Rewolucyjna technologia kostek M-Blocks może pozwolić na budowę cyborga podobnego do T-1000

Kategorie: 

Kadr z filmu Terminator 2: Dzień Sądu - źródło: Wikipedia
Naukowcy dokonują coraz większych postępów w dziedzinie nauki tłumacząc, że nowe zaawansowane technologie pomogą nam w wielu dziedzinach życia. Według oficjalnych wersji, wynalazki są przeznaczone dla dobra ludzkości jednak można również uznać, iż jest to przykrywka dla prowadzenia nowego wyścigu zbrojeń.

 

Inżynierowie z Instytutu Technologii w Massachusetts opracowali modularne kostki sześcienne M-Blocks, dzięki którym można tworzyć przedmioty o dowolnym kształcie. Wynalazek ma pomóc ludzkości np. w budownictwie, jednak mówi się również o zastosowaniu militarnym.

 

Kostki M-Blocks nie posiadają zewnętrznych, ruchomych części a specjalnie ułożone magnesy, dzięki którym są w stanie "wchodzić" jeden na drugi, skakać lub tarzać się. Naukowcy z MIT wyjaśnili, że każdy M-Block posiada tzw. koło zamachowe, które pozwala wykonywać aż 20 tysięcy obrotów na minutę. Kostki mogą łączyć się ze sobą w momencie pędu koła zamachowego, które obraca magnesy tak aby przyciągały się. Aby dokładniej zrozumieć na czym to polega, warto obejrzeć poniższy film.

Technologia jest dopiero we wczesnych fazach rozwoju, a w przyszłości prawdopodobnie pojawią się o wiele bardziej zaawansowane pomysły z wykorzystaniem M-Blocków. Naukowcy mają nadzieję, że kostki te będzie można poddać miniaturyzacji, tworząc mikroboty które pozwolą na skonstruowanie tzw. Transformerów, które mieliśmy okazję oglądać w filmie "Transformers". Co więcej, dzięki M-Blockom przyszła technologia może okazać się tak zaawansowana iż uczeni będą w stanie opracować cybernetycznego zabójcę T-1000 z ciekłego metalu - dokładnie takiego samego jaki pojawił się w znanym filmie "Terminator 2: Dzień Sądu".

 

Nietrudno zauważyć, że w ostatnim czasie coraz więcej wynalazków z filmów science fiction jest opracowywanych w rzeczywistości, jednak opracowanie robota T-1000 może okazać się katastrofą, gdyby maszyna rzeczywiście uzyskała samoświadomość. Sztuczna inteligencja wciąż postępuje a uczonym zależy na tym aby była na jak najwyższym poziomie.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/uczeni-sa-o-krok-blizej-opracowania-filmowego-robota-t-1000

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Karl

To co pojawia się w filmach

To co pojawia się w filmach S-F, często pobudza inwencje naukowców i inżynierów. Np Star Trek i jego komunikatory - poajiwają się telefony komórkowe, czy już zapewne niedługo napęd nadprzestrzenny(? nigdy nie byłem wielkim fanem ST, ale SW już tak:p) 

Portret użytkownika Klocki duplo

klocki duplo ...  fajna

klocki duplo ...  fajna zabawka ale terminatora z tego nie bedzie....  Nie wiem kto mogl skierowac taka mysl w te strone jako budulec do przeciez istniejacego produktu ...  T1000 to istniejacy projekt i nie ma nic wsolnego z tymi klockami :) 
T1000 to poprostu kulisty generatr( w ksztalcie kuli) plazmy z milionami promieni dookola . i jest zatopiona w plynnym metalicznym i magnetycznym materiale ...      Zadna tajemnica   i prosty projekt ...  Mozna to samemu opracowac w 5 minut ...  ale KLOCKI ....?  HAHAHAHAH Kto to by mial niby budowac....   i poco .... chyba zeby sprzedawac bateryjki do kazdego klocka   ale to i tak tylko w sklepie z zabawkami chyba , bo nie w wojsku...   Matolom wam czaszki niezle a wiara przyklaskuje ....   Test na glupote ...  jak bardzo was juz oglupili .... 

Portret użytkownika Wkurwiony Rycerz

"Nietrudno zauważyć, że w

"Nietrudno zauważyć, że w ostatnim czasie coraz więcej wynalazków z filmów science fiction jest opracowywanych w rzeczywistości,"..
 To nie tak... Producenci Hollywoodu to wyłącznie illumnaci z odpowiednim stopniem wtajemniczenia. Realizowane tajne projekty tej gadziej społecznosci najbogatszych świata, wprowadzają w "artystycznym przekładzie" na ekrany w postaci filmów SF.. To taka jest kolejność....
 Przecież to tylko "SF".. Kto uwierzy, że tak będzie naprawdę...

Strony

Skomentuj