Gorączka złota w Wałbrzychu - grupy eksploratorów ruszyły w kierunku domniemanej lokalizacji pociągu pancernego III Rzeszy

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Polskie władze zupełnie nie panują nad tym co dzieje się w miejscu. Wczoraj doszło do pożaru lasu bezpośrednio w miejscu gdzie należy szukać ukrytego niemieckiego pociągu. Na szczęście pożar szybko ugaszono, ale można zakładać, że ktoś chciał oczyścić teren działań z drzew.

 

Zdaniem Wojewody Dolnośląskiego - Tomasza Smolarza, na podstawie zgromadzonych dokumentów nie można jednoznacznie potwierdzić znaleziska, ale mimo to nakazał on zabezpieczenie obszaru o wielkości około 3 hektarów. Teren ma zostać ogrodzony i będzie pilnowany przez funkcjonariuszy kilku służb.

 

Wojewoda Dolnośląski na dzisiejszej konferencji prasowej wypowiadał się bardzo sceptycznie na temat ewentualnego znaleziska. Wręcz oświadczył, że teraz poszukiwania podejmuje Wojsko Polskie i ich celem jest wykluczenie istnienia pociągu. Pojawiły się też wątpliwości odnośnie obrazów z georadaru, które podobno widział Główny Konserwator Zabytków - Piotr Żukowski. Nic takiego nie było w posiadaniu dolnośląskiego Sztabu Kryzysowego powołanego w sprawie "złotego pociągu"

 

Dla znawców tematyki kompleksu Riese opowieści o złocie, skarbach, a nawet bursztynowej komnacie, nie są niczym nowym. Eksploracje na legendarnym 65 kilometrze linii kolejowej Wrocław - Wałbrzych trwają już od lat i według niektórych legend pociąg dawno odnaleziono i ogołocono go z cennej zawartości.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Zenek :)

"https://www.facebook.com/zbi

"https://www.facebook.com/zbigniewstonogaoficjalne
filmik jest.
< Politycznie dobrze mu robi Prezydent ponoć ekstra Zbigniew Ziobro ale na 100 procent od ostatnich 19 lat robi mu dobrze jego kierowca z Doryckiej. Ta mała kanalia nienawidzi Polaków i jest gejem< choć gejostwo w jego wydaniu może obrażać te środowiska. Za około 6 godzin bardzo szczegółowo opowiem wam o miłości Jarosława Kaczyńskiego"br>

(https://miziaforum.wordpress.com/2015/08/30/marianie-kowalski-czas-na-samodzielny-udzial-w-wyborach/#comment-246671)

Kaczyński vel Kalksten - żydowski kurdupel pochodzący z odessy (jak twierdzą media), banderowiec (jak to było widać po jego występach na majdanie); święty "zbawiciel" dla krzyżactwa spod ambon a także "wodzuś" prawdziwych "patr-IDIO-tów" posiadający długi okres czasu własnego moSSowika z antenką do przekazów spod OBSRANEJ ŚCIANY..... teraz zwołuje przygłupów by poszli na Moskwę wojować o interesy mośków jak i ich "świętej sprawy" czyli BANDEROŻYDOWNI na terenie Polski i ZAMIAST Polaków....

Kolejny "wielki polak" jakiego menty będą chciały wtrynić do krypt Wawelu ...

Portret użytkownika biedulka

Stawiam  wszystko na to, że

Stawiam  wszystko na to, że jeżeli tam jest jakikolwiek pociąg to nie ten który wyjechał z Wrocławia z cennym ładunkiem. Żaden  pociag z Wrocławia mający taki cenny ładunek nie miał uzasadnienia jechać w  kierunku Wałbrzycha.  Jedynie taki pociąg mógł jechac inną podziemną koleją  która istniała miedzy Wrocławiem a Berlinem. Jako kilkunastoletni chłopiec byłem we wnetrzu części tej podziemnej koleji i na scianach widziałem niemieckie napisy przeciwnych kierunków Breslau  i Berlin. Czas spowodował, że jedno z wjazdów do tej koleji znajdującej się na terenie byłych koszar niemieckich zostało wysadzone, zrównane i powstał na tym jeden z PRL owkich zakładów który po wejściu demokracji do Polski też został wysadzony przez saperów i wybudowane zostało tam osiedle domów kilkupietrowych. Pociąg jadacy ta trasą mógł utkwic w dowolnym jej miejscu na trasie Wrocław Berlin ponieważ wycofujace się wojska niemieckie w pospiechu i przy braku koordynacji wysadzały części tej podziemnej koleji.  Ten właściwy pociąg byc może wiozacy m.in bursztynowa komnate może więc przeleżeć w ziemi wiele stuleci nim przypadkowo ktos go odnajdzie. Ponieważ trasa tej  podziemnej koleji może przebiegać w części  przez moje działki rolne i lesne to mam nadzieję że może przez przypadek  ja lub moje potomstwo odnajdzie kiedyś ten pociąg.  Jesienią zaczynam kopać pierwszy otwór pod pozorem kopania studni.

Portret użytkownika aaaaaa33

Berlin<>Wroclaw? Przeciez to

Berlin<>Wroclaw? Przeciez to by było kilkaset km tunelu. Ja jestem w stanie uwierzyc, ze linia kolejowa tej relacji mogla miec jakis odcinek podziemny np kilkaset metrow, moze nawet kilometr  no ale calosc - bez przesady!

Portret użytkownika novy

To są bzdety na ten temat.W

To są bzdety na ten temat.W Złotoryji pod Wałbrzychem były w XIII w. pokłady złota,które wtedy zostały wyeksploatowane zupełnie!
 
Złoto owszem było ale pod Jelenią Górą jeszcze w 50-tych latach.Tam gdzie jest złoto występują też pokłady rtęci i uranu.Moja sąsiadka p.Wanda K. widziała je na własne oczy.W ich stronach zachodziły anomalie genetyczne wsród istot żywych : u ludzi.Pewna kobieta urodziła tam dziecko,które zamiast nóg miało kopytka.Prymitywny motłoch wyszydzał,kpił i oczerniał kobietę. Prawda jest taka, że uran promieniuje radioaktywnie i powoduje mutacje genów.Ale przecież nikt tego nie powiedział prymitywnemu motłochowi.
Pokłady uranu ciągną się przez góry Rudawy aż do Niemiec i na tereny dawnej Czechosłowacji.
 
Natomiast p.Wandę K. służby w Dąbrowie Górniczej zaszczuły:zrobiły z niej obłąkaną  i w kilka miesięcy jak mi o tym powiedziala, umarła 6.VII 2011 r.Jej męża zaszczuli w 5 miesięcy potem, zmarł w grudniu 2011 r.
 
Pokłady złota występują w Polsce,tylko narazie jeszcze nie wiedzą gdzie,bo gdyby się dowiedzieli to dawno nie było by mnie wśród żywych.Dlatego też  nigdy się tego nie dowiedzą!
 
 
 

Portret użytkownika MiterMan

teren jest tak pilnowany z

teren jest tak pilnowany z ukrycia ze nie macie pojęcia... sa tam jacys straznicy ktorzy dbaja o to, aby tajemnica riese nie zostala rozwiazana.... jest pare wejsc ktore ktos non stop maskuje... nawet jesli juz sie zacznie kopac a raczej skuwac posadzke to w nastepnych dniach przywitasz tam nowy betonik uniemozliwiajacy dalsza eksporacje...  caly kompleks jest znacznie wiekszy jak nam sie wydaje... i glownych jego czesci jeszcze przez bardzo dlugo nie poznamy....  plota z pociagiem pojawia sie co pare lat i pamietajcie fakt ze od czasow wojny jeszcze nikt go nie znalazl....

Strony

Skomentuj