Pojawiły się zdjęcia rzekomego "złotego pociągu" znalezionego koło Wałbrzycha

Kategorie: 

Źródło: fakt24.pl

O odnalezionym na Dolnym Śląsku tajemniczym pociągu Nazistów, dowiedział się cały świat. Jego odkopywanie podobno nadal trwa, ale okazuje się, że pojawiły się już zdjęcia rzekomo przedstawiające właśnie ten pociąg w zasypanym tunelu.

 

Zdjęcia tak zwanego "złotego pociągu" zostały nadesłane do redakcji gazety Fakt. Wygląda na to, że wykonano je we wrześniu bieżącego roku. Dziennikarze przyznali, że nie wiadomo czy to rzeczywiście fotografie przedstawiające to słynne znalezisko, ale wyglądają bardzo realnie. Eksperci poproszeni o wypowiedzenie się w tej kwestii nie byli w stanie stwierdzić, że to fałszerstwo.

Co więcej podobno rozpoznano, że jest tam widoczna niemiecka lokomotywa spalinowa Panzertriebwagen 16. Jednak mimo to trzeba zachować ostrożność w wyrokowaniu, że to na pewno ten "zloty pociąg", ale jeśli tak, to niewątpliwie został już poddany nielegalnej eksploracji.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MaineCoon

Jacy to eksperci, zdaniem

Jacy to eksperci, zdaniem faktu, nie mogli się dopatrzeć fałszerstwa. Bardzo ciekawe, bo mi wystarczył jeden rzut oka by zorientować się, iż są to zrzuty z jakiejś RPG, nie jestem pewien, ale chyba te (lub bardzo podobne) kadry widziałem w Enemy Terytory.

Portret użytkownika lol

Jeszcze tylko dopiszę, że na

Jeszcze tylko dopiszę, że na zdjęciu z wieloma odblaskami niektóe mają kształt koła, niektóre wielokątu. Nie jest możliwe, aby na jednym zdjęciu były różne formy, koło oznacza, że obiektyw pracował na całkowicie otwartej przysłonie, a wielokąty, że na przymkniętej. Albo koło, albo wielkokąty, nigdy nie występują razem. Autor tej grafiki po prostu dokładał co mu podeszło pod myszkę. A jacy "eksperci" nie mogli się dopatrzyć fałszerstwa? Proszę... chyba autorstwo artykułu i fotek ma jedno źródło. 

Portret użytkownika lol

Przy tak dużej liczbie

Przy tak dużej liczbie przysłony, kiedy wszystko na zdjęciu jest ostre lampa miałaby problem doświetlić głębię tunelu, poza tym zupełnie inaczej by to wyglądało. W ciemności jest zupełnie inny balans bieli, kiedy w użyciu byłaby tylko lampa, co autor tych obrazków chciał zasugerować, nigdy kolory nie byłyby tak ciepłe. Jeszcze coś, wielokąty, których jest sporo na jednym zdjęciu ppojawiają się na fotce tylko jeżeli źródeł światła jest więcej niż doświetlająca lampa. Znów - ich odbicia nie miałyby tak ciepłej barwy. LIPA po całości. Dzieci może oszuk, ale fotografa nigdy. Inna bajka, że w Metro Last Light jest lepsza grafika. Jak już ktoś wspomniał - miejsce po tylu latach byłoby troszkę w innych tonach... kurzu.

Portret użytkownika opentana

To troche podejrzana sprawa.

To troche podejrzana sprawa.  Polska historia słógeruje że polacy wysadzali pociągi nazistowskie ale że Hitler był wariatem to wierze w to że złoto jechało pociągiem. Problem w tym że jak znika Polski dobytek to jest cisza dopiero gdy już go niebędzie to dochodzą do nas informacje. 
 

Portret użytkownika danielov

Złoty pociung niewątpliwie

Złoty pociung niewątpliwie jest obiektem zainteresowania, wszystko na to wskazuje ze on się tam znajduje aczkolwiek tutaj działają wielkie siły polityczne bo nikt nie wie jaka jest zawartość tego składu. Jesteśmy juz po wyborach , mysle ze na wiosne pociąg zostanie wydobyty tylko pytanie komu PiS sie wysługuje bo od dawna przestałem wierzyc w patriotyzm polskich polityków. Ciesze sie ze wyborów nie wygrali ci zdrajcy z PO ale nie sądze ze cos sie w naszym kraju zmieni na lepsze aczkolwiek chciałbym sie mylić. 

Strony

Skomentuj