Australia ogłosiła odkrycie nowego gatunku dinozaura

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Paleontolodzy z Australii ogłosili światu nowy gatunek dinozaura. Pradawny, roślinożerny gad posiadał szeroką kość biodrową, długa szyję oraz mierzył około 15 metrów długości.

 

Skamieniałe szczątki dinozaura, które odkryto, są w Australii rzadkością. To znalezisko pomoże naukowcom zrozumieć w jaki sposób te olbrzymie stworzenia przemierzały naszą planetę miliony lat temu. Odkrywca, David Elliot, natknął się na skamieliny przypadkowo w 2005 roku, gdy wypasał owce na północy Australii, w okolicach miasta Uinton. Wtedy po raz pierwszy odkryto skamieniałe kończyny, które jak wykazały późniejsze badania, należały do absolutnie nowego typu z grupy dinozaurów roślinożernych – zauropodów.

Dziś, po ponad dziesięciu latach pracy specjalistów, zespół naukowców pod kierownictwem australijskiego paleontologa, Stephena Poropata, ogłosił oficjalną nazwę nowego gatunku: savannasaurus elliottorum, na cześć trawiastych regionów, na których dokonano odkrycia.

 

Odkryty szkielet jest jednym z najbardziej kompletnych ze wszystkich zauropodów, które zostały odnalezione w Australii. Na podstawie znaleziska można stwierdzić, że savannozaur ważył około 18 ton, czyli równowartość trzech słoni afrykańskich. Naukowcy podejrzewają, że dinozaury pochodziły z Ameryki Południowej, skąd migrowały poprzez Antarktydę do Australii.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.7 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

 

 

Niemożliwe, odkryli TYRANOŻAURUSA KORYTOPEJSUSA ?

 

Swoją drogą fajne są te "rysunki" tych "dinozaurów jakie wyraźnie pokazują iż te nawet 100 tonowe olbrzymy już w archaiku opanowały zbyt nowoczesną dla obecnej judeopedofilskiej "cywilizacji" UMIEJĘTNOŚC LEWITOWANIA nad masami błota oddzielającymi ich kapieliska od paszy na lądzie.....

I tylko osoby jakie w błocie pogubiły obuwie zrozumieją w czym tkwi haczyk jaki spowodowałby iz pierwszy kontakt tych zwizualizowanych wytworów "naukowej myśli" z błotem byłby już KONTAKTEM OSTATNIM  bo nawet jeśli by się te olbrzymy w nim nie pozapadały z powodu ich masy to z uwag na POŚLIZG już by nie wyszły.

No ale na CGI nawet gówno wygląda jak smakowity TIPPsowy kurczaki... a tym bardziej współczesne "odkrycia" encyklopedycze.... przy których kubiści i inny normalnie wymiękają jako ZBYT NORMALNI..... "pejzarzyści"... ;p

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"...

"...

autor: xyx (anonim) (2016-10-27 23:12)

Czlowieku czy ty w ogóle czytacz to co tutaj wypisujesz, już tyle razy się ośmieszyłeś z tymi twoimi teoriami ze aż się dziwie ze nikt cię nie zbanowal za głupotę..." 

Smile pozdrówka Zenku...

Portret użytkownika Q090090

" Ziemia ma zaledwie

" Ziemia ma zaledwie kilkanaście tysięcy lat " " Zależnie od długości dnia Boga . "

 

 

 

admin zrób coś z tym, obrazek jest ustawoiny na 101, a wywala na pół strony

(chyba, że coś źle robie)

Skomentuj