Irak wydał nakaz aresztowania Donalda Trumpa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Donald Trump otrzymał nakaz aresztowania w irackim sądzie po tym, jak został oskarżony o morderstwo z premedytacją, przestępstwo zagrożone śmiercią na Bliskim Wschodzie - pisze brytyjski Daily Express.

Rozkaz został wydany w związku z zabójstwem irańskiego generała Qassema Soleimaniego Mahdiego al-Muhandisa w zeszłym roku. Sąd w Bagdadzie wydał dziś nakaz aresztowania. Trump jest oskarżony o morderstwo z premedytacją, za które w Iraku grozi śmierć. Iracka Najwyższa Rada Sądownictwa stwierdziła, że wydała nakaz po tym, jak „sędzia spisał zeznania powodów z rodziny Abu Mahdi al-Muhandisa”.

 

Posunięcie to następuje po dniu chaosu w Waszyngtonie, kiedy zwolennicy Trumpa zaatakowali Kapitol, aby zaprotestować przeciwko zbliżającemu się potwierdzeniu wyników wyborów. Chaos rozpoczął się po tym, jak Trump wezwał swoich fanów na wiec przed Białym Domem i zaprosił ich na Kapitol. Protestujący następnie starli się z policją. Według szefa policji Roberta Conti, jedna kobieta zmarła w wyniku rany postrzałowej, a trzy inne zginęły w wyniku innych „nagłych wypadków”.

 

Kiedy Trump został potępiony przez polityków z różnych środowisk, 20 grudnia 2020 rozpoczął „uporządkowaną transformację” po tym, jak Kongres z opóźnieniem potwierdził zwycięstwo swojego demokratycznego rywala Joe Bidena.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Nie wydaje mnie się aby ten

Nie wydaje mnie się aby ten nakaz aresztowania wiązał się z ekstradycją .. a po takiej informacji Trump chyba raczej do Iraku samodzielnie nie pojedzie. I dlaczego w takim razie nie ścigali G.Buscha , który przecież nakazał ubicie ich ukochanego przywódcy S.Husaina , czy ma to coś wspólnego z nazwiskiem jego następcy Baracka Huseina Obamy ?

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Hussein nie był ukochanym

Hussein nie był ukochanym przywódcą Irakijczyków bo większość Irakijczyków to szyici a Hussein był sunnitą. Więc mniejszość trzymała za morde większość. Więc obalenie Husseina to był wspólny interes większości Irakijczyków i USA a raczej Izraela działającego za pomocą Ameryki.

Natomiast co innego zabicie Husseina a co innego zamordowanie gen. Soleimaniego dzięki któremu setki tysięcy a może nawet miliony irackich szyitów nie zostało wymordowanych przez Państwo Islamskie napuszczone przez USA i ich arabskich sojuszników na północny Irak żeby przeciąć szlak tranzytowy z Iranu do Hezbollahu

 

Skomentuj