Rosja przejmuje Awdijiwkę - strategiczny sukces Putina

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Upadek Awdijiwki, miasta o kluczowym znaczeniu strategicznym na wschodzie Ukrainy, stanowi największą zmianę na linii frontu od czasu upadku Bachmutu. Decyzja o wycofaniu się ukraińskich sił zbrojnych z Awdijiwki została podjęta, aby ochronić życie żołnierzy i uniknąć ich okrążenia przez nacierające wojska rosyjskie.

 

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa podkreślił, że ochrona życia żołnierzy jest najważniejszym zadaniem. Rosyjscy żołnierze przejęli kontrolę nad całym terytorium Awdijiwki, w tym nad zakładami przemysłowymi, co stanowiło jeden z ostatnich punktów oporu ukraińskich sił zbrojnych.

 

Kontrola nad Awdijiwką przez Rosję została określona jako taktyczne zwycięstwo, które może zostać dobrze zaprezentowane publicznie, ale nie przynosi znaczącego sukcesu operacyjnego. Pomimo postępów na froncie, zdaniem przedstawiciela Sztabu Generalnego Sił Obronnych Estonii, zdobycie kilku osiedli przez Rosję nie przyniesie jej sukcesu na poziomie operacyjnym.

 

Możliwe jest również przejęcie przez Rosję miasta Marinka, położonego na południe od Awdijiwki, jednak zdaniem analityków nie jest prawdopodobne, aby Federacja Rosyjska była w stanie w najbliższym czasie przejąć większe obszary w obwodzie donieckim.

 

Ta sytuacja podkreśla trudności, z jakimi zmaga się Ukraina, walcząc z pełnoskalową inwazją rosyjską trwającą niemal dwa lata. Niemiecki kanclerz Olaf Scholz wezwał do zwiększenia pomocy wojskowej dla Ukrainy, ostrzegając przed poważnymi konsekwencjami zwycięstwa Rosji i podkreślając, że konsekwencje i koszty niepowstrzymania agresji Putina będą znacznie większe niż obecne inwestycje.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika To tyle

Demokracja w wydaniu USA -

Demokracja w wydaniu USA - UNII  - to taka,  ze tylko prokurator może oskarżać a winny nie ma prawa do swojego adwokata , nie wolno mu się bronić , w innym wypadku można by czytać co Rosja ma do powiedzenia w tej wojnie na Ukrainie , niestety cenzura wszystko blokuje i tylko jest przedstawiana jedna słuszna racja , co prawda na tym portalu można coś napisać , ale i tak są bardzo duże ograniczenia , cenzura prawdy nie zagłuszy !

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika To tyle

Czesi znaleźli amunicję dla

Czesi znaleźli amunicję dla Ukrainy poza UE. Szybkie dostawy 800 tys. pocisków

https://www.rp.pl/biznes/art39860281-czesi-znalezli-amunicje-dla-ukrainy-poza-ue-szybkie-dostawy-800-tys-pociskow

Tylko czemu nikt nie napisze ze te 800 tys. pocisków zostanie zdetonowanych na terytorium Ukrainy, a 5 x tyle Rosja zdetonowała i zdetonuje na Ukrainie  , to co z tej Ukrainy zostanie , jak można likwidować taki duży kraj w 21 wieku , czy ci u władzy w Ukrainie wiedzą co robią sobie i narodowi Ukraińskiemu , Ukrainy już nikt nie odbuduje , jak można wierzyć w obietnice , kapitalizmu,  to nie agencja filantropijna , czy opieka społeczne aby miała za darmo odbudować Ukrainę , na Ukrainie będzie jeszcze bardzie następowało wyludnienie tego kraju ;

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika ba19

Miedwiediew o porażce Rosji.

Miedwiediew o porażce Rosji. Przedstawia katastroficzny scenariusz

https://wiadomosci.wp.pl/miedwiediew-o-porazce-rosji-wyobrazmy-sobie-6997071524874944a

Dmitrij Miedwiediew ponownie zagroził USA i krajom europejskim wojną nuklearną, jeśli Rosja przegrałaby wojnę z Ukrainą i wróciła do granic z 1991 roku. Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji wymienia Kijów, Berlin, Londyn i Waszyngton jako miejsca, które "od dawna znajdują się na liście celów".

Upadek Rosji będzie miał znacznie straszniejsze konsekwencje niż skutki zwykłej, nawet najbardziej przeciągającej się wojny. Bo próby powrotu Rosji do granic z 1991 roku doprowadzą tylko do jednego. Do globalnej wojny z krajami zachodnimi z wykorzystaniem całego strategicznego arsenału naszego państwa" - pisze Miedwiediew. Wymienia Kijów, Berlin, Londyn i Waszyngton jako miejsca, które "od dawna znajdują się na liście celów".

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Malachiasza 4: 4  „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.+

Portret użytkownika ARTUR

Żaden Polak nie powinien już

Żaden Polak nie powinien już umierać za Londyn , Paryż czy Waszyngton , po zakończeniu II wojny odmówiono nam udziału w Paradzie Zwycięstwa w Londynie jak byśmy nie istnieli więc niech sobie teraz wyobrażą że Polaków nie ma i niech się sami bronią . Z okazji Dnia Zwycięstwa nawet Rosja przyjęła naszych żołnierzy aby wzięli udział w paradzie moskiewskiej gdyż byliśmy aliantami . Co może zrobić teraz Londyn Smile Zamknąć ruch w mieście i zorganizować Paradę Zwycięstwa na własny koszt z przeprosinami dla wszystkich rodzajów Polskich Sił Zbrojnych .

Portret użytkownika To tyle

A czemu nikt nie napisze ze

A czemu nikt nie napisze ze naród Ukraiński jest zmuszany do obrony oligarchów Ukraińskich , którzy sprzedali wszystko korporacjom za parę euro, sam fakt , ze zborze z Ukrainy tona kosztuje 50 zł do ceny z Polski 600 zł pokazuje ze na Ukrainie są sami niewolnicy co muszą umierać za oligarchów , korupcje i łapówkarzy!

Portret użytkownika ba19

A dlaczego ludzie mają nos w

A dlaczego ludzie mają nos w tym samym miejscu co zwierzęta? , a dlaczego ludzie mają uszy w tym samym miejscu co zwierzęta ? ,   a dlaczego ludzie mają oczy w tym samym miejscu co zwierzęta ? BO MAMY TEGO SAMEGO PROJEKTANTA i to jest zapisane w kodzie DNA , KOD DNA jest najbardziej skomplikowana rzeczą na Ziemi , żaden najlepszy , największy komputer nie dorównuje kodowi DNA jeśli chodzi o skomplikowaną budowę :

Kaznodziei 3: 11  Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie.+ Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,+ żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca.+

Strony

Skomentuj