Rewolucyjna technologia kostek M-Blocks może pozwolić na budowę cyborga podobnego do T-1000

Kategorie: 

Kadr z filmu Terminator 2: Dzień Sądu - źródło: Wikipedia
Naukowcy dokonują coraz większych postępów w dziedzinie nauki tłumacząc, że nowe zaawansowane technologie pomogą nam w wielu dziedzinach życia. Według oficjalnych wersji, wynalazki są przeznaczone dla dobra ludzkości jednak można również uznać, iż jest to przykrywka dla prowadzenia nowego wyścigu zbrojeń.

 

Inżynierowie z Instytutu Technologii w Massachusetts opracowali modularne kostki sześcienne M-Blocks, dzięki którym można tworzyć przedmioty o dowolnym kształcie. Wynalazek ma pomóc ludzkości np. w budownictwie, jednak mówi się również o zastosowaniu militarnym.

 

Kostki M-Blocks nie posiadają zewnętrznych, ruchomych części a specjalnie ułożone magnesy, dzięki którym są w stanie "wchodzić" jeden na drugi, skakać lub tarzać się. Naukowcy z MIT wyjaśnili, że każdy M-Block posiada tzw. koło zamachowe, które pozwala wykonywać aż 20 tysięcy obrotów na minutę. Kostki mogą łączyć się ze sobą w momencie pędu koła zamachowego, które obraca magnesy tak aby przyciągały się. Aby dokładniej zrozumieć na czym to polega, warto obejrzeć poniższy film.

Technologia jest dopiero we wczesnych fazach rozwoju, a w przyszłości prawdopodobnie pojawią się o wiele bardziej zaawansowane pomysły z wykorzystaniem M-Blocków. Naukowcy mają nadzieję, że kostki te będzie można poddać miniaturyzacji, tworząc mikroboty które pozwolą na skonstruowanie tzw. Transformerów, które mieliśmy okazję oglądać w filmie "Transformers". Co więcej, dzięki M-Blockom przyszła technologia może okazać się tak zaawansowana iż uczeni będą w stanie opracować cybernetycznego zabójcę T-1000 z ciekłego metalu - dokładnie takiego samego jaki pojawił się w znanym filmie "Terminator 2: Dzień Sądu".

 

Nietrudno zauważyć, że w ostatnim czasie coraz więcej wynalazków z filmów science fiction jest opracowywanych w rzeczywistości, jednak opracowanie robota T-1000 może okazać się katastrofą, gdyby maszyna rzeczywiście uzyskała samoświadomość. Sztuczna inteligencja wciąż postępuje a uczonym zależy na tym aby była na jak najwyższym poziomie.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/uczeni-sa-o-krok-blizej-opracowania-filmowego-robota-t-1000

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Karl

To co pojawia się w filmach

To co pojawia się w filmach S-F, często pobudza inwencje naukowców i inżynierów. Np Star Trek i jego komunikatory - poajiwają się telefony komórkowe, czy już zapewne niedługo napęd nadprzestrzenny(? nigdy nie byłem wielkim fanem ST, ale SW już tak:p) 

Portret użytkownika Klocki duplo

klocki duplo ...  fajna

klocki duplo ...  fajna zabawka ale terminatora z tego nie bedzie....  Nie wiem kto mogl skierowac taka mysl w te strone jako budulec do przeciez istniejacego produktu ...  T1000 to istniejacy projekt i nie ma nic wsolnego z tymi klockami :) 
T1000 to poprostu kulisty generatr( w ksztalcie kuli) plazmy z milionami promieni dookola . i jest zatopiona w plynnym metalicznym i magnetycznym materiale ...      Zadna tajemnica   i prosty projekt ...  Mozna to samemu opracowac w 5 minut ...  ale KLOCKI ....?  HAHAHAHAH Kto to by mial niby budowac....   i poco .... chyba zeby sprzedawac bateryjki do kazdego klocka   ale to i tak tylko w sklepie z zabawkami chyba , bo nie w wojsku...   Matolom wam czaszki niezle a wiara przyklaskuje ....   Test na glupote ...  jak bardzo was juz oglupili .... 

Portret użytkownika Wkurwiony Rycerz

"Nietrudno zauważyć, że w

"Nietrudno zauważyć, że w ostatnim czasie coraz więcej wynalazków z filmów science fiction jest opracowywanych w rzeczywistości,"..
 To nie tak... Producenci Hollywoodu to wyłącznie illumnaci z odpowiednim stopniem wtajemniczenia. Realizowane tajne projekty tej gadziej społecznosci najbogatszych świata, wprowadzają w "artystycznym przekładzie" na ekrany w postaci filmów SF.. To taka jest kolejność....
 Przecież to tylko "SF".. Kto uwierzy, że tak będzie naprawdę...

Portret użytkownika weś

Wczorajsze science fiction

Wczorajsze science fiction jest jutrzejaszą rzeczywistością.
 
Waże jest mieć uwagę na teraźniejsze filmy fantasy i science fiction. Ktoś to nagrywa potem pokolenia to realizują i nie dziwcie się że jest jak jest, jak sami to kształtujecie.

Skomentuj