Ekstremalne opady śniegu w Europie, niebezpieczna sytuacja w górach

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W ciągu ostatnich dni Europa doświadcza wyjątkowo śnieżnej zimy. Najtrudniejsza sytuacja jest w obszarach górskich, szczególnie w Alpach, karpatach i w Tatrach. W wielu miejscach schodzą niebezpieczne lawiny.

W Bawarii, na południu Niemiec, zeszła potężna lawina, która zablokowała jeden z hoteli i poważnie go uszkodziła.

Hotel znajduje się w miejscowości Balderschwang, w pobliżu granicy z Austrią. Ratownicy przeprowadzili ewakuację stu gości hotelowych. Na szczęście obyło się bez ofiar. Obfite opady śniegu trwają w dalszym ciągu i niebezpieczeństwo lawinowe pozostaje na wysokim poziomie.

Ogromne opady śnieg wystąpiły również w Szwajcarii. W szwajcarskich Alpach spadło około 90 cm śniegu i cały czas pada. Zaspy odcięły od świata zewnętrznego miejscowość Disentis w której żyje 2200 osób..

Równie trudne warunki pogodowe występują w austriackich Alpach.

A tak wyglądała wczoraj sytuacja w Tatrach po słowackiej stronie, na wysokości około 2000 m npm.

Wcale nie lepiej wygląda to w Rumunii i okolicy Karpat. Spora cześć tego kraju znajduje się pod śniegiem

Cavnic, Rumunia - źródło: Twitter

A tak wyglądały wczoraj warunki pogodowe w środkowych Włoszech

 

Zima zwłaszcza w górach nie odpuszcza, co cieszy zwolenników "białego szaleństwa". Jednak narciarze muszą się liczyć z tym, że dojazd do górskich kurortów jest obecnie znacznie utrudniony, a sytuacja na niektórych stokach jest niepewna ze względu na rosnące zagrożenie lawinowe.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

No i znowu nici z ataku na

No i znowu nici z ataku na Rosję. Może za rok zima będzie lżejsza i się banksterce uda. Będzie ACTA to będzie też łatwiej opinią sterować. Dzyń, dzyń, dzyń, dzwonią dzwonki sań... ajć to nie dzwonki, lecz kajdanki. Po Francji Niemcy, potem UK.

Portret użytkownika baca

biedni hitlerowcy po raz

biedni hitlerowcy po raz milionowy tak mocno się poświęcili atakiem folksdojczów na Polskę że jak zwykle nie przewidzieli że im w odsłoniętą dupę klapsa da Dziadek Mróz...

oni odkąd zeszli z drzew nie wiedzą że są cztery pory roku... cztery: aj, cwaj, draj, ajwaj

 

Skomentuj