Rysunek kangura w portugalskim modlitewniku może zmienić historię odkrycia Australii

Kategorie: 

Mały, podręczny modlitewnik należał kiedyś do portugalskiej zakonnicy Katarzyny de Carvalho. Ta niezwykła książeczka religijna może być powodem zmiany poglądów naukowców na temat historii odkrycia Australii. Wystawiono ją niedawno na sprzedaż za 15 tys. dolarów w nowojorskiej galerii Les Enluminures, specjalizującej się w średniowiecznych rękopisach, donosi The Sunday Morning Herald.

 

Zawarte w książce teksty mają wyłącznie charakter religijny - obejmują modlitwy i nuty do kościelnych pieśni. Inicjały ozdobione są małymi wzorami i ornamentami, co odpowiada tradycji przetwarzania starożytnych rękopisów. Ku zaskoczeniu naukowców, wewnątrz jednej z liter odkryto dość dokładny wizerunek kangura, którego nikt nie widział w owym czasie, ani w Portugalii ani nigdzie indziej w Europie.


Zdaniem współczesnych historyków odkrycia Australii dokonano 26 lutego 1606 roku, kiedy holenderski podróżnik Willem de Janszoon na pokładzie statku Duyfken dotarł do jej brzegów. Holender wylądował na północnym wybrzeżu nieznanego kontynentu, nazywając go New Holland. Modlitewnik Katarzyna de Carvalho , który, wg ekspertów, pochodzi z XVI wieku sugeruje, że w rzeczywistości Australię odkryli Portugalczycy i zrobili to dużo wcześniej niż Janszoon (prawdopodobnie ok. 1520 roku).

Wielu australijskich naukowców nie spieszy się jednak do rezygnacji z tradycyjnej, przyjętej wersji odkrycia ich kontynentu.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

To nie jest dowód na odkrycie

To nie jest dowód na odkrycie Australii przez Portogalczyków. Świat bajek, pełen jest jednorożców (których nikt nie widział). A jednak "Na Syberii wraz z ludźmi żyły jednorożce"(10.04.2019 -22.07). Potwierdzenie bajkowych danych - nie jest dowodem na odkrycie Syberii przez (nie tylko) Portugalczyków. Syberia (oraz Australia, Ameryka itd), były odkrywane - podobnie jak pewien Czerwonoarmiejec wynalazł rower u Niemca na strychu

Portret użytkownika TomaszP

Nie mógł to być kangur,

Nie mógł to być kangur, którego nikt nie widział w tamtym czasie, bo osoba rysująca musiała go widzieć. Ale mniejsza o buty. Jest wiele takich "tajemnic", oto kilka z nich:
- głowy Olmeków
- mapa Piri Reisa
- świątynie templariuszy w Szkocji
- plemię Dogon z Mali
- egipskie piramidy
Chodzi o to, że najprawdopodobniej scenariusz wciskania kitu ciemnocie z "Faraona" odchodzi w rzeczywistości, w realu i po dzień dzisiejszy. Taki Matrix dla mas. Tylko nieliczni wiedzą naprawdę co jest grane.

Portret użytkownika Maniek Kielce

Kto jedzie odkryć Ameryke? bo

Kto jedzie odkryć Ameryke? bo ja jeszcze tam nie byłem ale chce być w podręcznikach. że ją odkryłem.    Jasne to takie głupie gadanie jak coś można odkryć jak dziesiątki tyś lat temu już ktoś to zrobił 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem