Kanały Wenecji wyschły w ciągu jednej nocy

Kategorie: 

Źródło: RTÉ News (Youtube)

Wenecja, to miasto znane przede wszystkim z płynących przez nie kanałów. To historyczne miasto, doświadcza właśnie bezprecedensowego odpływu wody. Gondole, łodzie i tramwaje wodne, zostały wyrzucone na brzeg, co znacznie utrudniło poruszanie się po jego dzielnicach.

 

Nagrania dostępne w sieci, ukazują krajobraz Wenecji pozbawionej wody. Wizja tego historycznego miasta, pozbawionego wody ma prawo zaskakiwać, lecz nie jest to skutek niewytłumaczalnych anomalii. Zarówno wyższy jak i niższy poziom wody w Wenecji zależy przede wszystkim od dwóch czynników - pływów księżycowych i wiatru.


Potężny odpływ z 2018 roku


Odpływ z 2020 roku

Jeśli wody jest więcej, prawie na pewno ma to związek z Księżycem i wzmagającą jego oddziaływanie pogodą. Dokładnie takie same są przyczyny okresowych niedoborów wody w Wenecji. Po raz ostatni, do podobnego incydentu, doszło w styczniu 2020 roku. Do szczególnie dotkliwego odpływu doszło tam natomiast w 2018 roku, kiedy to zbiegło się ono ze zjawiskiem "superksiężyca".

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Trochę ukrytej symboliki.

Trochę ukrytej symboliki.

W Wenecji długo stacjonowała tzw. "Czarna Szlachta". Zaczątek wszelkiego zła na świecie. Dzięki temu, że było to niejako Miasto na Wodzie, obowiązywało Prawo Morskie, które dotyczyło z czasem wszystkich krajów. Zabezpieczyli się w ten sposób przed odpowiedzialnością za to co robią "na lądzie". bo są "na morzu".

A tu proszę, już nie są. Już są miastem na lądzie i będzie ich obowiązywać Prawo Naturalne, Zwyczajowe. Czyli po naszemu : zaległy wpierdol jest w drodze. Koniec Czarnej Szlachty i ich władzy nad resztą  świata.

Ale to tylko symbolika.

Portret użytkownika baca

a wiesz że kiedyś przebadano

a wiesz że kiedyś przebadano dna ich i się okazało że to... nasi Słowianie?

serio... starzy dobrzy Wenedowie, którzy skolonizowali parę tysięcy lat temu ten kawałek europy...

na obrzerzach naszego imperium były twierdze wojskowe o nazwie Brześć... i tak się własnie składa że obok wenecji też jest jedna... dziś się nazywa Brescia... nad atlantykiem Brest a na wschodzie od cholery Brześciów...

Być może kiedyś ich pokuszono i zwiedziono z z dobrych Słowian zrobili się jak ukry... ale geny nadal mają nasze...

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Wiem, wiem, baco.

Wiem, wiem, baco.

Katalonia, Bretania francuska, północ afryki-Alanowie też były założone przez Słowian. I wiele innych miejsc w basenie Morza Śródziemnego też ma historię zapoczątkowaną przez Słowian. Ale to czasy mniej więcej równoległe migracji Słowian w kierunku Tybetu. Jakieś 6-5 tyś lat temu. Badania DNA mitochondrialnego wskazują, iż Słowianie zamieszkują tereny Europy wschodniej od conajmniej 11 700 lat. Czyli jesteśmy najstarszym Narodem w Europie. A mają nas za dzikusów, co w 966 roku wyszli z lasu i się ochrzcili.

Pozdrówka.

Portret użytkownika Ted

Czy tak trudno napisać, kiedy

Czy tak trudno napisać, kiedy to się wydarzyło ?????

Wszystko a jakże by inaczej, przez " globalne ocieplenie ". Wenecja już dawno, według wielkich specjalistów od zmian klimatycznych, miała być pod wodą. Jak do Europy zawita lodowiec, to też przez globalne ocieplenie, bo ciągle skubać trzeba idiotów, na takie hasełka.

Zniszczę tą planetę.

 

Portret użytkownika jaa

Akurat mamy pełnię więc

Akurat mamy pełnię więc pewnie Księżyc ciągnie wodę w drugą stronę. Pytanie, czy w poprzednich pełniach też tak było, czy może było odwrotnie? Wiatr w Wenecji wiał od lądu w kierunku morza, czy odwrotnie? Jeżeli było odwrotnie to skąd wiadomo, która pełnia Księżyca wpływa na wodę w Wenecji tak, że jej ubywa, a, która tak, że jej przybywa?

Strony

Skomentuj