W pałacu pod Wrocławiem może się znajdować skarb Nazistów. Mowa o nawet 28 tonach złota!

Kategorie: 

Własna kompilacja

W Polsce może być ukryty skarb Nazistów. Zdaniem Daily Mail w obrębie zespołu pałacowego rodziny Hochbergów niedaleko Dobromierza, może się skrywać aż 28 ton złota. Doniesienia na ten temat opierają się na ujawnionych jeszcze w ubiegłym roku dziennikach wojennych oficera niemieckiej armii Egona Ollenhauera, ujawnionych przez Polsko-Niemiecką Fundację "Śląski Pomost". 

Cały czas powraca temat ukrytego przez nazistów "złota Wrocławia". Przed kilkoma laty głośno zrobiło się na temat tak zwanego "złotego pociągu", który miał zostać ukryty gdzieś pod Wałbrzychem, teraz uwagę przykuł pałac w Roztoce. to właśnie w jego okolicy może się znajdować część złota wywiezionego z Breslau pod koniec wojny. Przedstawiciele Fundacji "Śląski Pomost" twierdzą, że dziennik, który rzuca podejrzenia na lokalizację skarbu, otrzymali od jednej z lóż masońskich. Zwrócono uwagę na zawarte w dokumencie instrukcje odnoszące się do pałacu w Roztoce.

Z dzienników wynika, że na terenie pałacu mieli spotykać się ludzie Günthera Grundmanna, nazisty odpowiedzialnego za zarządzanie tzw. skarbem Wrocławia. To właśnie on miał wybrać studnię w celu ukrycia w niej złota po czym wysadzono ją w powietrze. Przedstawiciele Fundacji, twierdzą, że zlokalizowali miejsce, o którym mowa w dokumencie.

 

Ich zdaniem opisywany w dzienniku budynek może być w rzeczywistości pałacem w Roztoce. Przedstawiciel fundacji Roman Furmaniak, twierdzi że upublicznia swoje ustalenia aby wywrzeć nacisk na polski rząd, aby zezwolił na wszczęcie odpowiednich procedur i wydobycie skarbu spod ziemi. Jest to o tyle problematyczna sprawa, że zgodnie z dokumentacją, studnia skrywa również ciała osób zaangażowanych w ukrywanie złota.

W czasie II wojny światowej pałac w Roztoce pełnił funkcję składnicy dzieł sztuki dla zbiorów przywiezionych m.in. z Berlina, Wrocławia i Książa.  Fakt ten czyni teorię wysadzonej studni prawdopodobną. Być może już w najbliższym czasie odbędzie się jakaś eksploracja tego terenu. Jeśli znajduje się tam 28 ton złota to jestnino warte około 5 miliardów złotych. 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika JPRDL

Kiedy ludziska zrozumieją, że

Kiedy ludziska zrozumieją, że te wszystkie hucpy ze złotem nazistów w Dolnośląskiem to tylko i wyłącznie marketing tego regionu Polski - bardzo sprytny i przemyślan, ale tylko marketing.

Ekscytowanie ludków /szwabskim zlotem", to tylko projekt obliczony na zwiększenie dochodów z turystyki i rzeczy okolo turystycznych. 

Zjeb kosmiczny Darek Kwiecień idelanie wpasowal się w ten ściemniany projek.

Portret użytkownika euklides

Nikt nie zastanawia się

Nikt nie zastanawia się dlaczego potężna niemiecka gospodarka musiała tak kraść? III Rzesza to był bankrut, głodny bankrut. Hitler nigdy nie postawił na nogi niemieckiej gospodarki. Wręcz przeciwnie Niemcy to był skrajnie zadłużony, biedny kraj z przerośniętym ego co zawsze wynika z kompleksów. Gdyby nie głupota sanacji i atak ZSRR to można było spokojnie wojnę z Niemcami wygrać.

Portret użytkownika minus

Nie mogli wygrać,bo Selman

Nie mogli wygrać,bo Selman vel Piłsudski był niemieckim agentem.Zaniedbania w poziomie uzbrojenia polskiej armii to jego wina.

Zawalił całe 9 lat,kiedy był premierem i (sic!) ministrem spraw wojskowych.

Nie bez kozery Smile Adolf wystawił wartę honorową przy jego grobie.

Portret użytkownika osa

Zapoznaj się może z danymi

Zapoznaj się może z danymi historycznymi, zanim zaczniesz głosić takie rewelacje.

To kompletnie nierealne, nawet zakładając, że ZSRR zdradziecko by nie napadł na Polskę i nasze armie byłyby w stanie skoncentrować się wyłącznie na Niemcach, co i tak się działo przez pierwsze dni, bo Ruscy napadali jak wiemy nie od razu. Poczekali sobie aż Niemcy rozbiją obronę. Przewaga militarna była w każdym prawie elemencie miażdżąca...

No może tylko nie w 'ułańskiej' fantazji...

Na pewno trwałoby to dłużej i, partyzantka bardziej też by szarpała, ale trudno przewidzieć do czego by się posunęli Niemcy. Jak wiemy niestety część z nich nie miała problemu z przekroczeniem dowolnego poziomu bestialstwa...

W tym względzie dopiero UPA okazała się gorsza... Ale od tych to już nic podlejszego się nie znajdzie...

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Skomentuj