Twórcy samochodów autonomicznych uznali kangury za nierozwiązywalny problem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Australii rocznie dochodzi do co najmniej od 12 do 16 tysięcy kolizji pojazdów z kangurami. Dlatego producenci samochodów od 20 lat opracowują technologie zapobiegania kolizjom ze zwierzętami, aby uniknąć wypadków. W 2016 r. Volvo jako pierwsze wprowadziło na rynek system wykrywania dużych zwierząt, wyposażony w kamerę i radar śledzący odległość od zwierzęcia. System może wykryć łosie, konie i jelenie, ale nie rozpoznaje kangurów.

Powodem jest to, że kangury są zwierzętami całkowicie „irracjonalnymi”, tj. skaczą w nieprzewidywalny sposób, manewrując w powietrzu, aby zmylić drapieżniki, więc ich zachowania nie można przewidzieć.

 

Dostrzegając problem, zespół inżynierów Volvo przez dwa lata szukał sposobu, aby samochody hamowały przed kangurami, ale w 2017 r. przyznał, że „samochody autonomiczne poradzą sobie ze wszystkim oprócz kangurów”. Audi, BMW i Cadillac również mają własne systemy wykrywania dzikiej przyrody, ale żadna z firm nie potwierdziła, że ich konstrukcje chronią przed torbaczami.

 

Naukowcy niedawno odkryli, że torbacze stanowią niemal niemożliwe wyzwanie dla samochodów autonomicznych, co zmusza je do opracowania alternatywnych rozwiązań, które pozwolą im trzymać się z dala od ruchliwych dróg.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj