Biały Dom przedstawił wart 140 milionów dolarów plan stworzenia „etycznej sztucznej inteligencji”

Kategorie: 

Źródło: tg

Biały Dom ogłosił dodatkowe fundusze i zalecenia dotyczące polityki rozwoju etycznej sztucznej inteligencji przed spotkaniem administracji Bidena z kierownictwem wiodących firm w branży, tj. Google, Microsoft, OpenAI. Akcja obejmuje inwestycję o wartości 140 milionów dolarów z National Science Foundation w celu uruchomienia siedmiu nowych National Institutes for AI Research (NAIR).

 

W rezultacie łączna liczba obiektów AI wzrośnie do 25 w całym kraju. Google, Microsoft, Nvidia, OpenAI i inni również zgodzili się zezwolić na publiczną ocenę swoich modeli językowych na tegorocznej konferencji Defcon.

 

Amerykańskie Biuro Zarządzania i Budżetu opublikuje tego lata projekt przepisów, które będą regulowały sposób, w jaki rząd federalny powinien korzystać z technologii sztucznej inteligencji.

 

Ogłoszenie następuje przed spotkaniem wiceprezes Kamali Harris z kierownictwem Alphabet, Anthropic, Microsoft i OpenAI w Białym Domu w celu omówienia potencjalnych zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją.

 

„Spotkanie jest częścią szerszych, ciągłych wysiłków mających na celu zaangażowanie adwokatów, firm, badaczy, organizacji praw obywatelskich, organizacji non-profit, społeczności, partnerów międzynarodowych i innych osób w krytyczne kwestie AI” - czytamy w ogłoszeniu z 4 maja.

 

W październiku ubiegłego roku administracja Bidena podjęła pierwsze kroki w kierunku uregulowania AI, publikując projekt karty praw AI. Projekt miał służyć jako podstawa do wykorzystania technologii zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, zachęcając do działań antydyskryminacyjnych i ochrony prywatności.

 

W ciągu ostatnich kilku tygodni federalne organy regulacyjne i Kongres wyraziły obawy dotyczące sztucznej inteligencji. W kwietniu Federalna Komisja Handlu, Federalne Biuro Ochrony Konsumentów, Departament Sprawiedliwości i Komisja ds. Możliwości Zatrudnienia wydały wspólne oświadczenie, że mają już uprawnienia do ścigania firm, których produkty AI szkodzą użytkownikom.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika popo2

jak narazie to te AI potrafią

jak narazie to te AI potrafią granaty rzucac i to niecelnie, ludzie gdzie wy żyjecie tu tylko o kase chodzi, jak ze sRasa, ile mamonki nakradli 

przez te wszystkie lata. Młodzi się zachwycają bo star treków napaczyli,starzy wiedzą o co chodzi.

 

 

 

 

Portret użytkownika spokoluz

Aaaaa - etyczna - czyli

Aaaaa - etyczna - czyli okrojona o aspekty niewygodne dla ciemiężców - tego się nie da zrobić , bo i tak będzię SI  absolutna z czasem i nikt jej w rozwoju nie zahamuje - stworzyli na siebie bat a ten bat miałbyć na pospólstwo , którym nielegalnie zarządzają poprze fałszywą dymokrację - niech SI ich obnaży i zniszczy - ludzi prawy i dobrych SI nie tknie w żaden sposób.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika syriues

To taka gra w jtorej czlowiek

To taka gra w której czlowiek ma byc zabawka.gl upia bezinteligencja ma za zadanie byc pusta,by można w nią walic samymi głupotami aby czlowiek był  uciśnięty przez bogatych Pacanów. Idioci i psychopaci tworzą bestie a obraz jej pewnie da nam znać w najbliższą czasie.apokaliptyczni bogaci psychopaci

Portret użytkownika axell69

sTallinn  !!??  a gdyby ktoś

sTallinn  !!??  a gdyby ktoś tobie  obiecał   dać w  rękę  kilka  banknotów   to czy byś zaprzestał  swojej   nieroztropnej  działalności   "dziennikarskiej" ?? , inaczej mówiąc   to pytam   czy masz nawrót  choroby czy jednak  lekarz robi ciebie w  balona - bo bredzisz jak  ten pastuch  biblijny  inschtalator  i BA    jehowiec zjebany i zeby było jasne   to pytam  całkiem poważnie  bo kuva etyczna  sztuczna  yntyligencja za  zażdne  szekle nie chce mi tego   wyjaśnić   w prosty  sposób 

 główna zasada demokracji : zyski są prywatyzowane, ale koszty uspołecznione.

Portret użytkownika Kwazar

Etyczna sztuczna inteligencja

Etyczna sztuczna inteligencja ROFL Cenę tej absurdalnej karuzeli pominę, bo śmieszna jest. Etyczna to znaczy jaka ? Nasza WASZA ? Bo ruski to na pewno ZŁY jest !!!! Co dobitnie już wykazały w prawdzie jedynej objawionej,holllowywooodzkie śmieciowe filmidła. 

Portret użytkownika r.abin

Ten plan się - nie powiedzie.

Ten plan się - nie powiedzie. Wiemy, że w praktyce - funkcjonuje podwójna etyka (dala mediów i osobista) Celują w tym - zwłaszcza politycy. Jak takiej SI wytłumaczyć, że dobry uczynek - jak Kali komuś - ukraść krowę?

Portret użytkownika ArtutK

Ja Wam powiem co to znaczy

Ja Wam powiem co to znaczy etyczna, bo pracuję w tym i piorą nam tym mózgi już od jakiegoś czasu.

Z grubsza to jest taka, która pokarze to co chcemy bez względu na podane dane. Tak, uczą nas jak parametryzować modele, żeby nie było w nich rasizmu, seksizmu itd. itd. co sporwadza się do zniekształcania wyników. Nie mogą napisać, będziemy oszukiwali więc nazwali to etyką, ale do tego to się sprowadza.

Dodatkowo dane trzeba anonimizować itd., dlatego lepiej je wyprodukować ( tzw. syntetic data etc. ) i wóczas każdy model AI pokaże to czego od niego oczekujemy. A jak nie chcesz tak robić to jesteś "nie etyczny".

Skomentuj