Pociąg ze złotem Wrocławia znajduje się w Wałbrzychu?

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Władze Wałbrzycha dowiedziały się dzisiaj oficjalnie o odkryciu nazistowskiego pociągu pełnego skarbów. Wygląda na to, że słynny pociąg ze złotem, klejnotami, a może i bursztynową komnatą, rzeczywiście znajduje się w granicach miasta Wałbrzycha.

 

Według oficjalnych dokumentów przedmiotem znaleziska jest pociąg pancerny z czasów drugiej wojny światowej. Prawdopodobnie odkrywcy zakładają, że jest to ten sławny pociąg pancerny ze skarbami Wrocławia, które były ewakuowane z Breslau. Miasto spodziewało się sowieckiej apokalipsy i ostatecznie ona nadeszła.

 

Na temat pociągu krążyła legenda, że jego obsługa po dotarciu do Wałbrzycha została zamordowana przez SS-manów, którzy ukryli skład w jednym z tuneli wysadzając jego wejście. Dodatkowo nazistowski złoty pociąg został zaminowany, aby utrudnić dotarcie do niego. Jeśłi okaże się to prawdą jasne stanie się dlaczego po zdobyciu Breslau znajdował się tam radziecki wojskowy na poziomie majora, a do Waldenburga (Wałbrzycha) oddelegowano generała. Wyglada na to, że Rosjanie nie znaleźli tego, czego szukali.

 

Bardzo dziwne jest to, że jeden z dwójki rzekomych poszukiwaczy, którzy odnaleźli pociąg jest Niemcem. Można podejrzewać, że albo jest to jeden z SS-manów uczestniczących w ukryciu skarbów z Wrocławia, albo ktoś, kto dowiedział się o lokalizacji tego pociągu, od kogoś kto był przy tym gdy go ukryto. Polski eksplorator był zapewne potrzebny przy próbie oszacowania czy można dobrać się do skarbu bez innych. Okazało się, że nie jest to możliwe.

 

Głównie z tego powodu rzekomi odkrywcy postanowili zadowolić się 10 procentami skarbów, które są tam złożone. Aby do nich dotrzeć konieczne jest zaangażowanie środków, które są poza możliwościami prywatnych eksploratorów. Oficjalna procedura w takim przypadku zakłada zawiadomienie odpowiednich organów państwa. To dlatego dwóch poszukiwaczy zwróciło się do Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, informując, że odnaleźli legendarny pociąg.

 

Większość fachowców do rewelacji ostatnich dni podchodzi nieco oschle. Niewiele osób wierzy w to znalezisko. Faktem jednak jest, że odnalezienie nazistowskiego pociągu pancernego ze złotem stało się już tematem globalnym i można to wykorzystać do całkiem darmowej promocji Dolnego Śląska.


 


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mazur anna

Jak donoszą z Wałbrzycha,

Jak donoszą z Wałbrzycha, wojsko otoczyło teren, gdzie hipotetycznie ukryty jest złoty pociąg i zakazano wstępu do lasu pod karą grzywny. Zupełnie niepotrzebnie. Jak to było z tym złotem wywiezionym z Breslau można poczytać w powieści "Złoto Wrocławia", nie podejmując ryzyka, że wyleci się w powietrze.
Zachęcam do przeczytania tej książki Złoto Wrocławia Jolanty Marii Kalety

Portret użytkownika novy

Obecnie jest rok 2015-wielkie

Obecnie jest rok 2015-wielkie Niemcy,dumna dawna III Rzesza upokorzona i rzucona na kolana.

Dziś jej obywatele to:Muzułmanie arabscy,Turcy,ciemnoskórzy Afrykanerzy,Rosjanie,Wietnamczycy,Polacy.Tak po upływie kilkudziesięciu lat wygląda teraz ich czystość rasowa wcielana w życie przez nazistów.

Ale przecież to nie wszystko;czytałam we wspomnieniach gen.M.Moczara,z 60-tych lat,że jeszcze raz zostaną upokorzeni,rzuceni na kolana jak w 1945 r.A to dlatego,iż znowu zostaną wciagnięci do kolejnej wielkiej wojny ,którą z kretesem przegrają.Więc niech sięmodlą,aby nigdy do tego nie doszło,bo ich naród i tak  już dogorywa jak i pozostałe narody Europy!

 

Autorze tego wpisu, prosimy nie spamować.

Moderacja

Portret użytkownika danielov

Teraz to Obama odwiedzi

Teraz to Obama odwiedzi Polskie i powie tak: nie mieliscie pieniedzy na splate Zydów to teraz je macie. My wasi amerykanscy sojusznicy pokryjemy koszty wydobycia pociungu i sprawa bedzie uregulowana raz na zawsze.

Portret użytkownika 3plabc

Już dawno były teorie o

Już dawno były teorie o ukrytym złocie nazistów, czy bursztynowej komnacie pod zamkiem Książ.... zresztą Wołoszański w swoich programach też o tym wspominał 10 lat temu. Parenaście kilometrów od Wałbrzycha jest zresztą Reise.... potężny kompleks tuneli, sztolni i podziemnych hal ... naszczęście niedokończony przez nazistów... ale co może się kryć w zasypanych tunelach nikt nie wie, tak samo jak nikt nie zna w 100% przeznaczenia tego miejsca. Gdyby zgodnie z planami naziści zdąrzyli się ufortyfikować w górach Dolnego Śląska to IIWŚ jeszcze trochę by potrwała .

Portret użytkownika 3plabc

Naziści są wyznawcami

Naziści są wyznawcami nazistowskiej ideologi, która była wiodącą myślą polityczną w Niemczech w latach 30'tych i w pierwszej połowie lat 40'tych. Taka niemiecka odmiana faszyzmu. Głównymi ideologami nazizmu był A. Hitler, H. Himmler, J. Goebbels etc. Ich "pogrobowców" i środowiska odwołujące się do tej ideologi nazywa się neonazistami. Za jeden z wiodących celów poza panowaniem aryjskiej rasy panów nad Europą, w dalszej perspektywiej światem, jaki sobie stawiali była  walka z komunizmem i socjalizmem we wszystkich jego przejawach pomijając naturalnie "narodowy socjalizm" hehehe.
A złoto poza złotem własnym, które też posiadali mieli głównie z rabowania innych narodów jak to ujołeś gdzieś powyżej. Głównie z rabowania Żydów przed wysłaniem ich na śmierć, jak i po śmierci, oraz wszystkich, których podbili.

Strony

Skomentuj