Nietypowe opady śniegu we Włoszech

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Włochy zostały zaatakowane przez nagłe obfite opady śniegu. Oczywiście nie wystąpiły one na wybrzeżu Morza Śródziemnego, tylko w Alpach, ale i tak meteorolodzy są zaskoczeni ilością białego puchu jaki spadł w środku lata.

Niezwykły jak na porę roku opad śniegu wystąpił na przełęczy Stelvio znajdującej się w północnych Włoszech, na granicy ze Szwajcarią. Znajduje się tam najwyższej położona utwardzona droga w Europie. Znajduje się ona na wysokości aż 2757 metrów, czyli znacznie wyżej od najwyższego szczytu w Tatrach.

 

Pomimo tego, że śnieg w Alpach w środku lata, na tej wysokości nie jest rzadkością, zwłaszcza na wysokościach powyżej 1200 metrów nad poziomem morza, eksperci od zjawisk pogodowych twierdzą, że jest on bardzo obfity jak na tę porę roku. Przywykliśmy już do seryjnie pojawiających się informacji wskazujących na zabójcze globalne ocieplenie. Tymczasem okazuje się, że rekordy temperaturowe notowane na całym świecie nie powodują, że w Alpach można się spodziewać wyłącznie topnienia lodowców i od czasu do czasu występuje tam anomalna zima w środku lata.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj