Powstał projekt samochodów umożliwiających podróż pod wodą

Kategorie: 

Miliarder Elon Musk, który w ostatnim czasie pracuje nad projektem naddźwiękowej kolejki "Hyperloop" ujawnił iż rozpocznie prace nad projektem pierwszych samochodów, które będą zdolne do poruszania się pod wodą. Jest to już kolejna technologia, która początkowo pojawiała się tylko w filmach, jednak nauka w obecnym stanie jest zdolna do wprowadzenia jej w życie.

 

W zeszłym miesiącu pojawiła się wiadomość iż osoba pragnąca zachować anonimowość zakupiła na aukcji słynny samochód Jamesa Bonda, który pojawił się w filmie "Szpieg, który mnie kochał", za cenę 866 tysięcy dolarów. Dopiero niedawno wyszło na jaw, że pojazd został kupiony przez samego Elona Muska, co było pewnym zaskoczeniem dla wielu osób. Co więcej, miliarder przyznał iż posiada już pewne plany co do niego.

 

Jego projekt zakłada opracowanie samochodu, dzięki któremu będziemy mogli poruszać się na lądzie a za pomocą jednego przycisku zamienimy go w pojazd przystosowany do podwodnych podróży, tak jak to miało miejsce w filmie. Jednak obecnie brakuje szczegółowych informacji na temat tego jak zostanie on wykonany.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wideo/miliarder-elon-musk-chce-stworzyc-podwodne-samochody

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj