego krowę. Ludzie starali się zasypywać zapadlisko, ale ono się tylko powiększało, co wzbudziło przerażenie wśród mieszkańców.


Zagrożona jest cała osada. Doliczono się w jej granicach 150 dziur. Wszystko tak naprawdę zaczęło się pięć miesięcy temu, kiedy pojawiło się pierwsze zapadlisko. Zagrożona jest szkoła, ponad dwieście domów i grunty orne. Mieszkańcy zastanawiają się, jak ratować swój dobytek?

Zapadliska zniszczyły wodociąg. Straty odczuwają rolnicy, ponieważ na niektórych polach nie można prowadzić prac polowych. Straty wynoszą w tej chwili 90 milionów rupii. Na walkę z katastrofą i jej kontrolę rząd przeznaczył 7,5 miliona rupii. Eksperci uważają, że trzeba uruchomić szybko większe środki jeszcze przed nadejściem monsunu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MONSTER

A może trochę fantazji? To

A może trochę fantazji? To dziury po Orbach których tak dużo ostatnio lata. Leżały sobie zasypane ziemią od czasów upadku poprzedniej cywilizacji. Teraz sie aktywują i wzbijają w powietrze pozostawiając dziury w ziemi. Niezły scenariusz na film!

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem