Rosyjski atak na Krzywy Róg i Odessę - użyto najnowocześniejszych pocisków manewrujących Kh-101

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

W dniu 13 czerwca 2023 r., miasto Krzywy Róg na Ukrainie zostało zaatakowane za pomocą rosyjskich pocisków Kh-101. Atak ten spowodował śmierć co najmniej dwunastu osób i ranił 25 innych. Pociski niszczyły różne budynki cywilne, w tym pięciopiętrowy budynek mieszkalny. Atak ten jest szczególnie tragiczny, ponieważ według burmistrza Krzywego Rogu, Oleksandra Vilkula, prawdopodobnie pod gruzami znajdują się dalsze ofiary​.

 

Użyte do ataku na Krzywy Róg pociski Kh-101 to rosyjskie pociski manewrujące, zdolne do przenoszenia konwencjonalnych i nuklearnych głowic bojowych. Pociski te są zaprojektowane do unikania systemów obrony przeciwrakietowej, lecąc na niskich wysokościach, co pozwala im unikać wykrycia przez radary. Kh-101 jest wyposażony w konwencjonalną głowicę bojową, podczas gdy Kh-102 może przenosić głowicę jądrową o mocy 250 kt​.

 

Pocisk Kh-101 ma długość 7,45 m i średnicę 0,51 m. Jest zdolny do lotu na odległość od 2500 do 2800 km, chociaż niepotwierdzone doniesienia rosyjskiego Ministerstwa Obrony twierdzą, że maksymalny zasięg wynosi 4500 km. Pocisk ten jest zdolny do lotu na wysokościach od 30 do 60 m, a na wysokościach marszowych utrzymuje się na wysokości około 6000 m. Do celów nawigacyjnych pocisk korzysta z systemu elektrooptycznej korekty, który porównuje teren z mapą terenu zapisaną w komputerze pokładowym pocisku, jak również z systemu nawigacji satelitarnej GLONASS. Pociski Kh-101 zostały użyte tylko kilka razy w operacjach bojowych od czasu ich wprowadzenia do służby w 2012 r.

 

Następnego dnia, w nocy z 13 na 14 czerwca, Rosjanie przeprowadzili kolejny atak rakietowy na ukraińskie obiekty wojskowe i infrastrukturę w Odessie. Tym razem do ataku użyto pocisków manewrujących Kalibr wystrzelonych z morza oraz dronów kamikaze. Z czterech wystrzelonych pocisków, trzy zostały zestrzelone, ale jeden trafił w cel cywilny​.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Te i podobne ataki

Te i podobne ataki potwierdzają tylko to o czym mówię od samego początku tego konfliktu - tej wojny parchy i banderowcy nie są w stanie wygrać.
I nie zmieni tego stanu rzeczy ta nadchodząca ofensywa o której bredzą już od kilku ładnych miesięcy, jeszcze "niedawno" przeszkodą do jej rozpoczęcia była zima a gdy "pobredzą" sobie 
jeszce parę miesięcy, to ponownie przeszkodą dla jej rozpoczęcia będą warunki atmosferyczne, tym razem w nadchodzącej jesieni i jej roztopy a potem kolejna nadchodząca zima.

Może nawet dojść do manipulacji i jakieś niewielkie walki zbrojne
zostaną ogłoszone jako rozpoczęcie tej ofensywy ale nie ulegajmy propagandzie - teraz akurat to mamy na tapecie - niewielkie siły banderowskie kryjąc się w jakiś małych zagajnikach atakują ponosząc ogromne straty, atakują bez przygotowania  po prostu mięso armatnie jest rzucane na straty.
Mówiłem o tym niedawno, że jest duże oczekiwanie ze strony, powiedzmy   zachodu na ofensywę, bo ładujemy kasę i sprzęt w banderlandię a efektu nie ma żadnego, dlatego teraz jest to mięso rzucone na pożarcie aby tym zachodnim oczekiwaniom stało się zadość i to jest ogłoszone i ścieki reklamują to jako tą tzw. "ofensywę" ale tak jak wspomniałem wyżej nie ulegajmy propagandzie, bo ataki niewielkimi siłami nie są żadną ofensywą a jedynie marnowaniem ludzi.

Nie ma szans, banderowcy nie mają sił aby zrobić tą ofensywę, zaś
nadchodząca zima, to może być już po wojnie albo doczekamy się jakiegoś zawieszenia tego konfliktu a wskazuje na to kilka rzeczy:

po bez mała półtora roku bilans strat banderlandii to 
- depopulacja kraju w którym obecnie jest około 21-23 miliony i nawet niektóre ściekowe i rynsztokowe media w końcu o tym mówią
a depopulacja kraju to mniej mięsa armatniego a ktoś musiałby przecież tą wojnę wygrać, bo parchy i pasożyty, które doprowadziły do tego konfliktu nie będą przecież walczyć na linii frontu,
- dodatkowo banderlandia jest krajem do tego stopnia zdewastowanym, że w rozwoju została cofnięta do średniowiecza stając się krajem rolniczym (być może i o to chodzi),
- utrata znacznej części terytorium, 
dodatkowo sankcje które miały dotknąć Rosję dotknęły te kraje które je stosują i spowodowały że Rosja została wepchnięta w objęcia Chin stając się jej wasalem i dostarczając Chinom surowców po cenach dumpingowych a to doprowadziło do de facto wzmocnienia Chin a to już nie jest i to bardzo na rękę USA

Te powyższe oraz inne argumenty sprawiły, że 
w USA pojawiły się głosy, że tej wojny parchy nie wygrają (nawet ostatnio natknąłem się na stwierdzenie, że "to Rosjanie tą wojnę wygrywają")i już widać próby i przygotowania do jakiegoś kompromisu z Rosją w sprawie banderlandii, hamulcowym jest błazen i klaun w swetrze, którego powinni już dawno odstrzelić a skoro nie zrobili tego banderowcy, to może zrobi to za nich to "najdemokratyczniejsze państwo świata", bo w ich globalnym interesie jest zakończenie tego konfliktu i skupienie się na Azji.
Dlatego niezrozumiałym jest polityka agentury parchato-banderowskiej rządzącej w żydolandiPL i ciągle dążącej do konfliktu z Rosją, tym bardziej, że "wielki brat za wielką wodą" 
zaczyna wycofywać się rakiem z tej części świata, oczywiście nie wycofa się całkowicie ale dla nich Azja jest priorytetem a nie zadupie gdzieś w środkowej i wschodnie części Europy, bo tutaj już zamieszał i zobaczył, że wojna jest nie do wygrania a że efekt tego "zamieszania" to miliony ofiar po obu stronach konfliktu, to kogo to obchodzi a najmniej hegemona.

Należy też wspomnieć, że przejęcie Białorusi czy nawet jej wchłonięcie( a na to się zanosi) przez Rosję to bardzo zły prognostyk dla nas na przyszłość, bo oznacza to stacjonowanie wojsk Rosyjskich zaraz za miedzą wschodnią a nie tylko północną(Kaliningrad)czyli tracimy bufor, którym jest Białoruś, oddzielający nas od Rosji. 
Dodatkowo oznacza to uniemożliwienie w nadchodzących dziesięcioleciach wciągnięcia Białorusi w objęcia tej tzw. demokracji czyli inaczej mówiąc pejsokracji.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Medium

Z Krzywego Rogu pochodzi

Z Krzywego Rogu pochodzi Zieleński, a z Odessy bodaj mama Kaczyńskich, o ile dobrze pamiętam. Ciekawe, jak Jarosław Kaczyński tę informację odbiera?

Słyszałam jego zapowiedź, że zrobimy referendum w sprawie przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ARTUR

Broń pancerna to przeżytek na

Broń pancerna to przeżytek na wzór dzidy i nie da się nic ugrać na froncie tak jak pancernikiem na morzu . Musi jednak następować stopnowa utylizacja sprzętu zanim  wejdzie broń laserowa , roboty naziemne i podwodne operujące na lądzie czy też torpedy gazowe których nie da się zniszczyć .

Portret użytkownika spokoluz

Nie do końca masz rację -

Nie do końca masz rację - przemyśl to z tą bronią pancerną - aktywny pancerz ma zalety dla siebie i dla zdobywania terenu. A poza tym można statycznie chronić jednoskę przed dronami. Nie będę tłumaczył - nie płacą mi za to.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika ARTUR

Aktywny pancerz nie obroni

Aktywny pancerz nie obroni przed laserem czy też rojem dronów , czołg nie obroni się przed desantem na plażę robotów bojowych , lotniskowiec obroni się przed bronią konwencjonalną ale nie przed torpedą gazową której strumienia nic nie zatrzyma a statek tonie w kilka sekund tracąc wyporność .

Portret użytkownika drako_tr

Prawdziwi Rosjanie nie

Prawdziwi Rosjanie nie zaatakowaliby własnych cywilnych obiektów ani tym bardziej nie zaatakowaliby rosyjskich cywili...te szmaty, które dokonały ataku terrorystycznego na Obwód Biełgorodzki, to tylko najemne psy, złożone ze wszelakiej narodowości kundli... polskie psy też tam były.

Portret użytkownika Endymion

"Prawdziwi Rosjanie nie

"Prawdziwi Rosjanie nie zaatakowaliby własnych cywilnych obiektów ani tym bardziej nie zaatakowaliby rosyjskich cywili.." zapewne masz dużo racji, ale dochodzimy do pytania, ile jest cukru w cukrze, gdy parchata reką nim zamiesza?

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika drako_tr

Ehhh Oleg... Twoje puste

Ehhh Oleg... Twoje puste słowa, są tyle samo warte, co Ty...czyli są gówno warte. Jesteś tylko odpadem genetycznym, takim zlepkiem wszystkich najgorszych ludzkich cech, no ale u osobników z chowu wsobnego, taka ułomność to norma.

Zełenski jakiś czas temu deklarował, że jest gotowy poświęcić wszystkich Ukraińców, no i dotrzymał słowa, wysłał na pewną śmierć dziesiątki tysięcy ludzi, a teraz wysyła ostatki...

"Wielki brat" rozpoczął właśnie kampanię dezinformacyjną, o klęsce Ukraińskiej Armii...

Zdjęcie

...to oznacza, że przed nami jest już ostatnia kontrofensywa wykrwawionych Ukraińców, ostateczną klęskę Ukraińcy poniosą, przy próbie zaatakowania Elektrowni Zaporowskiej... po to wysadzili tamę.

Portret użytkownika oleg

No popatrz jest wojna,

No popatrz jest wojna, strzelają się, NIE MA JESZCZE TAKIEGO CZOŁGU CZY WOZU BOJOWEGO CO BY BYŁ NIEZNISZCZALNY XD. Jesteś tak samo śmieszny jak kapselek i reszta zjebów tobie podobnych. Po co w ogóle to wrzucasz? Co chciałes osiągnąć? Ze powiem ci ze armia ukrainska wygra wojne bez straty czołgu? Oczywiscie, ze beda mieć straty, w każdej wojnie są straty. A poza tym te sraty są wyssane z palca i są  przynajmniej o połowę nizsze. Najważniejsze, ze odbijają teren i wypierają najeżdzców. Moze napisałbyś o problemach rosji w tej ofensywie? W ogóle w tej wojnie, bo druga armia trzeciego świata nie moze poradzić sobie z biedną ukrainą :) 

Raz sierpem raz młotem ruską hołotę. 

Strony

Skomentuj