Największa amerykańska firma zajmująca się ubezpieczeniami zdrowotnymi została pozwana za stosowanie sztucznej inteligencji z 90-procentowym poziomem błędu

Kategorie: 

Źródło: tg

Dla największej firmy ubezpieczeniowej UnitedHealthcare poziom błędów sztucznej inteligencji nie jest problemem, ale cechą tej pracy. UnitedHealthcare, największy ubezpieczyciel zdrowotny w Stanach Zjednoczonych, rzekomo wykorzystuje głęboko wadliwy algorytm sztucznej inteligencji, aby uchylać decyzje lekarzy i bezprawnie odmawiać starszym pacjentom kluczowych usług opieki zdrowotnej.

 

Prowadzi to do zbyt wczesnego wypisywania pacjentów z programów rehabilitacyjnych i placówek leczniczych, co zmusza ich do wydawania oszczędności na niezbędne leczenie, które byłoby objęte finansowanym przez rząd planem Medicare Advantage.

 

Wszystko wynika z pozwu złożonego w tym tygodniu w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Minnesota. Pozew wnoszą spadkobiercy dwóch zmarłych osób, którym UnitedHealth odmówiło ubezpieczenia zdrowotnego. W pozwie dąży się również do uzyskania statusu pozwu zbiorowego dla podobnych osób, których w całym kraju mogą być dziesiątki tysięcy.

 

Pozew został złożony równolegle z dochodzeniem prowadzonym przez Stat News, które w dużej mierze potwierdza twierdzenia pozwu. Dochodzenie opiera się na dokumentach wewnętrznych i korespondencji uzyskanej przez dziennikarzy, a także wywiadach z byłymi pracownikami NaviHealth, spółki zależnej UnitedHealth, która opracowała algorytm sztucznej inteligencji o nazwie nH Predict.

 

„Pod koniec mojej pracy w NaviHealth zdałem sobie sprawę, że nie jestem adwokatem, po prostu zarabiam dla tej firmy” – powiedziała Stat Amber Lynch, terapeuta zajęciowy i była menedżerka ds. obsługi pacjentów w NaviHealth. „Chodzi o pieniądze i dane” – dodała. „To odbiera godność pacjenta i nienawidzę tego”.

 

Jak wynika z pozwu, UnitedHealth zaczęło korzystać z nH Predict co najmniej w listopadzie 2019 r. i nadal z tego korzysta. Algorytm szacuje, ile opieki pooperacyjnej będzie potrzebował pacjent Medicare Advantage po poważnym urazie, chorobie lub innym wypadku, takim jak upadek lub udar. Opieka pooperacyjna może obejmować usługi takie jak terapia i wykwalifikowana pielęgniarka świadczona przez agencje opieki domowej, domy opieki i stacjonarne ośrodki rehabilitacji.

 

Nie jest jasne, jak dokładnie działa nH Predict, ale podobno oblicza koszt opieki powypadkowej, czerpiąc informacje z bazy danych zawierającej 6 milionów rekordów pacjentów. Menedżerowie NaviHealth wprowadzają określone informacje o pacjencie, w tym wiek, sytuację życiową i stan fizyczny, a algorytm sztucznej inteligencji generuje wyniki na podstawie podobnych pacjentów w bazie danych. Algorytm ocenia potrzeby medyczne, długość pobytu i datę wypisu.

 

Lynch zauważył jednak w rozmowie ze Statem, że algorytm nie uwzględnia wielu istotnych czynników wpływających na zdrowie pacjenta i czas rekonwalescencji, m.in. chorób współistniejących oraz tego, co dzieje się podczas pobytu w szpitalu, np. w przypadku zarażenia się zapaleniem płuc w placówce medycznej, lub zachorowania na COVID-19.19 w domu opieki.

 

Jak wynika z dochodzenia i pozwu Stat, szacunki te są często drakońskie. Na przykład w ramach planu Medicare Advantage pacjenci przebywający w szpitalu przez trzy dni są zazwyczaj uprawnieni do stu dni objętej opieką w domu spokojne opieki.  Jednak w nH Predict pacjenci rzadko przebywają w domach opieki dłużej niż 14 dni, zanim UnitedHealth odmówi im zapłaty.

 

Kiedy pacjenci lub ich lekarze poprosili o raporty nH Predict, UnitedHealth odrzuciło ich prośby, twierdząc, że informacje są poufne. Tak wynika z pozwu. Kiedy lekarze przepisujący lek nie zgodzili się z decyzją UnitedHealth dotyczącą zakresu leczenia pooperacyjnego potrzebnego swoim pacjentom, ich opinia była zazwyczaj odrzucana.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Aleksander_I

Do właściciela portalu.

Do właściciela portalu.

Domagam się eliminowanie komentarzy zawierających wulgaryzmy lub /i prowokacje. 

Brud słowny na stronie komentarzy  może odstraszyć stąd część zainteresowanych wiadomościami tego portalu. I moim zdaniem o to chodzi  wulgarnym prowokatorom

 

Portret użytkownika axell69

No przecież  , Inschtalator w

No przecież  , Inschtalator w końcu przemówił ludzki  (czytaj  Polskim  a nie chebrajskim )    ale jak zwykle zapomniał dodać że całe te niszczęście    bierze się  z mównicy    zwanej dla niepoznaki    amboną   - czyli tych  ludzkich głosów które absolutnie  nie powinny być  brane pod uwagę  (jakiś czarny  proszę  księdza)  zawsze wpierdala się w życie spragnionych  do życia owiec  , dusz pasterstwo prowadzi  do  utopii  ,  wziąwszy pod uwagę to że ani niebo   i ani piekło  nie istnieje  , tak to prawda  ,    ale jest jeszcze czyściec   który was wyczyści    z  zasobów  niczego nie zmieniając wstecznie  czy na   bieżąco   bo o przyszłości nie śmiem wspomnieć - więc  głupku   żydowski spierdzielaj  do     ziemi Egipskiej  obiecanego domu niewoli  -  my  Polachy nie mamy z wami niczego wspólnego   od przodków począwszy do dzisiaj 

Czwarty  rozbiór Polski   trwa w najlepsze - skoro komunie   się nie udało   to może Michnik (spierdolina  antyPolska ) i   prałat   was oświci ??  ha ha  który prałat   prawdę  wam powiedział ?!?!    

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika axell69

Ciekawe rzeczy  przedstawia

Ciekawe rzeczy  przedstawia nasz  legendarny  sTalinnnn który  z dupy bierze  te  arty  o stanach zjebanej ameryki   i UnitedHealthcare,  na  Polskim rodzimym rynku  grasuje  taki sam szubrawciec   zwany ZUS em  , robi   tą samą  parchatą   robotę  która polega na   wykluczniu  ludzi naprawdę  chorych z   mozliwości  leczenia  nabytych chorób  , choroby są  wynikiem ciężkiej pracy w  również zjebanym kraju   zarządzanym przez  nie polskie gnidy w  warunkach uciążliwych(do taakich  nie zalicza się kurew urzędniczych )  -   co powoduje  objawy chorobowe   nabyte w związku z wykonywaną  pracą  które przekształca się  w  wyniku myślo-zbrodni w  choroby dziedziczone    po linii  rodzinnej lub  DNA   - co oczywiście  jest nie prawdą , ale co tam   nasze  chorobowe stany  , ważniejsze są dla  artstów  którzy dla niepoznaki nazywają  się  adminami i  legendami polskojęzycznymi - 

Macie czytać o  nieszczęsciu obywateli  stanów  zjebanej amryki  -  wtedy zapomnicie  o swoim lub   bliskich waszych    nieszczęściu i wyniku tych  na pozór  przypadkowych  artów   świadomość  wasza spada do  stanu skupienia  zerowego  , ale   ...podobno  nic tak zjebanego umysłowo  obywatela nie cieszy   jak  nieszczęście   drugie  bo jeśli on nawet zyje zza oceanem  ,gówno prawdy ,  wzburzonych wód ... to jednak Ony tam  chorują i mają poprostu porzejebane     a   my w tej  krainie  procentem i  kensetem płynącą  już  nie ?!?!

Jest  kolejny  art   z pod ręki samego admina  o  podobnej  tematyce -  kto czytał ten  z całą pewnoącią   zrobił "ufffff- całe szczęście" że to dotyczy tych  debili zza mórz  i oceanów , bo  w polin takie rzeczy   nie  istnieją  -------- polewka   od rana do wieczora   z powodu tej obżydliwej narracji  dla   kuva tępaków i  czytelników  Inschtalatora  BA talionów  Jehowa  i innych dewiantów   made in  bibel

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj