Stany Zjednoczone zakazały używania głosów AI w automatycznych połączeniach telefonicznych

Kategorie: 

Źródło: tg

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) zakazała używania głosów generowanych przez sztuczną inteligencję w automatycznych połączeniach telefonicznych. Prokuratorzy stanowi mogą teraz podjąć działania przeciwko oszustom, którzy klonowali głosy ofiar za pomocą sztucznej inteligencji. Wykorzystywanie sklonowanych głosów bez zgody abonenta będzie ścigane na podstawie ustawy o ochronie reklam telefonicznych.

Teraz głosów stworzonych przez sztuczną inteligencję można używać wyłącznie za zgodą abonenta lub w celach awaryjnych. Obecne orzeczenie FCC jasno stwierdziło, że sklonowane głosy również będą nielegalne.

 

Warto zauważyć, że prokuratorzy generalni stanu mogli wcześniej ścigać oszustów telefonicznych za przestępstwa gospodarcze, szantaż, naciski itp. Samo oszustwo było już sprawą sądową. Jednak obecnie klonowanie głosu do celów przestępczych stało się odrębnym przestępstwem i podstawą ścigania. Komisja FCC po raz pierwszy zaproponowała zakaz używania głosów AI w automatycznych połączeniach w zeszłym miesiącu.

 

„Przestępcy wykorzystują głosy generowane przez sztuczną inteligencję w niezamówionych automatycznych połączeniach, aby wyłudzać pieniądze od bezbronnych członków rodziny, naśladować celebrytów i wprowadzać w błąd wyborców” – stwierdziła w oświadczeniu przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel. „Prokuratorzy generalni stanowi będą teraz dysponować narzędziami do zwalczania takich oszustw i ochrony społeczeństwa przed nimi i dezinformacją”.

 

Temat oszustw telefonicznych opartych na sztucznej inteligencji cieszy się w USA dużym zainteresowaniem w związku z ostatnimi wydarzeniami. Pod koniec stycznia niektórzy mieszkańcy New Hampshire otrzymali telefony rzekomo od prezydenta Joe Bidena z informacją, aby nie pojawiali się przy urnach w prawyborach stanu. Dochodzenie wykazało, że za telefonem stały teksańskie spółki Life Corporation i Lingo Telecom. Komisja FCC wydała nakaz zaprzestania działalności firmie Lingo Telecom, która przekazała połączenie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Dokładnie chodzi o

Dokładnie chodzi o rozpoznawanie po głosie użytkowników przez NSA w usranii i na świecie. W polinie np. rozmowy są rejestrowane i przechowywane przez 2 lata a w tym czasie komputry NSA wszystko przeanalizują oraz skatalogują i każdy ma swój profil głosowy w komputrze NSA.

Głosy stworzone przez SI to wielki krok na przód w partyzantce przeciwko pierdolonym globalnym okupantom z usranii i ich podnóżnków.

Daliśmy radę za zaborów ,hitlera , sowieta to damy radę też przeciwko usranii i ełrokołchozowi .

SI  będzie końcem hegemonii okupantów z jewusrani - sami ją rozwinęli i sami przez nią zostaną unicestwieni.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj