Dwóch poszukiwaczy twierdzi, że wiedzą gdzie schowano słynny pociąg ze złotem Wrocławia

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Złoto Wrocławia podobno przed kapitulacją miasta wywiózł specjalny pociąg pancerny. Breslau było już wtedy zalewane bolszewickimi hordami , a Niemcy ratowali co mogli. Oprócz złota na wagony załadowano wszystko co miało wybitną wartość. Pociąg na pewno wyjechał z miasta i dotarł do Świdnicy, potem w okolicach Wałbrzycha ślad po nim zaginął. Dwójka śmiałków, poszukiwaczy, twierdzi, że wiedzą gdzie jest ten pociąg i chcą od tego 10% znaleźnego.

 

Na pokładzie słynnego pociągu znajdowały się szlachetne kruszce i inne cenne produkty. Były tam obrazy, diamenty i inne klejnoty. Według niektórych szacunków w pociągu było aż 300 ton złota. Poza tym wiadomo, że pociąg wiózł działa samobieżne na specjalnych platformach. Jeśli nadal tam są i zachowały się będzie to dodatkowo interesujące znalezisko pod względem historycznym.

 

Sprawa brzmi tak nieprawdopodobnie, że większość osób uznaje to za wakacyjny wymysł, ale gdy ktoś zainteresuje się tym tematem to odkryje, że dwójka osób, prawdopodobnie Polak i Niemiec, wynajęła kancelarię prawną, która reprezentuje ich przed Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu. Wystosowano oficjalne pismo z informacją o znalezisku i żądaniem należnego procentu. Jeśli jest to rzeczywiście ten pociąg to mowa o niebagatelnej sumie.

Wszystko wygląda poważnie i zaczynają o tym pisać zagraniczne portale. Jeśli okaże się, że to ten pociąg został odnaleziony będzie to niewątpliwie sensacja na skalę światową. Tematem zainteresowały się już polskie służby specjalne oraz policja i wojsko. Z jakiegoś powodu w starostwie powołano też sztab kryzysowy.

 

Wygląda na to, że jedna z osób, które twierdzą, że znają lokalizację pociągu to Niemiec, co wzbudza podejrzenie, że może to być ktoś kto uczestniczył w ukryciu pociągu, albo znał kogoś, kto zdradził mu tą lokalizację. Podobno tylko dlatego nie dokonano eksploracji na własną rękę, ponieważ pociąg i dojście do niego jest zaminowane. Oznacza to, że skuteczne dotarcie do niego wymaga asysty saperów.

Prawdopodobnie pociąg wjechał w któryś z tuneli kolejowych w okolicach Waldenburga (obecnie Wałbrzycha). Nie wiadomo co stało się z załogą, która jechał z Breslau, krążą opowieści, że zostali zabici przez oficerów SS. Następnie pociąg zaminowało a wejście do tunelu zawalono ukrywając je. Teraz, po 70 latach od momentu, gdy pociąg ze złotem Breslau zaginął ktoś może w końcu wskazać jego lokalizację. Być może chociaż ta zagadka II Wojny Światowej wkrótce zostanie rozwiązana.

 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu :

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jan wisniewski68

Skarb ten zostanie zawieziony

Skarb ten zostanie zawieziony do Izraela i nie znajduje się w tunelu w pociągu bo został przeładowany w inne miejsce .............. W miejcu którym jest nie wijedzie żaden pociąg .........................

Portret użytkownika shante

tam gdzie mowa o zlocie tam

tam gdzie mowa o zlocie tam zaraz pojawiaja sie dwulicowi zydzi!!!! Polska to polska to nie ich kraj., Przyjechali zasiedlili sie zgineli nic po nich nie ma nic dobrego dla naszego kraju nie zrobili powiem wiecej pracujac za granica spotykam zydow zaczynaja mowic o pociagu, wiec im odpowiadam to co jest w polsce zostanie w polsce, to nasza historai zla dobra kazdy polak ja zna!!!- w przeciwienstwie do zydow!!!

Portret użytkownika danielov

oczywiście znalezne im sie

oczywiście znalezne im sie jaknajbardziej nalezy. to musza być jacys grotolazi - lepiej zeby byli w posiadaniu fotki ze ten pociąg znalezli bo inne sposoby na wzbogacenie sie moga okazac sie nie skuteczne. 

Portret użytkownika danielov

historia stara jak II

historia stara jak II wojnaświatowa. Wszyscy juz od dawna domniemują ze przez wzgórze przechodził tunel, przez ktory poprowadzona była linia kolejowa. wjechal tam pociung, Niemcy rozebrali szyny prowadzące do tego tunelu i zdetonowali ladunki zawalając wlot i wylot. Teraz pojawia sie dwoch smiałków ktorzy odkryli amerykę i w sumie mądrze robią bo kto wie, może coś im sie uda uszczknąc z tej góry złota. Ale znając życie druga strona wynajmnie prawników i udowodnią smiałkom ze znalezne im sie nie nalezy. 

Portret użytkownika syriues

Po takiej katastrofie jaka

Po takiej katastrofie jaka byla druga wojna swiatowa,te domniemane skarby powinno sie wrzucic do wulkanu.Nie ma sensu na smierci sie bogacic,bo to zwyczajny grzech.Oczywiscie kazdy kto znalazlby cokolwiek mialby do siebie rozne pytania.
Ja mysle,ze odnajdujac ten pociag nalezaloby sie zastanowic czy czasem nie stworzyc z tego najbogatszego muzeum swiata,po to by ludzie zdali sobie sprawe jak bardzo druga wojna swiatowa byla zwyczajnie biznesem .
To sa tylko szlachetne kamienie i kruszce oraz liczne malowidla itp ktore same w sobie nie maja wartosci,sa jedynie doczesnym doznaniem ktore odchodzi po smierci.Bogaci tego nie rozumieja,bo sa az tak zachlanni.
Pomyslcie tylko gdybysmy wspolnie sprawowali wladze nad bogactwami-nie bylo by biedy ,ni wojen,niczego co zle.
Czlowiek czlowiekowi powinien mowic i tlumaczyc jak nalezy postepowac.
W tej sprawie wypowiem sie jednoznacznie.
To co z ziemi pochodzi ,do ziemi wroci.My ,caly swiat nie mozemy pozwolic na despotyzm

Portret użytkownika tubylec

Już widzę jak im odpalają

Już widzę jak im odpalają znaleźne haha .. zaraz będzie tak że dwóch poszukiwaczy zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach a żyd położy łapę na złocie .. jeśli to oczywiście prawda z tym pociągiem. Jakby to na mnie trafiło to zabrałbym złota ile dałbym radę, przetopił na coś mniej przypałowego niż sztabki i gonił na lewo a nie pertraktował z kimkolwiek o znaleźne .. ale tak to już jest że skarb przeważnie na idiotę trafi. Pazerność ich zgubi.

Portret użytkownika achiles

To typowy lep na MASS w celu

To typowy lep na MASS w celu odwrócenia uwagi, od tego co jest naprawdę istotne w naszym ŻYCIU. Kiedyś to już było testowane, na ANGOLACH, NA FRANCUZACH I NA NIEMCACH, kiedy były poszukiwane skarby FARAONÓW i doskonale to działało na masową wyobraźnię zwykłych LUDZI, toteż teraz i u NAS ten eksperyment społeczny postanowili wdrożyć u NAS POLAKÓW, w celu odwrócenia SPOŁECZNEJ uwagi, od tego, co się naprawdę i nas dzieje i tego CO NAM GROZI, A GROZI WIELE. 

Strony

Skomentuj