Amazon wprowadzi drony dostawcze i latające magazyny

Kategorie: 

Źródło: Amazon

Już od kilku dobrych lat, korporacja Amazon chce dostarczać swoje produkty do klientów w zupełnie inny, nowoczesny sposób. Chodzi oczywiście o wykorzystanie latających dronów. Jednak teraz docierają do nas kolejne, bardzo interesujące szczegóły. Okazuje się bowiem, że Amazon opatentował latające magazyny - nie ma tu żadnej przenośni!

 

Jak można przeczytać w dokumencie, Amazon określa te urządzenia jako "latające centrum realizacji zamówień". Patent zakłada aby przenośne, latające magazyny, wraz z odpowiednią ilością zaopatrzenia, przebywały w powietrzu nad konkretną lokalizacją. Firma może je umieszczać w miejscach, gdzie organizowane będzie jakieś większe wydarzenie, np. w pobliżu stadionu. Wydarzenia gromadzą ludzi, a ludzie to potencjalni klienci, którzy składając zamówienie w sklepie internetowym Amazon niemal natychmiast otrzymają wybrany produkt.

Drony będą zabierać z latającego magazynu przesyłki i dostarczać je prosto do rąk klientów. Wśród nich będą bezzałogowce, zdolne do transportowania żywności, którą będzie można utrzymać w danej temperaturze (zimne piwo lub gorące hot-dogi). Amazon przewiduje również zbudowanie specjalnych transporterów, które mogłyby zabierać do latającego magazynu drony, zaopatrzenie, a nawet ludzi.

 

Pomysł brzmi dość nieprawdopodobnie, ale z pewnością jest to możliwe do zrealizowania. Początkowo same dostawy przy pomocy dronów wydawały się niemożliwe, lub przynajmniej trudne do wykonania, a dziś taki środek dostawczy stosuje coraz więcej firm na całym świecie.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maryjan_66

Hmmm, i takie coś będzie

Hmmm, i takie coś będzie wlatywało nad moją głowę bez uprzedzenia z nie wiadomo jakim ładunkiem i zamiarem? Cy może jednak wcześniej będzie pytało mnie możliwość naruszenia mojej strefy osobistej? Wyglada, że umowa dostarczania będzie musiała być bardziej szczegółowa a niżeli obecne z telefonią komórkową. Smile

Skomentuj