Gigantyczna susza w Australii. Władze Nowej Południowej Walii wydały pozwolenie na ubój kangurów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Australijski stan Nowa Południowa Walia doświadczył najgorszej suszy od 1965 roku. W związku z niezwykłym stanem, rząd ogłosił, że rolnicy mają prawo zabijać kangury, które niszczą plony.

 

Ze względu na suszę, rolnicy nie mają wystarczającej ilości pożywienia dla swoich zwierząt, a resztki roślinności są zjadane przez kangury. W zeszłym miesiącu, tysiące torbaczy pojawiło się w stolicy regionu w poszukiwaniu jedzenia. W rezultacie tych wędrówek odnotowano również rekordowy wzrost wypadków drogowych i potrąceń kangurów. Rząd postanowił rozpocząć dosłowną walkę z kangurami i wydał pozwolenie na odstrzeliwanie napotkanych zwierząt.

W Nowej Południowej Walii, w całym lipcu spadło mniej niż 10 mm opadów. Susza pokryła 100% powierzchni stanu, co daje ponad 800 tys. km². Susza spowodowała prawdziwe spustoszenie w sektorze rolniczym.

 

Specjalne licencje będą wydawane nawet przez Internet lub przez telefon. Władze twierdzą, że śmierć od kuli w panujących obecnie warunkach będzie bardziej humanitarna niż długa i bolesna śmierć z głodu i pragnienia. Strzelanie do kangurów nie jest nowością w Australii, jednak wcześniej mogli to zrobić tylko profesjonaliści w określonych warunkach.

Obecne prognozy nie wskazują na poprawę warunków pogodowych w tej części Australii. Zdaniem meteorologów, susza może trwać jeszcze długo, a temperatury mogą wzrastać.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Co tu się patrzec na

Co tu się patrzeć na Australie? Według polskich badaczy nowej spółki prywatno żydowskiej o nazwie Gospodarstwo Wodne Wody Polskie mamy wody w Polsce na jednego mieszkańca tyle co Egipt. Przygotujcie sie zatem na wzrost cen za wodę. Nie wiedziałem, że mieszkamy do h....a na pustyni. Normalnie krew mnie zalewa jak słucham takich żydowskich wypocin. Czy my jesteśmy tak głupi, że daliśmy sobie sprywatyzować narodowe wody Polskie? Hańba. 

https://youtu.be/eStb9El0OaM

Posłuchajcie uważnie koleś mówi wyraźnie, że mamy wody tyle co Egipt. Poza tym Spółka będzie musiała sama na siebie zarabiać a jak tego dokonać?Będzie musiała podnieść cenę za wodę. Ku...a nie wierzę już w nic w tym kraju. Rewolucji!!!

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Maxxx

Niestety ale taka jest prawda

Niestety ale taka jest prawda, że pod względem ilości wody jesteśmy na poziomie Egiptu a może nawet mamy mniej tej wody. Wszystko przez to, że jesteśmy w strefie klimatycznej przejściowej i nie ma u nas regularnych opadów. Wystarczy spojrzeć na ten rok i poprzedni. 

A to, że te skromne zasoby wody dostała żydowska hołota to inna sprawa. Z resztą nie długo oficjalnie zaczną się do nas sprowadzać i zrobią z nami to co z palestyńczykami. Jak się ludziom odetnie dostęp do wody to nie będą protestować.

Portret użytkownika euklides

Ty 44 w szczególności

Ty 44 w szczególności chciałeś spółek skarbu państwa. No to masz swoje "Wody Polskie"! Widzisz jakie one polskie i nasze? To próbowałem ci kiedyś uzmysłowić, ale niestety nie dotarło....

Portret użytkownika euklides

Sprywatyzować? Masz wodę w

Sprywatyzować? Masz wodę w swoich rękach prywatnych? Daliście sobie wodę upaństwowić. Ba! Cały czas tego chcecie bo państwo to wasz bożek. A korporacja "państwo" należy do braci czosnkowych i teraz będziemy w niewoli egipskiej do czasu aż znajdzie się Mojżesz, który każe wam rozp... bożka i dowali karę za głupotę. Wtedy ten naród ma szansę przetrwać, inaczej tego nie widzę.

Portret użytkownika żulo

Tylko częściowo masz rację

Tylko częściowo masz rację Mojęimię44. Żydzi nie braliby się za wodę jeśliby w Polsce byłby jej nadmiar. Oni się generalnie biorą za łatwe interesy. Łatwe jeśli masz kasę.

W Polsce naprawdę jest niedobór wody. Nie widzicie tych coraz płytszych rzek? Łąk, kiedyś zalewanych a dzisiaj zabudowanych tysiącami domków. Nie widzicie coraz mniejszej ilości opadów?

Ja widzę. Jest sucho a wody jest mało. Nie ma tam. Nie ma deszczów. I dlatego Żydzi właśnie za to się biorą. I mają rację. Może nie jest jak w Egipcie jeszcze. Ale z pewnością z roku na rok jest coraz bardziej sucho. A woda jest tania. Leje się z setek tysięcy niedokręconych kranów. Leje się na trawniki, baseny. I te wielkie u różnej naszej „elity”. I te małe trawniczki, baseny dmuchane.

Żydzi przychodzą na gotowy teren. Nie dbamy o wodę. Nie szanujemy jej. Ok oni wezmą kasę. Ale na pewien sposób sami zakładmi sobie pętlę na szyję.

Portret użytkownika euklides

A jak w Polsce ma nie ubywać

A jak w Polsce ma nie ubywać wody jeśli debile z rządu każdą rzekę regulują obniżając poziom wód gruntowych? Rozsądni ludzie od dawna mówią, że przeregulowanie rzek powoduje obniżenie poziomu wód, bo woda spływa jak po rynnie do Bałtyku. Dlaczego popieracie tych debili i tą przestępczą korporację o nazwie "państwo", pełną gangsterów, którzy pławią się w luksusach za krawicę ciężko pracujących Polaków? Dlaczego nie wyp...ć tych ludzi z Polski? Wszystkich, którzy rządzili po 1945 i przy okazji zadłużyli ten biedny kraj. To stalinowski pomiot!!!

Strony

Skomentuj