Na wojnie Rosji i Ukrainy trwa impas i walka na wyniszczenie

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Na froncie wojny Rosji z Ukrainą zapanowała stagnacja. Rosjanie nie osiągają błyskotliwych zwycięstw, a Ukraińcy skutecznie się bronią. Najlepiej Rosjanom idzie w okolicach Mariupola, gdzie otoczyli broniących się Ukraińców. Trwa tam właśnie brutalna walka i katastrofa humanitarna. Upadek miasta wydaje się nieunikniony, ale jeszcze wiele krwi zostanie przelanej.

Na odcinku krymskim frontu trwa stagnacja. Chersoń nadal pozostaje jedynym dużym miastem ukraińskim jakie udalo się zająć okupantom. Natarcie w kierunku MIkołajewa utknęło zatem zdobycie Odessy odwlecze się.

 

Na północnym wschodzie trwają ciężkie walki. Bronią się nadal miasta Sumy, Czernichów, Charków i stolica Kijów. W okolicy tego ostatniego miasta trwają walki na linii miast Bucza i Irpień. Zostały one one zrównane z ziemią przez ciągłe ataki rakietowe. Mimo to Ukraińcy nadal się bronią, a Rosjanie ostrzeliwując Kijów używają rakiet, bo nadal są zbyt daleko aby mogli prowadzić ostrzał artyleryjski.

 

Trudno powiedzieć co planują dalej Rosjanie. Widać, że zgromadzone siły inwazyjne nie wystarczają nawet, żeby zdobyć Charków a co dopiero Kijów. Z drugiej strony huraoptymistyczne wieści o krytycznym stanie rosyjskiej armii też należy traktować z rezerwą. Rosja na pewno przegrupuje siły i zaatakuje, ale czy to będzie oznaczać, że znajdziemy się bliżej tej barbarzyńskiej wojny? Niestety nic na to jeszcze nie wskazuje.

 

W trwającej 10 lat interwencji ZSRR w Afganistanie zginęło 15 tysięcy sowieckich żołnierzy. Teraz taką ilość trupów armia rosyjska osiągnęła w niecałe trzy tygodnie. A próba zdobywania miast może tylko szybko zwiększyć ilość trupów, szczególnie po stronie atakującej.

Ocena: 

5
Średnio: 4.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Aqua

To ludobójstwo. Holokaust

To ludobójstwo. Holokaust Słowian. Jak w czasie II wojny. Mówiło się jedynie o Żydach, ale dotyczyło to Słowian. Krzywda ludzka różnych ludzi na Ukrainie, ale celem jest rdzenna ludność naszych ziem. M.in., dlatego że jest oporna na nowy porządek, więc przeszkadza. To nie typowa wojna, to ludobójstwo. Dużo zbrodni wojennych. Niszczenie budynków mieszkalnych. Strzelanie do bezbronnych. Niedotrzymywanie umów o korytarzach humanitarnych. Uniemożliwianie dostarczenia jedzenia i ewakuacji ludzi z miast, w których są działania wojenne. Przykład ludzi z Mariupola. Przy tym ostrzał budynków, w których się ukrywają. To są zbrodnie, to jest nieludzkie. Działa się tak wobec zwykłych bezbronnych ludzi. Ta krzywda musi się zakończyć natychmiast. Jeśli Rosji zależałoby na pokoju, to wstępem do tego jest zaprzestanie działań wojennych. Jedynie to wskazywałoby na szczerość intencji. W tym konflikcie jest też konieczność wycofania wojska z zajętych ziem, ze względu na niehumanitarne traktowanie ludzi. Wtedy mogą ustalać szczegóły rozejmu. Nieczłowiekiem jest, kto zachowuje się nieludzko, a nie kogo się tak nazwie. Rosja wykonawca, plan jest tego, kto zyskuje, czyli struktur NWO. Rola w tym tzw. zachodu to jest ważny temat na później. Teraz najważniejsze jest zaprzestanie działań wojennych, ludobójstwa. Pokój na Ukrainie, by ludzie mogli spokojnie wrócić, a nie tułać się po świecie. Im dłużej to trwa, tym więcej strat dla wszystkich krajów naszego regionu. Odpowiedzialność za krzywdę spada na tego, kto działa, kto rozkazuje i kto stworzył plany oraz przyczynił się do ich realizacji.

Portret użytkownika Q

Rosjanie to też słowianie .

Rosjanie to też słowianie . Ale odpowiedz na pytanie dlaczego w tych ostrzelanych blokach mieszkalnych nie ma futryn okiennych w murach ? Od kiedy to po wybuchu w jednym punkcie budynku wylatują z murów wszystkie okna razem z futrynami ?

Portret użytkownika Kwazar

Oto najnowsze niestety

Oto najnowsze niestety NIEOFICJALNE z komóry wieści z Ukrainy ! Na jednym z ukraińskich osiedli mieszkaniowych chcieli się zainstalować bohatyry i w tarcze uzbroić. Mieszkańcy osiedla ich WYJEBALI na kopach i pęściach tam gdzie jest bohatyra uczciwe miejsce ...w grobie okopu. Wszyscy jak widać kochają bohatyrów :))) 

Portret użytkownika ba

A co mówi Biblia na temat

A co mówi Biblia na temat wojny :

Izajasza 34: 1  Zbliżcie się, narody, by słuchać,+ a wy, grupy narodowościowe,+ natężcie uwagę. Niech słucha ziemia i to, co ją napełnia,+ żyzna kraina+ i cały jej plon.+  Bo Jehowa pała oburzeniem na wszystkie narody+ i złością na całe ich wojsko.+ Przeznaczy je na zagładę; wyda je na rzeź.+  I będą wyrzuceni ich zabici, a z ich trupów będzie się unosił smród;+ i góry rozpłyną się od ich krwi.+

Mateusza 26: 52  Wtedy Jezus powiedział do niego: „Włóż swój miecz z powrotem na jego miejsce,+ bo wszyscy, którzy chwytają za miecz, od miecza zginą.+

Objawienia 6: 15  A królowie ziemi i najznamienitsze osobistości, i dowódcy wojskowi, i bogaci, i silni, i każdy niewolnik, i każdy wolny ukryli się w jaskiniach i w skalnych masywach+ gór. 16  I mówią do gór i do masywów skalnych: „Padnijcie na nas+ i ukryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie+ i przed srogim gniewem Baranka,+ 17  ponieważ nadszedł wielki dzień+ ich srogiego gniewu,+ a któż zdoła się ostać?”+

Malachaisza 4: 1 „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Strony

Skomentuj