Anomalne śnieżyce w Hiszpanii i we Włoszech.Tysiące ludzi utknęło w swoich samochodach

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Tegoroczna zima zaskakuje nie tylko Amerykanów, śnieżny armagedon wystąpił w Hiszpanii i we Włoszech. Setki ludzi zostało uwięzionych w swoich samochodach na autostradach. Służby ratunkowe musiały odkopywać samochody spod ponad metrowej warstwy śniegu.

Obfite opady śniegu zaskoczyły mieszkańców Hiszpanii i Włoch. Opad odciął główne drogi prowadzące do Madrytu, a we włoskich Alpach spadło kilka metrów białego puchu!

Hiszpanie próbując sobie poradzić z dramatyczną sytuacją, na drogach uruchomili nawet wojsko. Żołnierze pracowali w pocie czoła, aby uratować uwięzionych w samochodach pasażerach podróżujących autostradą AP6, prowadzącą z miasta Segovia do Madrytu. Anomalny opad śniegu wystąpił akurat wtedy, kiedy wielu Hiszpanów podróżowało do domów po Bożym Narodzeniu.

Podobna sytuacja wystąpiła we włoskich i szwajcarskich kurortach w Alpach. Niektórzy turyści utknęli tam od sobotniej nocy i nadal nie mogą się wydostać. Służby porządkowe usiłują przebić w śniegu korytarze, które umożliwią ewakuację.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika On 46

Ja nie mogę od dzisiaj złego

Ja nie mogę od dzisiaj złego słowa nie powiem na Polskich drogowców. A swoją drogą to dziwne w Polsce mamy bardzo łagodną zimę jak można nazwać to zimą, pomimo że jesteśmy raczej bliżej bieguna usytuowani na północy europy i zimy były u nas czymś normalnym. Czyżby nie jest to czasem nagroda od Boga.

Skomentuj