Nietypowy zimny front pogodowy na Kubie

Kategorie: 

Źródło: ecowars.tv

Niektóre obszary kubańskiej wyspy znalazły się w zasięgu nietypowe dla tej pory roku. Temperatura na Kubie, spadła w niektórych miejscach do +4°C , a średnia dla tej pory roku to na ogół w zakresie od +22 +28°C, Jak donoszą meteorolodzy kubańscy, zimne i suche powietrze przybyło na Kubę od strony Atlantyku.

 

Ponad 20 stacji meteorologicznych w kraju wyposażonych w czujniki termiczne zarejestrowało temperaturę poniżej 10°C.  Najbardziej zauważalna chłodzenia obserwowano w regionach centralnych i zachodnich, gdzie powietrze miało temperatury między +10 +13 ° C. Rekordowo minimalna temperatura wyniosła  +4°C w rejonie Baynoa położonym na zachód od stolicy Hawany. W samej stolicy temperatura wyniosła około 11°C.  Z danych historycznych wynika, że temperatury poniżej +17°C obserwowano w Hawanie jedynie w wyjątkowych przypadkach.

 

Oczywiście, wszyscy żyjący na wyspie wiecznego lata doświadczyli szoku widząc opad śniegu.  Widok w postaci pokrytych śniegiem plaż i ulic w subtropikalnym klimacie Kuby to naprawdę niezwykły widok i też nieco zastanawiający. Warto wiedzieć, że na Kubie nie ma zimy, a cały rok jest podzielony na dwa, mniej lub bardziej wyraźne sezony, sucha od listopada do kwietnia, i pora deszczowa od maja do października.  Zwykle od grudnia do lutego, pogoda jest najbardziej suchy i zimna, więc śnieg, choć mały, nie pasuje do tej szerokości geograficznej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika pako1205

Burdele na Kubie to była

Burdele na Kubie to była tylko namiastka możliwości północnego sąsiada w porównaniu do burdelu na skalę całej planety,który obecnie się realizuje,łącznie z pogodowym za sprawą tych "przemędrców",speców od eksterminacji. Ta wysepka na zawsze w historii pozostanie skazą dla tych oprawców naszych czasów.

Skomentuj