Manewry NATO w Polsce odpowiedzią na białorusko-rosyjskie ćwiczenia Zapad 2013

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

W listopadzie tego roku odbędą się manewry NATO o kryptonimie Steadfast Jazz. Mają się odbywać na terytorium Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Scenariusze przewidują sprawdzenie funkcjonowania wojsk szybkiego reagowania. Jak już informowaliśmy kilka miesięcy temu, we wrześniu przy polskiej granicy odbędą się rosyjsko-białoruskie ćwiczenia Zapad 2013, w których weźmie udział nawet 13 tysięcy żołnierzy. Wśród gier wojennych, jakie będą tam odgrywane znajduje się scenariusz zakładający atak atomowy na Warszawę.

 

W polskich mediach nie eksponuje się specjalnie tego tematu i o Rosji wypowiada się raczej w sposób ostrożny w związku z kwestią smoleńską. Faktem jednak jest, że Rosja zachowuje się w sposób coraz bardziej prowokacyjny, a przypadek ze Snowdenem to wystarczający pretekst do tego, aby doszło do pogorszeniu stosunków na linii USA-Rosja. Wczoraj poinformowano o odwołaniu spotkania Obama-Putin, najbliższy szczyt G20 w Sankt Petersburgu będzie zapewne obfitował w rozmaite napięcia.

 

Warto przypomnieć, że kilka lat temu, podczas rosyjsko-białoruskich manewrów Zapad 2009, odgrywano scenariusz, w którym armia tłumi polskie powstanie na Białorusi. W przypadku ćwiczeń, jakie mają się odbyć we wrześniu tego roku nie przewiduje się zaproszenia obserwatorów z NATO, dlatego można podejrzewać, iż manewry wojska kilkanaście kilometrów od polskiej granicy to raczej manifestacja realnego zagrożenia.

 

Znając taki kontekst inaczej patrzy się na zapowiedź ćwiczeń NATO, które należy odebrać również, jako manifestację. Według scenariusza Steadfast Jazz, na terenie Polski, Litwy, Łotwy i Estonii jest stan wojenny, a siły szybkiego reagowania mają zająć się stabilizacją sytuacji, aż do przybycia większej ilości żołnierzy. Zostanie przeprowadzonych 17 ćwiczeń, w których weźmie udział 40 samolotów, 15 okrętów w tym z Polski ponad 3000 żołnierzy, 30 samolotów i 10 okrętów.

Szef BBN, generał Koziej, komentując niepokojące scenariusze ćwiczeń białorusko-rosyjskich stwierdził tylko, że armia musi ćwiczyć. Z pewnością jednak należy to odbierać, jako ostrzeżenie. Władimir Putin daje do zrozumienia w ten sposób, że może zrobić z Polską wszystko, co chce i jak będzie chciał puścić rurę z gazem omijająca Ukrainę, to nie musi o to pytać polskich władz, co zademonstrował zresztą niedawno. Rozładowaniem napięcia wokół obu manewrów mogłoby być wysłanie obserwatorów ze strony NATO i Rosji, ale w tej chwili się na to nie zanosi, a to wyraźny sygnał, kogo obecna Rosja uważa za wroga.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika obudzcie sie błagam!!!

Zamiast gdybac i bujac w

Zamiast gdybac i bujac w oblokach, jesli jestescie spragnieni Prawdy, to znajduje sie ona w zasiegu reki kazdego z was. Musicie jedynie przyznac sami przed soba, ze jestescie slabi i bez poocy Boga Trojjedynego nie jestescie w stanie nic zdzialac. To sie nazywa pokora. Przeciwienstwo pychy, ktora pochodzi od szatana. Proscie Jezusa o pomoc w zrozumieniu, proscie o zeslanie Ducha Swietego, proscie o dar rozeznania. Wojna bedzie i bedzie najstraszniejsza w dziejach. Swiatu potrzebne jest to oczyszczenie i ludzie niestety sami sie o to prosza za swoje grzechy... Czy nie widzicie, ze wszelkie wartosci moralne zostaly zatracone? Czy jestescie slepi, co sie dookola was dzieje? Otworzcie oczy! Modlcie sie, a wszystko o co prosicie otrzymacie. I Pan wami pokieruje przed swoim powtornym przyjsciem, bo nie chce stracic ani jednej duszy! Jezus Chrystus nadchodzi! Ale powraca nie w ciele, a duchowo! Przed nim pojawi sie antychryst ktory nie jest czlowiekiem! To bedzie wilk w owczej skorze. Kazdy kto nie bedzie mial odpowiedniej ochrony, ten ulegnie jego nieziemskiemu urokowi. Nawet jesli teraz w to nie wierzycie, zachowajcie prosze te informacje w sercach! Wszystko macie opisane dokladnie na stronie np paruzja.info . Ostrzegam, ze szatan zrobi wszystko by was od tego odciagnac. To sluzalcy lucyfera realizuja jego plany na ziemi, bo on nadchodzi. Antychryst pojawi sie w czasie wojny w Europie i pogodzi wszystkie narody. Stanie sie bohaterem w oczach wycienczonych psychicznie oraz wyglodzonych ludzi - dlatego miedzy innymi potrzebne sa zapasy, woda oraz nasiona no i wiara. Bo ludzie podwazaja wszystko na kazdym kroku. Oni w zamian za pozywienie oraz wode beda wymagali od ludzi wziecia chipu! Nigdy sie na to nie zgadzajcie. Modlcie sie! Jesli nie znacie zadnych innych modlitw to chociazby na rozancu! Proscie Boga o pomoc! Internetu juz nie bedzie... Wtedy wielu, przyponi sobie te slowa, z ktorych teraz sie smieje i bedziecie zalowac, ze nie usluchaliscie. Przychodze w imieniu Pana mojego, by uratowac jak najwiecej dusz! Jesli otworzycie swoje serca na Prawde i wybierzecie te droge, to gwarantuje, ze po pierwsze nie bedziecie odczuwac leku przed wydarzeniami nadchodzacymi, a pokladac zaufanie w Panu, ktory poucza nas jak mamy sie do wszystkiego przygotwac. Lek pochodzi od zlego i demony zywia sie nim. Od Boga Trojjedynego pochodzi jedynie milosc... Robcie zapasy suchego pozywienia, wody i nasion. Trwajcie na modlitwie, a reszty dokona juz Pan. Wystarczy, ze Mu zaufacie. Zawsze w dziejach przychodzil prorok, ktory przestrzegal przed nadchodzacym. Zawsze byli tacy, co usluchali i zawsze znalezli sie tacy, ktorzy smiali sie i opluwali go. Po ktorej stronie sie znajdziecie, to wasz osobisty wybor. Wojna przyjdzie szybciej niz nam sie wydaje... Sad Niech Duch Swiety prowadzi was wszystkich, ktorzy przeczytacie moje slowa...

Portret użytkownika gość

wg. róznych przepowiedni

wg. róznych przepowiedni Polska jest bezpieczna. ale przepowiednie mają to do siebie że się mylą. jestem po lekturze książki " proroctwo dla Polski". faktycznie jakiś kataklizm może spowodować że "zapad" odwołają, już mają powódź. ja bym się bał raczej nowych podatków Rostowskiego niż wojny.

Portret użytkownika wizjer01

  O ćwiczeniach, które odbędą

 
O ćwiczeniach, które odbędą się w dniach 20-26 września, mówił w piątek przedstawiciel sztabu generalnego Rosji, pułkownik Wiaczesław Usik, na posiedzeniu społecznej rady przy rosyjskim MON.
Jak informuje agencja Interfax, Usik powiedział, że w ćwiczeniach weźmie udział 13 tysięcy żołnierzy, 2,5 tysiąca z Rosji, 10,4 tysiąca z Białorusi. Będzie użytych 60 helikopterów i samolotów i 250 jednostek techniki wojskowej.
Coś mało tych ruskich jak dla mnie. Ale przy 13tyś ludzi z wschodu nasze 3tyś to pikuś. Ciekawe ilu NATO (poza naszymi) przewiduje w tych manewrach:D

Trachnijmy trochę przed końcem

Portret użytkownika komar

...a cóz to był za atak w

...a cóz to był za atak w Londynie 07.07, który był dokładnie zaplanowany i dokładnie w tym samym czasie ćwiczony jako scenariusz ćwiczeń...
W cóż to był za atak na WTC, który był opisany w boszurkach informacyjnych CIA... Ty myślisz, ze to by pierwszy raz tak było? Nie odrobiłeś lekcji...

Portret użytkownika Izzo

Litwa Łotwa i Estonia nie ma

Litwa Łotwa i Estonia nie ma żadnego znaczenia strategicznego dla NATO i w pierwszej kolejności zostanie poświęcona podczas ataku Rosji.
Litwa Łotwa i Estonia to też duże ryzyko dla NATO ponieważ mieszka tam wielu Rosjan.
Litwa Łotwa i Estonia już dawno są rozklepane przez Rosjan bo oni muszą mieć dostęp do Kaliningradu a więc ich przestrzeń powietrzna służy Rosjanom.
NATO bardziej będzie zależało na Finlandii i Szwecji jako bazy wypadowe.
No ale Nato ma głupiego psa który skoczy za tą trójką w ogień jak dostanie rozkaz, czyli Polskę i stracio na tym tylko Polskie społeczeństwo bo jako kraj nic nie zyskamy.
Polska to problematyczne społeczeństwo i nie opłaca się jej atakować.
Lepiej ją doić za pomocą gazu i ropy bo pieniądze z niej płyną a problematyczne społeczeństwo ma się za granicami.
A Białoruś jest przeznaczona dla europy jako rosyjski koń trojański i sami Łukaszenkę obalą we właściwym czasie bez pomocy UE, bo Białoruś to znów marny obiekt strategiczny dla Rosji.

Portret użytkownika euklides

"Wczoraj poinformowano o

"Wczoraj poinformowano o odwołaniu spotkania Obama-Putin, najbliższy szczyt G20 w Moskwie będzie zapewne obfitował w rozmaite napięcia."
Zawsze szukałem potwierdzenia, że takie spotkania są tylko szopką i wreszcie znalazłem. W wywiadze dla RT sam Putin powiedział, że takie spotkania z zasady są wcześniej przedyskutowane i z góry zaaranżowane przez "pomocników, ministrów i ekspertów".
ok 2:55
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e4/Vladimir_Putin_interview_to_RT_6_September_2012.ogv
Politycy pełnią funkcję rzeczników prasowych i dyrektorów wykonawczych, połączoną z dozą aktorstwa. Ich zadanie to ogłoszanie swojemu narodowi co ustaliła globalna elita, podpisywanie wszelakich dokumentów i odgrywanie roli w politycznym teatrzyku. Za to dostają niezłą kasę. Ale w razie czego polityk musi być także gotowy zebrać baty i skupić na sobie gniew społeczeństwa.

Strony

Skomentuj