Nowe sensacyjne informacje na temat nazistowskiego złotego pociągu znalezionego w Wałbrzychu

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Doniesienia na temat odnalezienia zaginionego nazistowskiego pociągu z 1944 roku pojawiły się po raz pierwszy w połowie sierpnia. Początkowo wszyscy uznali to za kaczkę dziennikarską typową dla sezonu ogórkowego. Jednak szczegółów przybywało i sprawa zrobiła się bardzo poważna.

 

O odnalezionym na Dolnym Śląsku tajemniczym pociągu Nazistów, dowiedział się cały świat. To gigantyczna promocja dla Polski praktycznie za darmo. Widać, że nasze władze są przytłoczone skalą znaleziska, a reakcja międzynarodowa dopiero się zaczyna. Odnalezienie pociągu pancernego pełnego skarbów w 70 lat po II wojnie to sensacja wielkiego kalibru.

 

Wszystko wskazuje na to, że nasze władze podchodzą do tych rewelacji bardzo poważnie i bynajmniej nikt nie klasyfikuje tego jako wakacyjnego żartu. Ministerstwo Kultury wezwało dzisiaj, aby poszukiwacze skarbów darowali sobie eksploracje okolic Wałbrzycha, bo nawet jeśli znajdą pociąg to należy on przede wszystkim do skarbu państwa, a przy okazji, zdaniem ministerstwa, osoby takie narażają się na niepotrzebne ryzyko, bo pociąg z pewnością jest zaminowany, co może być groźne nawet po siedmiu dziesięcioleciach.

Okazuje się, że słuszne były przypuszczenia zakładające, że o ewentualnej dokładnej lokalizacji zamaskowanego pociągu wiedział ktoś kto uczestniczył w akcji jego ukrycia. Według legendy wyglądało to dość paskudnie i kolejarze, którzy ze Świdnicy przewieźli pociąg do Wałbrzycha zostali zamordowani. Nie jest do końca jasne czy stało się to już wtedy gdy ów pociąg pancerny wjechał do tunelu, który go pogrzebał na siedem dekad, czy też stało się to wcześniej.

 

Z najnowszych informacji wynika, że o lokalizacji pociągu powiedział na łożu śmierci ktoś kto wiedział przez te wszystkie lata gdzie znajduje się ten skarb. Potomek tego Niemca, który wszedł w posiadanie tej tajemnicy postanowił znaleźć partnera, dzięki któremu operacja spieniężenia tego znaleziska stanie się łatwiejsza. Najpierw potwierdzono lokalizację za pomocą zdjęć z georadaru, które potwierdziły, że pociąg się tam znajduje, a potem wykorzystano je jako dowody w trakcie rozmów z władzami, które przytomnie prowadzone są przez kancelarię prawniczą.

 

Sytuacja jest zdecydowanie bezprecedensowa,, ponieważ wcześniej zdarzały się znaleziska w postaci pojedynczych czołgów czy dział samobieżnych, ale nigdy nie doszło do znalezienia pociągu. Prawdopodobnie bez wytycznych osoby uczestniczącej w jego pogrzebaniu, prawdopodobnie jakiegoś SS-mana, tajemnica ta byłaby nieodkryta jeszcze przez wieki.

 

Polskie władze cały czas wypowiadają się na ten temat ostrożnie. Nikt nie neguje, że pociąg istnieje, bo jest na to zbyt wiele dowodów, ale skala znaleziska wyraźnie przeraża lokalnych oficjeli. Teraz przydałoby się, aby ktoś zdołał przekuć tę sensację w wielki PR-owski sukces Województwa Dolnośląskiego, które jest pełne tajemnic z II wojny światowej. Są to obecnie skarby, których wartości zupełnie nie rozumiemy.

 

Zainteresowali się też Rosjanie. Naród, który kradł z Dolnego Śląska całe fabryki, śmie teraz pouczać nas co powinniśmy zrobić z tym znaleziskiem. Wynajęty przez nich prawnik twierdzi, że przedstawiciele Rosji powinni brać udział w ustalaniu składu ładunku, który zostanie odkryty, jeżeli pociąg ten zostanie rzeczywiście wyciągnięty. Zdaniem Rosjan, Polska jest zobowiązana do zaangażowania międzynarodowych ekspertów, tak aby była pewność o jakim trofeum wojskowym jest mowa. Brzmi to wszystko bardzo tajemniczo.

 

Warto pamiętać, że w trakcie gdy hordy Armii Czerwonej parły w głąb Niemiec doszło do zdumiewającego zdarzenia. W zdobytym z trudem Breslau Armia Czerwona pozostawiła najwyższego rangą wojskowego, który był majorem, a w Waldenburgu stacjonował generał. Rosjanie szukali tam jednak znacznie więcej niż tylko zaginionego pociągu.

 

Po nazistowski skarb, każdego dnia wyciąga rękę więcej ludzi. Wszystko to jest jednak tylko dzieleniem skóry na niedźwiedziu. Aby ta fantastyczna historia nabrała znamion realizmu konieczne jest jeszcze skuteczne dotarcie do pociągu, inwentaryzacja jego zawartości, a dopiero potem można próbować przypisywać ten pokręcony przypadek do jakiegokolwiek prawa na temat tego rodzaju niezwykłych eksploracji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika gość207

Nie wpadam w zachwyty, ale

Nie wpadam w zachwyty, ale sprawą poważnie zajmują się instytucje państwowe, więc jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że mamy realne znależisko, a nie jak to ktoś twierdzi - "kaczkę dziennikarską". Zwłaszcza, że sezon ogórkowy za nami a na primaaprylis jest za późno, albo za wcześnie. Ważne jest by nie dopadła znalazców "gorączka złota" i nie dostali od tego małpiego rozumu. Co do zgłaszanych roszczeń z za granicy to można było się tego spodziewać. Rosji - bo wciąż liczą, że może odnajdzie sie ich bursztynowa komnata i Izraela. Ci ostatni to już od lat pretendują do miana narodu męczenników świata jakby nikt więcej w nie ucierpiał podczas wojny, tylko oni. Uważam, że nasze własdze powinny stanowczo zareagować i bezdyskusyjnie wszystkie takie żądania odrzucić bez względu skąd one pochodzą. Jest tylko jedno ALE. No i właśnie chodzi o tych ludzi, którzy to miejsce wskazali. Niech nasze władze znowu nie wykarzą się bezgraniczną głupotą i pazernością. Znalazcom należy się nagroda, bo bez nich może nikt by tego jeszcze przez stulecia nie widział. Częśc korzyści im się należy i to bez względu na całkowitą wartość znaleziska. Sprawa, jak zwykle ma drugie dno. Nie od wczoraj wiadomo, że jest tam jeszcze wiele nie odkrytych tajemnic. Możliwe, że stanowią równie dużą wartość. Jeżeli wypnie się rząd na znalazców to później już nikt nigdy i nikogo o czymś takim nie poinformuje. Powstaną jakieś stowarzyszenia poszukiwaczy, którzy w tajemnicy będą przeszukiwać wszysttko angarzując bardziej wyrafinowane metody poszukiwawcze. Tacy domorośli Indiana Johnsonowie będą między sobą walczyć o ukryte skarby. Z tą różnicą, że my nigdy z tego nic nie będziemy mieli. Nawet satysfakcji.
Może też być i tak. Rośnie, jak bańka mydlana problem z imigrantami i ogronme zagrożenie dla i tak chorego państwa. Sesacja tego rodzaju może być chwilowym odwróceniem uwagi społeczeństwa od bardziej istotnych spraw. I oby tak nie było, bo władza mocno narazi się społeczeństwu. Ryzykuje całkowity brak zaufania. 

Portret użytkownika N1KT

Cały pociąg jest wierutną

Cały pociąg jest wierutną bzdurą która ma odwrócić uwagę od czegoś co dzieje się za naszymi plecami byśmy nie wrócili czasami uwagi na to coś co jest w tej chwili ważniejsze od jakiejś zmyślonej bajeczki.
Złota tam nie będzie bo za złoto po wojnie odbudowały się niemcy z całą gospodarką i fabrykami - wystarczy zobaczyć np. na marki samochodów jakie produkują a jakie produkują Polacy i Rosjanie...
 
Bardziej spodziewał bym się Zyclonu B5 dla nas, niż tego złota (tak widzę całą tą UNIĘ nie europejską, a UNIĘ EUROPEJSATĄ (elit), która niesie śmierć, głód, brak pracy, brak perspektyw dla krajów dźiwnojęzycznych...)

Portret użytkownika novy

To jest kaczka

To jest kaczka dziennikarska,wystarczy spojrzeć na  nazwiska,które podają w tym kontekście.W Złotoryji pod Wałbrzychem były w XIII w. pokłady złota,które wtedy zostały wyeksploatowane zupełnie!
 
Złoto owszem było ale pod Jelenią Górą jeszcze w 50-tych latach.Tam gdzie jest złoto występują też pokłady rtęci i uranu.Moja sąsiadka p.Wanda K. widziała je na własne oczy.W ich stronach zachodziły anomalie genetyczne wsród istot żywych : u ludzi.Pewna kobieta urodziła tam dziecko,które zamiast nóg miało kopytka.Prymitywny motłoch wyszydzał,kpił i oczerniał kobietę. Prawda jest taka, że uran promieniuje radioaktywnie i powoduje mutacje w genach.Ale przecież nikt tego nie powiedział prymitywnemu motłochowi.
 
Pokłady uranu ciągną się przez góry Rudawy aż do Niemiec i na tereny dawnej Czechosłowacji.
 Pokłady złota też występują w Polsce,tylko na razie jeszcze nie wiedzą gdzie,bo gdyby się dowiedzieli to dawno nie było by mnie wśród żywych.Dlatego też  nigdy się tego nie dowiedzą!
 
 
Natomiast p.Wandę K. służby w Dąbrowie Górniczej zaszczuły:zrobiły z niej obłąkaną  i w kilka miesięcy jak mi o tym powiedziała, umarła 6.VII 2011 r.Jej męża zaszczuli w 5 miesięcy potem, zmarł w grudniu 2011 r.
 
 
 
 
 

Portret użytkownika alvaro31185

Dziwna sprawa jest z tym

Dziwna sprawa jest z tym pociągiem od czasu wojny bynajmniej 25 lat nie slyszalo sie otym pociągu ateraz 
 Moze się okazac ze ten pociag to mina dla Polski w sesie takim zeby byl pretekst zeby najechac Polske 
W obecnej dobie sytuacji geo polityncej i wielu chciwych nacji to calkowm mozliwy scenarjusz

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika A gdzie ta prawda

Z całym szcunkiem ale

Z całym szcunkiem ale rosjanie i żydzi traktują ten pociąg jak trofeum wojenne, to tak jakby powiedzieć, że ten samolot który rozbił się w Smoleńsku też jest trofeum ..., a co z okupacją i eksploracją Polskich bogactw i Polaków przez 300 lat rozbiorów ?, czy któryś z okupantów wypłacił Polsce odszkodowanie ?.
A czy Izrael i żydzi traktują każdego zabitego palestyńczyka, każde  zabite dziecko palestyńskie w strefie Gazy jako trofeum wojenne, jak nazwać naród Zydowski który otrzymał po II Wojnie Światowej większą część obszaru innego państwa - Palestyny, państwa które nie walczyło z żydami ?, czy Izrael wypłacił odszkodowanie za przejęte ziemie, zniszczone miasta , zabitych niewinnych ludzi ?.
 
A co do żydów i ich zobowiązań wobec Polaków i Polski, to ja nie jestem pewny czy żydzi rozliczyli się z czynszu za życie na tej polskiej ziemi, nie wspominając faktu, że kiedy żydów w innych krajach od średniowiecza mordowano i przeganiano to Polska i Polacy udzielali im pomocy i schronienia, z żalem informuję, że więcej tak nie budiet !!.
Jeżeli żydzi i rosjanie uważają, że w tym pociągu znajdują się przedmioty należące do nich to proszę o dowody oraz dokładny spis literalny tego co do nich rzekomo należy z podaniem nazwiska i adresu właściciela w terminie 14 dni od daty pozyskania informacji o znalezisku !. 
Sorrrry Panowie z Izraela i Rosji, czy to ładnie tak walczyć o coś co nie jest wasze ani na waszej ziemi. a nadto  jest splamione krwią wiellu istnień, nie wstyd wam ?.
Polacy to zaraz po rosjanach nacja która straciła najwięcej obywateli w tej strasznej II wojnie, a co do strat materialnych to Polska w II Wojnie Światowej poniosła największe straty materialne ze wszystkich krajów biorących udział w wojnie i do tej pory nie otrzymała żadnego odszkodowania, ani od Niemców, ani od ich sprzymierzeńców !!!. Warto pamiętać o wydarzeniach historycznych takimi jakie one były, a nie takimi jakie prubuje nam się przedstawiać, trzeba pamiętać, że ta historia była bolesna, ale uczmy się żyć w zgodzie, aby ta historia nigdy więcej się nie powtórzyła.
Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam.
Jeżeli chcesz skomentować tą wypowiedź, to uczyń to w sposób godny i merytoryczny.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika kapitan ameryka

Przypomina mi sie akcja

Przypomina mi sie akcja polskiej policji z lat 90  kiedy to targowali sie z polska mafia o czesciowy zwrot papierów z ktorych mozna bylo wydrukowac tyle rosyjskich banknotów ze moglo by to zabrzyc rosyjska gospodarke.ciekawe jak sie skonczy akcja z naszym pociagiem.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

Portret użytkownika zLo3000

o dziwo żydzi nie są

o dziwo żydzi nie są pierwszymi, którzy roszczą sobie prawa do hipotetycznego skarbu
chociaż...
tak naprawdę to myślę, że to jednak żydzi tylko w maskach innych nacji
i mam pytanie do Was: Jak myslicie? Dziadek Hitler obraziłby się na mnie gdyby wiedział, że byłem na wakacjach u wujka Putina? 

Portret użytkownika Krystian

 A ja wcale bym sie nie

 A ja wcale bym sie nie zdzwil jak by tam byla zawarta jakas tajemnica MASONSKA...  w jakichs listach czy cos... co do 3 wojen swiatowych itp. jezeli tak i by to ujrzalo swiatlo dzienne to w POSLSCE byl by mega przewrot...

Portret użytkownika inzynier magister

Cytat z komentarzy: "Nie

Cytat z komentarzy: "Nie wiadomo czy sprawa z pociągiem jest tematem zastępczym przysłaniającym coś czego jeszcze nie widzimy, jednak cała ta sprawa zaczyna być podejrzana, dziwna a nawet komiczna." ! Możliwe że coś tam jest innego jeszcze ?! Albo coś szwaby szykują na wybory ?!
 
Opartrzność Boska jest naszym ratunkiem !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika wtajemniczony

Mam to samo odczucie. Ten

Mam to samo odczucie. Ten pociąg dziwnym trafem "znalazł" się w okresie przedwyborczym. Dla mnie to bedzie stan wyjątkowy byc może we wrzesniu tego roku i rozpocznie sie proces rozbiorowy Polski.

Strony

Skomentuj